Sari la conținut

Pentru Totii Cunoscatorii De Nipru


SlipComunistu
 Share

Postări Recomandate

Sigur e de acolo pt ca daca trag de roata si ghidon in sensuri diferite are joc, mersi, stiu ca motorul a fost al tau poate imi spui mai multe despre el, consum, viteza ce ulei ai bagat in el si alte chitibusuri, nu vreau sa schimb nimic la el imi place asa cum e, doar o sa las saua spate jos asa cum spuneai si tu

 

iti pot spune doar cam atat

eu am luat nipru asta de prin Fetesti parca

in curs de modificare,jumatate montat jumatate demontat,l-am luat stiind ca voi avea o gramada de munca la el

acum vreo 4 ani cred

de inmatriculat nu l-am putut inmatricula pe bune la rar la tgv din cauza rotii de pe spate-cand la-u vazut aia mi-au zis"ce e frate bau-bau asta"? :)

asa ca l-am facut din nou original -am pus motoru pe un alt cadru and stuff si dupa aia l-am transformat la loc

deci pb majora la rar este roata nu proiectoarele

acum vreo doi ani parca l-am vandut celui de la care l-ai cumparat tu si i-am zis din capul locului ca va avea pb la rar,dar el mi-a zis ca se descurca si dupa cum vezi s-a descurcat

are numere de bucuresti :burnout:

din cate am intels eu de la el nu amers foarte multi km cu el ca era foarte greu

observ acu chestii pe care le-a facut el

si anume spoiala aia ordinara de pe cartere si roti si vopseaua oribila de poe cadru

daca vei avea curiozitatea sa desfaci motoru vei vedea ac nu are pistoane de nipru ci de bmw

pb cu el nu am avut dar nici nu pot spune ca m-am plimbat cu el de m-am rupt

frana pe spate este facuta pe cablu deci sa ai mereu la tine o bucata :P

in rest om trai si om vedea

:hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va inteb ceva, pt un bun prieten ... Pe o nipra pe spate vrea sa ii puna pe spate o janta de 15" dar janta e in 36 de gauri iar butucul de nipra dupa cum bine stiti e in 40 si as vrea o solutie ori sa adaptez un butuc in 36 de gauri pt nepra ori sa gasesc o janta lata de 15" dar in 40 de gauri pt butucul de nepra ...

 

astept pareri va rog

 

Inca ceva tipul da un ataj de nipra de mt 16 cu tot cu grup si bascula pt un grup solo si bascula si o eventuala diferenta, acum depinde cine si de unde vrea sa le ia ...

 

Numa bine si asfalt uscat la toata lumea :burnout: :hurt: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am grup solo si bascula solo precizez ca grupul solo este in stare foarte buna.. Doresc sa fac schimbul pentru atajul de Nipru cu tot cu bascula si grup.

 

Inca ceva, sa nu fie vorba de Manu, ca el nu mai are.

 

Trimite-mi te rog un mesaj pe privat cu nr prietenului, ma intereseaza treaba, dispun de masina de transport, am mai facut drum pana la Galati si am luat acelasi lucru de a iesit un MT16. Am o intrebare, atasul are serie?

 

Slip Comunistule, la ce RAR ai vorbit? Ca suna interesant, s-ar putea sa am si eu treaba pe acolo.

 

Aleko

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Slip-ule, nimic nou pe frontul de Lehliu? Mai da un semn mai omule. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am revenit, Rocknroll o sa te contactez ca am mai multe intrebari pt tine, in legatura cu RAR am vb la Calarasi, motorul merge bine cred ca tre reglat carburatoru la pistonul din dreapta si tre sa rezolv cu garnitura aia de la tija culputorilor (am mai citit si eu prin cartea tehnica) directia sigur tre sa desfac furca si sa inlocuiesc si rulmentii problema e de timp iar acum ma pus nenea draqu :lol: sa imi sesfac si scuteru (un Benelli, il am din 1990) l-am facut bucatele si stau si cu Cz-ul neterminat, ma cam doare mintea :) da asta e le iau asa usor si tre sa le termin, la mine totul bine sper ca si la voi bafta si asfalt uscat va mai tin la curent cand o sa desfac nipra.

Aha am facut si poze normale iata

post-12772-1187034627_thumb.jpg

post-12772-1187034647_thumb.jpg

post-12772-1187034666_thumb.jpg

post-12772-1187034686_thumb.jpg

post-12772-1187034704_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aozi bre, da' tu de ce nu iti iei mah o motocicleta...? :lol:

 

du-te bre cu el la RAR si vezi daca te leaga aia sau nu...

roata ca roata...dar de cadrul ala nu o sa iti zica nimeni nimic? :)

 

iar parerea mea e sa o faci in asa fel in cat sa fi sigur pe ea, sa te simti bine pe ea si sa iti placa tie, ca asta conteaza

