Sari la conținut

Inchiderea Sezonului Enduro(5.10-7.10) La Valcea


Postări Recomandate

la rugamintile voastre o sa mai facem o intrunire in perioada 5.10-7.10...in ciunget(majoritatea cunoasteti zona)ptr cine nu stie este inspre statiunea voineasa la 12 km mai jos pe drumul dintre voineasa si orasul brezoi.pentru asta am inchiriat un complex de pensiuni aflate in aceiasi curte.conditiile de cazare sunt excelente(80% din camere au bai proprii exista caldura si apa calda permanent)iar 20 % au cate 1 baie la 2 camere.taxa de participare va fi in jur de 300 de lei reprezentand all inclusive.in afara de trasee si ture timpul liber va include muzici,filme,gratare,foc de tabara cu un animal la protap(fezandat in prealabil)vinoase ca la bericioaica ii trece timpul..si un super party sambata seara...vor fi concursuri de paint-ball,biliard,ping-pong,proba surpriza in piscina..indiferent de temperatura exterioara..sic...

in premiera o sa organizam un concurs de liniute...enduro..fie ca cel mai tehnic sa castige.

 

am pregatit mai multe trasee--ptr incepatori va fi o tura de rally-raid de 120 km in 2 zile

--ptr avansati vor fi doar trasee cu grad ridicat de dificultate genul probelor

speciale..

regulament--nu este..o sa mergem grupati incepatorii pleaca toti si se separa pe traseu iar avansatii merg

la probe si urca pe rand aleatoriu.

 

vrem sa fie o intrunire lejera in care sa povestim si sa ne simtim bine..sa nu avem reguli, program si orar impus,sau alte chestii..practic fiecare face ce vrea...revin cu amanunte

F. IMPORTANT..NR DE LOCURI ESTE LIMITAT ASA CA INCEPETI SA VA GANDITI DE PE ACUM CHIAR DACA E DE ABIA MIJLOCUL SEZONULUI

 

ASTEPT COMENTARII SAU PROPUNERI VIS A VIS DE INTALNIREA ASTA

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu va mai stresati cu marcajul, cred ca pentru avansati ar fi suficient sa dati trackuri de GPS. Sigur e un GPS la 2-3 enduristi pasionati

 

oki se rezolva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la rugamintile voastre o sa mai facem o intrunire in perioada 5.10-7.10...in ciunget(majoritatea cunoasteti zona)ptr cine nu stie este inspre statiunea voineasa la 12 km mai jos pe drumul dintre voineasa si orasul brezoi.pentru asta am inchiriat un complex de pensiuni aflate in aceiasi curte.conditiile de cazare sunt excelente(80% din camere au bai proprii exista caldura si apa calda permanent)iar 20 % au cate 1 baie la 2 camere.taxa de participare va fi in jur de 300 de lei reprezentand all inclusive.in afara de trasee si ture timpul liber va include muzici,filme,gratare,foc de tabara cu un animal la protap(fezandat in prealabil)vinoase ca la bericioaica ii trece timpul..si un super party sambata seara...vor fi concursuri de paint-ball,biliard,ping-pong,proba surpriza in piscina..indiferent de temperatura exterioara..sic...

in premiera o sa organizam un concurs de liniute...enduro..fie ca cel mai tehnic sa castige.

 

am pregatit mai multe trasee--ptr incepatori va fi o tura de rally-raid de 120 km in 2 zile

--ptr avansati vor fi doar trasee cu grad ridicat de dificultate genul probelor

speciale..

regulament--nu este..o sa mergem grupati incepatorii pleaca toti si se separa pe traseu iar avansatii merg

la probe si urca pe rand aleatoriu.

