Sari la conținut

Nu Va Lasati Pacaliti De Gopop


comunistu 76
 Share

Postări Recomandate

Domnule comnunist, de ce nu detaliezi te rog experienta negativa pe care ai avut-o pentru ca putem invatat cu totii din ea. Ma intereseaza enorm pentru ca sa nu mai se repete. Multumesc si imi pare sincer rau ca din 2000 de clienti mai exista si clienti cu probleme pe care sa nu le cunosc si sa genereze insatisfactie clientilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule comnunist, de ce nu detaliezi te rog experienta negativa pe care ai avut-o pentru ca putem invatat cu totii din ea. Ma intereseaza enorm pentru ca sa nu mai se repete. Multumesc si imi pare sincer rau ca din 2000 de clienti mai exista si clienti cu probleme pe care sa nu le cunosc si sa genereze insatisfactie clientilor.

 

 

din ce am vazut pe la intalniri parca Marius avea Gopop......el zicea ca primele loturi au fost proaste dar acum s au mai pus la punct......el avea parca 8000 km si nu avea probleme majore cu el......nu vreau sa fac reclama de nici un fel :nici buna nici proasta dar nu se poate generaliza asa usor.....ar fi interesant ca Gopop (banuiesc ca e cineva de la firma) sa faca o statistica :din 2000 de scutere ce probleme au fost si etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara probleme, iata statistica: cel mai mare numar de probleme a fost generat de cablul de kilometraj. As putea da un procent de circa 10%.

Urmatoarul numar mare de defacte a fost cel datorat bateriilor: circa 3%. restul defectelor se incadreaza in sub 1%.

Pe langa aceste probleme tehnice am mai intampinat si probleme umane legate de calitatea serviceurilor cu care am colaborat. In urma sesizarilor clientilor am schimbat unele dintre ele, tocmai pentru a imbunatati relatia cu clientul.

Din cauza asta sint foarte interesat de ce problema comunistului nu si-a gasit rezolvare si care e aceasta problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara probleme, iata statistica: cel mai mare numar de probleme a fost generat de cablul de kilometraj. As putea da un procent de circa 10%.

Urmatoarul numar mare de defacte a fost cel datorat bateriilor: circa 3%. restul defectelor se incadreaza in sub 1%.

Pe langa aceste probleme tehnice am mai intampinat si probleme umane legate de calitatea serviceurilor cu care am colaborat. In urma sesizarilor clientilor am schimbat unele dintre ele, tocmai pentru a imbunatati relatia cu clientul.

Din cauza asta sint foarte interesat de ce problema comunistului nu si-a gasit rezolvare si care e aceasta problema.

 

 

deci per total ,problemele sunt nesemnificative....asa si la Kymco mai apar mici probleme (la unele scutere)....oricum nimeni nu s a plans pana acum de Kymco....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca parca vad cum vor sari acum 3000 de insi ca au avut probleme cu scuterele GoPOP (noi vanzand doar 2000)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este chiar asa, statisticile alea nu stiu cat de adevarate sunt. Toti cunoscutii care au gopop au avut si au probleme cu ele. Vreti exemple, va dau exemple:

Mie mi s-a rupt membrana de vacum de la carburator, am sunat si mi s-a zis ca nu se aduc membrane si ca sunt obligat sa cumpar tot carburatorul, si este si un pret enorm pt. un carb. vacumatic.

Acum calitatea reglajelor: am inlocuit membrana cu un prezervativ. (puteti sa radeti daca vreti). Vreau sa zic ca cu acest prezervativ scuterul mergea mult mai bine decat cu membrana originala. (cum se explica asta??)

Din pacate dupa o luna s-a fisurat (era normal sa nu tina mult), apoi am avut noroc si mi-a facut cineva rost de o membrana. am montat-o dar nu sunt deloc multumit, cred ca nu se etanseaza bine pe undeva.

A doua problema este cu suruburile: sunt foarte stranse si la Gopop nu prea s-a inventat saiba. Am fost nevoit sa-mi cumpar scule de buna calitate si uneori a trebuit sa tai surubul.

