Sari la conținut

Stickere


bungeee
 Share

Postări Recomandate

Daca ai poza cu logoul de la Aprilia se poate edita si sa mergi sa-l scoti undeva pe un cutter plotter si iti faci tu pe ce culoare il. Este o idee. Sunt nou pe forum si ma gandeam ca poate te-ar ajuta sa ti-l faci singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Uite aici cum facem.

Va pot face eu stickere. Dar vor fi unicolore.

PM pentru mai multe detalii.

 

PS: Intrebai-l pe Reverse, sa va zica el cum au iesit stickerele pe care le-am facut pentru el. :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 01 Aug 2007 14:03 -------------
OK. Uite aici cum facem.

Va pot face eu stickere. Dar vor fi unicolore.

PM pentru mai multe detalii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara stiu eu pe unde potzi sa-tzi faci.. la comanda.... In general tzi le fac ei pe loc, mai ales daca au deja pe calculator modelu'... sau daca le aduci o imagine shi dimensiunea pe care vrei s-o aiba stickeru'...

 

Telefon: 0256/497500

 

Suni acolo shi vorbeshti daca te intereseaza...

 

bafta!

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

se desurca cel mai bine cei de la www.autocolant.evonet.ro

si eu am comandat autocolante cred k de 4 ori de la ei si sunt f multumit

sunt rezistente, le-am spalat cu curatator sub presiune si nu au nimica

si sunt ca si cele originale

ce iti ceri aia iti face

NU fac RECLAMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

cine a zis de cutterploter a zis f bine. eu am lucrat multi ani in domeniu facand pana si benere mari.iti poti face singur pe calc in corel desenul. cauti fontul de litere asemanator cu ce vrei, masori frumusel vechiul stiker si cauti sa iti iasa la fel desenul din corel. apoi salvezi pe o discheta si cauti un centru care taie autocolant si te duci cu discheta acolo. eventual cumperi singur colantul daca ai magazine de asa ceva. si acum pentru cei din bucuresti aveti magazin de autocolante vis-a-vis de IGB pe stef cel mare.. iar daca vrei sa il faci singur scoti la imprimanta desenul, decupezi usor fiecare litera si le folosesti ca sabloane pe spatele autocolantului care e din hartie. apoi cu un cuterr cu virf nou decupezi colantul si gata ai gj sa faci decup[area colantului pe un geam ca e mai bine si nu se opinteste kuterul. dar mai bine la un centru pt ca acolo iti pastreaza si distantele dintre litere si foloseste si foaie de transfer ca sa le puna bine pe motor. asta daca ai nevoie de un stiker in maxim 2-3 culori distincte . si atunci vine colantul unul peste altul suprapus cite un pic (de iese cu umbra). daca vrei stiker policromatic nu ai cum decit sa te duci la centru de asa ceva care ti-l face cu metoda serigrafiei.(vopsire pe colant transparent).daca nu te descurci cu programul, baga p poza cu ceea ce vrei sa iasa si baga dimensiuni la litere . inaltime litera grosime, font, distanta orizontala si verticala a intregului stiker. fa o poza dupa alt motor. banuiesc ca ai nevoie de scrisul marcii pe rezervor, nu?

doar vezi desstule taxiuri pe strada . cum crezi ca sunt colantate?

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...