 

vrem sa fie o intrunire lejera in care sa povestim si sa ne simtim bine..sa nu avem reguli, program si orar impus,sau alte chestii..practic fiecare face ce vrea...revin cu amanunte

F. IMPORTANT..NR DE LOCURI ESTE LIMITAT ASA CA INCEPETI SA VA GANDITI DE PE ACUM CHIAR DACA E DE ABIA MIJLOCUL SEZONULUI

 

ASTEPT COMENTARII SAU PROPUNERI VIS A VIS DE INTALNIREA ASTA

:bigstar:

 

salut,

 

vad ca nu se mai suprapune peste alta etapa din calendar FRM. Anul acesta Valcea si Curtea de arges s-au suprapus peste programul meu competitional. E OK, am sa vin si eu, just for fun.

am sa urmaresc topicul.

bata,

ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt fffff putine locuri DEJA.ganditi-va bine daca vreti sa incheiem sezonul impreuna si sa tragem un super party.va asteptam...nr de tel ptr lamuriri este 0745/798927 stef sau email ene_stefan1974@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Scuze, dar vin cu o mica corectura a titlului topicului; care nu cred ca ar trebui sa se numeasca "inchiderea sezonului" ci de trecerea la sezonul de iarna. E dureros sa te gandesti la asa ceva.

Eu imi "prepar" 2 gume cu suruburi si ma dau si iarna.

Daca e vorba de incheierea sezonului competitional e ok, dar ar fii interesant sa vezi o cursa de enduro pe zapada.....

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Scuze, dar vin cu o mica corectura a titlului topicului; care nu cred ca ar trebui sa se numeasca "inchiderea sezonului" ci de trecerea la sezonul de iarna. E dureros sa te gandesti la asa ceva.

Eu imi "prepar" 2 gume cu suruburi si ma dau si iarna.

Daca e vorba de incheierea sezonului competitional e ok, dar ar fii interesant sa vezi o cursa de enduro pe zapada.....

Numai bine.

 

 

gabi..nu am gasit MOTIV DE INTALNEALA sezonul oricum nu se incheie aici,dar trebuia sa avem un pretext.

iar cu sezonul competitional..nu avem noi nici o legatura..pur si simplu s-a incetatenit la valcea sa facem un chef la sf lui sept sau inceputul lui oct. si fiindca nu e nimeni din gasca nascut in perioada aia..l-am numit inchiderea sezonului moto. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabi..nu am gasit MOTIV DE INTALNEALA sezonul oricum nu se incheie aici,dar trebuia sa avem un pretext.

iar cu sezonul competitional..nu avem noi nici o legatura..pur si simplu s-a incetatenit la valcea sa facem un chef la sf lui sept sau inceputul lui oct. si fiindca nu e nimeni din gasca nascut in perioada aia..l-am numit inchiderea sezonului moto. :burnout:

 

Stefi, Maestre!

 

Sa nu uiti si de baietii din Pitesti, ca suntem si noi mici, tristi, nebauti si neplimbati! :hurt:

 

Trece acolo pe lista ta magica, ca nu va lasam sa va faceti de cap fara noi!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. spune-mi te rog care este taxa dacă nu mai sunt locuri de cazare Âşi venim pe cont propriu

primo...nu cred ca va fi foarte indicat sa dormiti in octombrie in corturi..s-ar putea sa stranga tricoul

dar din partea mea nu e nici o problema.

secundo...taxa de participare nu exista momentan..tot ce strangem merge pe mancare,cazare,inchirieri

echipament audio si video si sa nu uitam de animalul la protap(cred ca putem sa aranjam ptr

corturi-stiu o poienita pe malul apei numai buna de campat si cu un izvor in apropiere-se afla

la 600 m de tabara-oricum trebuie sa platiti macar mancarea (este damblaua mea personala sa

vad toti motociclistii la petrecere si la masa impreuna)

ORICUM O SA TREC PRETURILE DEFALCATE PE CAZARE(CU BAIE SAU FARA BAIE IN CAMERA) SI MASA SI O SA PUN SI NISTE POZE CU LOCATIA SA NU AVEM IAR PROBLEME CA ASTA VARA.

 

 

--- Mesaj completat în 08 Aug 2007 09:48 -------------

Stefi, Maestre!

 

Sa nu uiti si de baietii din Pitesti, ca suntem si noi mici, tristi, nebauti si neplimbati! :burnout:

 

Trece acolo pe lista ta magica, ca nu va lasam sa va faceti de cap fara noi!

