Sari la conținut

Vreau Si Eu Un Dual Sport


baliMa
 Share

Postări Recomandate

............am citit intr-una forumurile si pana la urma mi-am dat seama cam ce mi se potriveste.Ma gandesc la un soft-enduro ,pana in 2500E ,motor in 4 timpi si o cilindree medie(cam de 350/400)... zic eu. Tre sa mentionez ca sunt incepator,ma dau des cu bicicleta si nu prea imi place asfaltul.................si am 1,80m/90Kg. Va rog sa ma ajutati..........!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit undeva o motocicleta(nu mai retin cum se chema...........cred ca era chinezeasca),dar avea motor de yamaha in 4 timpi,era de 125cc, si era nou nouta la 3000E.ce parere aveti?

 

Nope :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............am citit intr-una forumurile si pana la urma mi-am dat seama cam ce mi se potriveste.Ma gandesc la un soft-enduro ,pana in 2500E ,motor in 4 timpi si o cilindree medie(cam de 350/400)... zic eu. Tre sa mentionez ca sunt incepator,ma dau des cu bicicleta si nu prea imi place asfaltul.................si am 1,80m/90Kg. Va rog sa ma ajutati..........!

nu iti lua chinezeasca

daca nu gasesti ceva mai puternic iti recomand un 125xt avantajul lui este fiabilitatea

eu o vand pe a mea, am trecut de stadiul de incepator si vreau ceva de 600, motocicleta e ca noua din 2006 mai este in garantie un an, 2500 eur

daca iti place suna ma sa dai o tura 0723686871 cristi

post-22353-1186324516_thumb.jpg

Editat de futureboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

nu iti lua chinezeasca

daca nu gasesti ceva mai puternic iti recomand un 125xt avantajul lui este fiabilitatea

eu o vand pe a mea, am trecut de stadiul de incepator si vreau ceva de 600, motocicleta e ca noua din 2006 mai este in garantie un an, 2500 eur

daca iti place suna ma sa dai o tura 0723686871 cristi

:crack: nu te supara dar nu are ce face cu 125-ul tau, mai ales ca este 4t (nici 15cp)...

 

 

uite o lista cu cateva modele... poate iti va fi de ajutor...

Kawasaki KLE 500

 

Cagiva W12 350

Cagiva Canyon 500 ---cam rara--- http://moto.it/usato/usato03.asp?EID=1406745

 

aprilia pegaso 650 ---una frumusica--- http://moto.it/usato/usato03.asp?EID=1408994

---inca una--- http://moto.it/usato/usato03.asp?EID=1408887

 

Yamaha xt400

Yamaha XT 600

 

honda transalp 600

honda Nx dominator 650

Honda Africa Twin NXR 650

 

Suzuki XF 650

Suzuki DR 650

Suzuki DR 350

 

 

Bmw F 650 ST ---2500 in afara---

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cilindreea nu mi se pare atat de importanta la un dual sport, asa ca eu as zice ca merita ca cel interesat sa se uite si la ceva mai mare. Depinde, insa, ce intelege fiecare prin dual sport, i.e. in ce masura va pune accentul pe enduro (ca asfaltul se subintelege, la asa ceva). Pentru cei care cocheteaza cu enduro-ul, modelele mentionate de floricel mi se par foarte bune. Iar pentru cei care nu se sperie de cativa cmc in plus, as adauga KTM LC4 si, evident, Husqvarna TE610.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cilindreea nu mi se pare atat de importanta la un dual sport, asa ca eu as zice ca merita ca cel interesat sa se uite si la ceva mai mare. Depinde, insa, ce intelege fiecare prin dual sport, i.e. in ce masura va pune accentul pe enduro (ca asfaltul se subintelege, la asa ceva). Pentru cei care cocheteaza cu enduro-ul, modelele mentionate de floricel mi se par foarte bune. Iar pentru cei care nu se sperie de cativa cmc in plus, as adauga KTM LC4 si, evident, Husqvarna TE610.

sunt chiar super ambele :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...