O alta problema este la faimosul service: (se stie care este), ca cei de acolo cand am fost la revizie mi-au pus prea mult ulei in transmisie si in motor, drept urmare un simering a cedat. (habar nu au cat ulei se pune), noroc ca am citit in carte si am rectificat, dar era prea tarziu...........simeringul cine il plateste???

Nu va recomand sa va duceti la service: la revizie trebuie sa curete filtrul de aer: ei doar au suflat putin cu compresorul, trebuie sa curete si regleze carburatorul...ei au dat o tura inainte si una inapoi la surubul de relanti. :burnout:

La verificarea jocului la ghidon au inceput sa dea cu piciorul in roata (eu stiu ca nu se face asa).

Aveam o problema cu claxonuu, le-am zis ca platesc, nu e problema, dar sa-mi fac si mie claxonul. Ei au zis ca e butonul stricat, iar la demontarea platicelor din fata (ala cu farul), au rupt 2 cleme de prindere. (pe alea cine le plateste???). In final am demontat eu acasa cu grija si defapt nu butonul era de vina, era doar un fir dezlipit. :hurt:

Varza service. Le bagi si spaga in buzunar si tot degeaba. Mai bine il repar singur.

Da, este adevarat: Gopop are probleme.....dar odata rezolvate este ok, si asta daca va feriti de service, acolo se strica Gopop-ul. Va duceti cu o problema si va intoarceti cu 3. :)

In general cam astea sunt problemele (momentan): curea de transmisie(tre' luata de la alta firma), variator, carburator, busonul de rezervor (mare grija cu el), cablu de km, frane (sunt cam varza), kick start (aveti grija cum il folositi ca riscati sa se rupa).........si astea doar in 6500 km.......cine stie....pe la 10000 ce se mai intampla. Iar cei de la Gopop au preturi f. mari, mai bine luati de la alta firma sau de pe net. calitate mai buna si preturi de 2-3 ori mai mici, de ex: curea cu insertie de kevlar: 50$, la Gopop curea obisnuita care tine 2-3 mii km este 250 RON.

Astept raspunsuri din partea celor de la GOPOP.

Multumesc anticipat si asfalt uscat si fara gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ne sesizezi niste probleme. Iti raspund: o curea la noi costa 1 mil lei si poti vedea singur acest lucru accesand site-ul www.revaromania.ro si intrand in Spatiul posesorului unde gastesti TOATE codurile si preturlie pieselor de schimb.

Cat priveste membrana, aceasta era gratuita in cazul garantiei...

Pe de alta parte, de ce nu ne sunati din service cand aveti probleme? Doar numarul nostru de tel se afla in acelasi loc cu cel al serviceurilor, si in felul acesta putem noi insine interveni in favoarea rezolvarii problemelor voatstre. Numarul nostru este 0766 112 112. Cand aveti o problema, sunati-ne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ne sesizezi niste probleme. Iti raspund: o curea la noi costa 1 mil lei si poti vedea singur acest lucru accesand site-ul www.revaromania.ro si intrand in Spatiul posesorului unde gastesti TOATE codurile si preturlie pieselor de schimb.

Cat priveste membrana, aceasta era gratuita in cazul garantiei...

Pe de alta parte, de ce nu ne sunati din service cand aveti probleme? Doar numarul nostru de tel se afla in acelasi loc cu cel al serviceurilor, si in felul acesta putem noi insine interveni in favoarea rezolvarii problemelor voatstre. Numarul nostru este 0766 112 112. Cand aveti o problema, sunati-ne!

 

nu am Gopop,nu ma pot pronunta....cel care a raspuns e Marius de care vorbeam......oricum e super ideea ca aveti TOATA oferta de piese si cu preturile.....in cat timp ajung piesele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final lucrurile nu sunt asa de rele precum le credeti. In urma acestui topic am luat legatura cu reprezentantul de la Gopop si i-am explicat la tel. cam tot ce am patit inclusiv cum am renuntat la garantie din cauza service-ului. Drept urmare marti o sa ma duc sa iau o membrana de carb. si un arc (tot de acolo) gratuit, cu toate ca am vrut sa le platesc :burnout:

Deci a nu se confunda service-ul care are contract cu Gopop cu firma Gopop.