 

:hurt:

AKI MI-AM PERMIS SA VA REZER LOCURI SI FARA SA IMI CONFIRMATI...CONTAM ORICUM PE VOI..DEABIA ASTEPT SA TE FAC UN PAINTBALL PE RAPE... :)

 

--- Mesaj completat în 08 Aug 2007 12:33 -------------
OK. UITATI PRETURILE :

 

DE PERSOANA CAZARE, MASA SI BAUTURA 300 LEI

NUMAI MASA SI BAUTURA 160 LEI

 

ASTA INSEAMNA 2 NOPTI DE CAZARE,6 MESE GATITE DIN CARE UNA ESTE HAIDUCEASCA CU SPECIFICUL ZONEI(CARTOFI COPTI,ANIMALE SI PASARI LA PROTAP,TUCIURI CU BALMOS ETC).PRETUL INCLUDE SI VINOASE SI/TUICI,SAU DACA VA FI CALD BERICIOAICE.MA OCUP PERSONAL SA FIE DE BUNA CALITATE.

IN REST TRASEELE VOR FI PTR INCEPATORI DE RALLY RAID..IAR PTR AVANSATI VOR FI NISTE URCARI SI COBORARI GROZAV DE INTERESANTE...REVIN CU DETALII SI AMANUNTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la rugamintile voastre o sa mai facem o intrunire in perioada 5.10-7.10...in ciunget(majoritatea cunoasteti zona)ptr cine nu stie este inspre statiunea voineasa la 12 km mai jos pe drumul dintre voineasa si orasul brezoi.pentru asta am inchiriat un complex de pensiuni aflate in aceiasi curte.conditiile de cazare sunt excelente(80% din camere au bai proprii exista caldura si apa calda permanent)iar 20 % au cate 1 baie la 2 camere.taxa de participare va fi in jur de 300 de lei reprezentand all inclusive.in afara de trasee si ture timpul liber va include muzici,filme,gratare,foc de tabara cu un animal la protap(fezandat in prealabil)vinoase ca la bericioaica ii trece timpul..si un super party sambata seara...vor fi concursuri de paint-ball,biliard,ping-pong,proba surpriza in piscina..indiferent de temperatura exterioara..sic...

in premiera o sa organizam un concurs de liniute...enduro..fie ca cel mai tehnic sa castige.

 

am pregatit mai multe trasee--ptr incepatori va fi o tura de rally-raid de 120 km in 2 zile

--ptr avansati vor fi doar trasee cu grad ridicat de dificultate genul probelor

speciale..

regulament--nu este..o sa mergem grupati incepatorii pleaca toti si se separa pe traseu iar avansatii merg

la probe si urca pe rand aleatoriu.

 

vrem sa fie o intrunire lejera in care sa povestim si sa ne simtim bine..sa nu avem reguli, program si orar impus,sau alte chestii..practic fiecare face ce vrea...revin cu amanunte

F. IMPORTANT..NR DE LOCURI ESTE LIMITAT ASA CA INCEPETI SA VA GANDITI DE PE ACUM CHIAR DACA E DE ABIA MIJLOCUL SEZONULUI

 

ASTEPT COMENTARII SAU PROPUNERI VIS A VIS DE INTALNIREA ASTA

:burnout:

Ce bine suna.Contati pe mine.Nu va las.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uitati-va la locatie..nu sunt cele mai sugestive poze dar astea sunt conditiile..repet nu vreau sa se mai intample ca la ed aII-a sa avem probleme la cazare

post-15042-1186986932_thumb.jpgpost-15042-1186986955_thumb.jpg

post-15042-1186986996_thumb.jpg[attachmentid=220672)

 