 

succese in ramura si ne vedem in restante... la bere :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Slip-ule nu o lua ca o promisiune, ia-o ca o propunere, (de asta nu trebuie sa te tii de cuvint) dar cred ca am sa dau o raita pe la Lehliu. Cit de cit cunosc zona, am facut armata la constructii irigatii in '75 ( Plevna, Razvani, Dor Marunt, Lehliu) Tu uita-te bine la motor , dar numai la motor, si pune poze in amanunt cu "bubele" sa stiu ce trebuie exact. Cred ca la mine ajung mai repede eventualele piese care trebuie de la Gaspar. (Este microbuz zilnic Botosani-Constanta-Mangalia) Nenea Alekule daca esti dispus de o colaborare+munca voluntara hai sa vedem cum putem face. Avem posibilitatea sa ne cunoastem si totodata sa facem un pustiu de bine la copilul asta. (Ca eu poate am facut destul rau pina acum.) Slip-ule la cutia de viteze momentan nu am gasit solutii, daca este o consolare ptr. tine nu este singura cutie care curge. Ulei sa aiba. Sper sa gasesc un remediu si la buba asta. Astept propuneri. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Slip-ule nu o lua ca o promisiune, ia-o ca o propunere, (de asta nu trebuie sa te tii de cuvint) dar cred ca am sa dau o raita pe la Lehliu. Cit de cit cunosc zona, am facut armata la constructii irigatii in '75 ( Plevna, Razvani, Dor Marunt, Lehliu) Tu uita-te bine la motor , dar numai la motor, si pune poze in amanunt cu "bubele" sa stiu ce trebuie exact. Cred ca la mine ajung mai repede eventualele piese care trebuie de la Gaspar. (Este microbuz zilnic Botosani-Constanta-Mangalia) Nenea Alekule daca esti dispus de o colaborare+munca voluntara hai sa vedem cum putem face. Avem posibilitatea sa ne cunoastem si totodata sa facem un pustiu de bine la copilul asta. (Ca eu poate am facut destul rau pina acum.) Slip-ule la cutia de viteze momentan nu am gasit solutii, daca este o consolare ptr. tine nu este singura cutie care curge. Ulei sa aiba. Sper sa gasesc un remediu si la buba asta. Astept propuneri. Asfalt uscat numai sub roti.

Uite domne ca se gandeste si cineva la mine si inca cine? motociclisti cu state vechi, mersi mult de tot, o sa fac poze mai amanuntite cu motorul azi si o sa le postez, daca vine si Nenea Alekul e si mai bine, numai sa ma anuntati inainte cu o zi sa fiu acasa (de exemplu de joi pana luni saptamana asta sunt plecat) dupa aia sunt acasa non stop si va astept sa vedem ce facem cu nipra asta, este si bere fara alcool si cu este si gratar ca pe langa surubarit mai tre sa ne simtim si bine nu?

Nu vreau sa desfac singur motorul ca imi e frica sa nu bulesc ceva, plus ca mai am o groaza de intrebari care mai bine le pun face to face de fata si cu motorul.

Postez pozele si astept un mesaj sa vad cand veniti si ce tre facut.

Bafta si asfalt uscat sub roti. Slipu

Auzi, Rock daca veniti cu motoarele poate ramaneti si o noapte la mine atunci :lol: multa, va mai ganditi.

Editat de SlipComunistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va duceti saptamna astaq adika duminica sunt si eu liber merg si eu....macar ca tovaras de drum...ca nu sti cat de bun sunt eu la mecanica comparand cu aleko sau bubaq

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va duceti saptamna astaq adika duminica sunt si eu liber merg si eu....macar ca tovaras de drum...ca nu sti cat de bun sunt eu la mecanica comparand cu aleko sau bubaq

Sangre vezi ca Duminica sunt plecat. Abia Luni apar acasa.

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 09:22 -------------

Sangre vezi ca Duminica sunt plecat. Abia Luni apar acasa.

uite si doua poze

post-12772-1187245305_thumb.jpg

post-12772-1187245329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea nu sunt bube de nici un fel, sunt tipice oricarui Nipru si nu merita rezolvate cu motociclete intreaga. Mai bine spui exact starea motocicletei, mergi cu ea? Daca poti sa mergi cu ea vino la Bucuresti intr-o seara si iti zic cum merge. Practic nu am timp sa vin pana la Lehliu cu serviciile si inca o motocicleta si 2 motoare pe care le repar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea nu sunt bube de nici un fel, sunt tipice oricarui Nipru si nu merita rezolvate cu motociclete intreaga. Mai bine spui exact starea motocicletei, mergi cu ea? Daca poti sa mergi cu ea vino la Bucuresti intr-o seara si iti zic cum merge. Practic nu am timp sa vin pana la Lehliu cu serviciile si inca o motocicleta si 2 motoare pe care le repar.

Oricum mersi pentru sfaturi, nu am cum sa vin cu ea la Buc.

Lasa ca o sa ma ocup singur de ea, tre sa ii dau de cap da nu acum ca nu am timp.

Oricum multam pt sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...