Sari la conținut

Putin Jutor Please


Postări Recomandate

Am desfacut Mobra ptr.ai face o revizie (placute frana fata,spate,schimb ulei,filtre,etc) si am depistat 2 probleme.

- 1 -Imi curge telescoapele pe fata. Intrebare:Cine poate sa-mi spuna cum desfac semeringurile sa le schimb si cat ulei se baga in ele,ce ulei trebuie?

- 2 -Am mai gasit pinionul de la motor de tractiune (Kitul de lant) uzat dar foaia este buna (Pinion cu 14 dinti foaie cu 52 dinti)si trebuie sa desfac bascula pe spate ca sa schimb lantul si nu stiu cum se desface?

- 3 -Am gasit la cineva un Kit de lant (pinion,lant,foaie-pinion cred 15 dinti,foaie 42 dinti) de ZZR 600 care lea pus pe mobra de putin timp si a avut ghinion si a avut accident cu ia si o vinde piese.Intrebare:Se potrivesc?

- Mentionez ca am un Kawa.ZZR-400-'96(Japoneza)

PS.Mai imi trebuie si Filtru de Aer ptr.acelasi model.

Va rog mult care stie sa-mi dea si mie de veste ca am mobra desfacuta si este pe capre si nu ma pot duce cu ea la doctor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand fa rost de manualul de service al moto - ai sanse mari sa il gasesti ni sectiunea pentru manuale...Acolo o sa vezi cum se desfac telescoapele si cat ulei de furca tre sa bagi in ele.

2 - poti fie sa desfaci roata spate si sa scoti lantul asa si apoi sa schimbi AMBELE pinioane, sau sa desfaci bascula - alegerea e a ta :burnout:

3 - nu pot sa te ajut aici

Si pt filtrul de aer gasesti pe forum persoane care iti aduc - sau poit sa comanzi pe www.louis.de sau sa cauti pe site-ul K&N

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hurt: Mersi UnderTaker , dar lantul nu iese daca nu dau bascula jos si asta e problema cum o dau jos

numai bine si tie. :burnout:

 

 

eu nu cred ca trebuie sa dai bascula jos ca sa demontezi pinionul.trebuie desfacuta roata spate si dupa aceea poti da pinionul jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...