Va sfatuiesc ca atunci cand aveti nevoie de o piesa sa evitati intermediarul.

Si e adevarat: o curea la gopop este 100 RON, la service este 250 RON

Acolo este adevarata pacaleala!!!

Acum ziceti si voi, mai este o firma in Romania la care sa ai produsul iesit din garantie (intentionat) si sa iti asigure piesele gratuit avand incredere in cunostintele tale de mecanic????

E ca si cum as face la mine in curte garantia......foarte tare.

Ar fi chiar o chestie interesanta daca s-ar putea semna un astfel de contract de garantie........se strica, eu repar, eu ma platesc, eu imi dau spaga. :)

P.S. Gopop :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ca si cum as face la mine in curte garantia......foarte tare.

Ar fi chiar o chestie interesanta daca s-ar putea semna un astfel de contract de garantie........se strica, eu repar, eu ma platesc, eu imi dau spaga. :hurt:

P.S. Gopop :burnout:

 

Asta seamna ca e o firma buna adevarata !!! O firma care rezolva probleme pentru clientii. Bravo !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai sa fie asa...eu am mai auzit faze ca scuteristi cu Gopop luate de prin supermarketuri,cand s-au dus la prima revizie le-a luat cca 160 ron,kiar daca sunt in garantie...pai ce materiale intra sa coste 160 ron?ca de schimbat de obicei se skimba uleiu de transmisie...manopera costa?ce garantie mai este si asta?recunosc ca nu am date mai concrete (ce service a executat revizia etc etc)...eu la al meu cand m-am dus la prima revizie nu mi-a cerut nika,am dat eu ceva acolo de 10 beri k sa nu ma simt naspa ca au lucrat baietii aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai sa fie asa...eu am mai auzit faze ca scuteristi cu Gopop luate de prin supermarketuri,cand s-au dus la prima revizie le-a luat cca 160 ron,kiar daca sunt in garantie...pai ce materiale intra sa coste 160 ron?ca de schimbat de obicei se skimba uleiu de transmisie...manopera costa?ce garantie mai este si asta?recunosc ca nu am date mai concrete (ce service a executat revizia etc etc)...eu la al meu cand m-am dus la prima revizie nu mi-a cerut nika,am dat eu ceva acolo de 10 beri k sa nu ma simt naspa ca au lucrat baietii aia...

 

 

tare asta.... cand te duci la revizie... platesti doar pt ulei daca`l iei de la ei ..yo am fost sa`mi bage ulei la transimisie si nu mi`a cerut nik (ulei`ul era cumparat de mine ) ...si in cta doar intr`un singur loc are gopop "service`ul" deci unde ai auzit tu asta?? de pe net??? ca in cta nu are cum... poate lea cerut la altii ca i`a vazut mai fraeri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo mi-am luat go popu d acolo :lol: ...la fel k si la tn ...revizia 2 mil jumate...si am fqt-o in alta parte...dupa parerea mea...firma e de cacao...+ garantzia la city50 e 7.000 km ...iar in carrefour 12.000 km....

uite de aici am luat...nu era din Ct stai linistit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat din partea mea pentru cei care isi cumpara scutere Gopop sau dynamic sau alte porcarii de prin piete.Cu aia de 30 mil cat costa o trotineta de asta,vorbiti cu cineva in italia sa va caute o Aprilia o Yamaha,un Piaggio.Cu suma de 1000 eur cumperi din italia un scuter de firma buna si destul de "tanar" 2005-2006 si scapi de toate problemele de la o chinezarie de asta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la naiba...ne mananca chinezii astia cu fulgi cu tot...pina si hartia igienica care am cumparat-o azi era chinezeasca....si ma uit prin supermarketuri...aparate Sony Panasonic JVC pentru care acu ceva vreme puneai obrazul acum sunt made in china...(adica ce ma mira,daca si hartia igienica este made in china...:lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:)))) nu are ma nimik ca doar aparatele si restul electrocasnicelor care sunt made in china sunt tot de acelasi distrubitor numai ca sunt amsamblate in china:D