90% din camere au baie proprie...iar la cele 10 % exista bai in proportie de 1 baie la 2 camere.mancarea

este la comun ca de obicei.va asteptam in tabara vineri dupa amiaza in SATUL CIUNGET--COMPLEX TURISTIC BACIU.ACCESUL SE FACE PE VALEA OLTULUI LA 33 KM DE VALCEA SAU 77 KM DE SIBIU.IN PUNCTUL NUMIT GURA LOTRULUI.SE TRAVERSEAZA ORASUL BREZOI SI SE CONTINUA SPRE STATIUNEA VOINEASA.CU 12 KM PANA IN STATIUNEA VOINEASA IN PUNCTUL GURA LATORITEI SE VIREAZA STANGA SPRE SATUL CIUNGET UNDE PE DRUMUL PRINCIPAL CARE TRAVERSEAZA SATUL SE AJUNGE IN COMPLEXUL TURISTIC BACIU.DISTANTA INTRE GURA LATORITEI SI COMPLEX 8 KM.(2 KM PANA IN COMPLEX NU EXISTA ASFALT,DAR DRUMUL ESTE F BINE INTRETINUT...

post-15042-1186987022_thumb.jpg

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru curiosii si nerabdatorii care tot suna in sfarsit este GATA filmul "ENDURO MANIACO DEPRESIV" :lol: .Acum ramane de trimis prin posta.Nu va grabiti sa il sunati pe Stef.Eu trebuie sa ajung la posta :moto: .Incercati pe la sfarsitul saptamanii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la rugamintile voastre o sa mai facem o intrunire in perioada 5.10-7.10...in ciunget(majoritatea cunoasteti zona)ptr cine nu stie este inspre statiunea voineasa la 12 km mai jos pe drumul dintre voineasa si orasul brezoi.pentru asta am inchiriat un complex de pensiuni aflate in aceiasi curte.conditiile de cazare sunt excelente(80% din camere au bai proprii exista caldura si apa calda permanent)iar 20 % au cate 1 baie la 2 camere.taxa de participare va fi in jur de 300 de lei reprezentand all inclusive.in afara de trasee si ture timpul liber va include muzici,filme,gratare,foc de tabara cu un animal la protap(fezandat in prealabil)vinoase ca la bericioaica ii trece timpul..si un super party sambata seara...vor fi concursuri de paint-ball,biliard,ping-pong,proba surpriza in piscina..indiferent de temperatura exterioara..sic...

in premiera o sa organizam un concurs de liniute...enduro..fie ca cel mai tehnic sa castige.

 

am pregatit mai multe trasee--ptr incepatori va fi o tura de rally-raid de 120 km in 2 zile

--ptr avansati vor fi doar trasee cu grad ridicat de dificultate genul probelor

speciale..

regulament--nu este..o sa mergem grupati incepatorii pleaca toti si se separa pe traseu iar avansatii merg

la probe si urca pe rand aleatoriu.

 

vrem sa fie o intrunire lejera in care sa povestim si sa ne simtim bine..sa nu avem reguli, program si orar impus,sau alte chestii..practic fiecare face ce vrea...revin cu amanunte

F. IMPORTANT..NR DE LOCURI ESTE LIMITAT ASA CA INCEPETI SA VA GANDITI DE PE ACUM CHIAR DACA E DE ABIA MIJLOCUL SEZONULUI

 

ASTEPT COMENTARII SAU PROPUNERI VIS A VIS DE INTALNIREA ASTA

:nono:

 

:D :rock: :rock: :nono: :blbl: :kiss: :D

imi fac mea culpa si imi cer mii de scuze dar NU MAI PUTEM ORGANIZA INTALNIREA

ASTA DATORITA FAPTULUI CA TRASEELE GANDITE PTR LA ANUL AR FI IN MARE PARTE FACUTE ANUL ACESTA SI PTR NOI AR FI PREA MULT DE MUNCA SA MARCAM ALTELE.TIMPUL ESTE SCURT IAR

ZAPADA VINE IN ZONA ASTA F DEVREME..IAR PANA IN LUNA MAI CAND AM PLANIFICAT TURA ..NU SE IA

ASA CA NE VEDEM LA ANUL SI INCA ODATA MII DE SCUZE PTR INCURCATURA CREATA.CU RESPECT

:lol: :D :moto: :moto: :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta aici aveti o frantura de film 1,20 min.Pentru restul de 47min + poze+ emisiunea de la National va adresati lui Stef dar pe la mijlocul saptamanii viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...