 

majoritatea firmelor mari si-au portat facilitatile de productie in China din cauza costurilor mult reduse cu forta de munca...dar sa iti spun ceva...calitatea unui aparat are mult de a face cu calitatea reglajelor care se fac asupra lui si atentia cu care se fac ele,si calitatea fortei de munca ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea firmelor mari si-au portat facilitatile de productie in China din cauza costurilor mult reduse cu forta de munca...dar sa iti spun ceva...calitatea unui aparat are mult de a face cu calitatea reglajelor care se fac asupra lui si atentia cu care se fac ele,si calitatea fortei de munca ....

chinezii au cam acaparat piata in toata europa. ei fac lucruri bune dar si lucruri proaste. ganditiva ca un ROMAN isi face o firma ceva si se duce in china sa cumpere marfa de acolo. ROMAN fiind cauta sa cumpere mult si ieftin NU? si de acolo si calitatea produselor din romania :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, aici ai pus punctul pe I! Noi am ales fabricantul dupa ce am corespondat cu aproape 50 de producatori si am vizitat 13 fabrici! Iar pretul pe care il platim pentru fabricatie este destul de mare comparativ cu alte companii importatoare, tocmai pentru a asigura un standard calitativ ridicat.

Iar de anul viitor, un inginer de la noi va sta in la fabrica pt a monitoriza calitatea lucrarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea Domnu' sa fie cum zice GoPop , sa scapam de jegurile alea de la First B. Asa firma de excroci rar intilnesti. Macar GoPop ( patronul , un angajat ?) are curajul sa intre aici si sa se bata corp la corp cu o multime de lume in mare parte nemultumita de chinezarii. Bravo lui.

Face-ti freatilor ceva si cu service-ul , ca la FB au un service naspa rau, in revizie mie nu mi-au facut nimic , doar au schimbat uleiul si nici nu stiau cit sa bage , noroc ca m-am uitat eu in carte. Asta poate sa o faca toata lumea in fata blocului fara probleme. In rest ??? Nimic , nu au facut nimic (filtru aer , etc).

Unde se gasesc piese pt. GoPop ? Daca sint compatibile FB e beton , am asteptat cam 1 luna sa vina niste placute de frina , nu stiu ce s-a mai intimplat , ca ma pis pe magazinul lor , nu-i mai sun , mai bine i-mi fac eu placutele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite politica noastra vizavi de piesele de schimb:

GARANTIE: prioritate ZERO in sensul ca daca nu avem pe stoc luam de pe un scutger nou si dam la service piesa!

POSTGARANTIE: in maxim 2 saptamani trebuie sa rezolvam Clientului problema, daca aceasta este una majora si il impiedica sa foloseaqsca scutrerul, daca problema nu este majora, dureaza is la noi cam 30-40 zile pana aducem o piesa pe care nu o avem pe stoc, repet insa: numai daca Clientul POATE circulka in siguranta cu scuterul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea cea mai nasoala e ca dupa ce ca cumpara toate jegurile de acolo, mai si cer aici niste preturi de te doare capu. Pai in germania un scuter ca lastunelu, sprinter ala se vinde cu 400 de euro. La banii astia iti convine sa cumperi unu chiar daca nu e de calitate da iti cam faci treaba cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite politica noastra vizavi de piesele de schimb:

GARANTIE: prioritate ZERO in sensul ca daca nu avem pe stoc luam de pe un scutger nou si dam la service piesa!

POSTGARANTIE: in maxim 2 saptamani trebuie sa rezolvam Clientului problema, daca aceasta este una majora si il impiedica sa foloseaqsca scutrerul, daca problema nu este majora, dureaza is la noi cam 30-40 zile pana aducem o piesa pe care nu o avem pe stoc, repet insa: numai daca Clientul POATE circulka in siguranta cu scuterul!

 

 

 

salut...am o problema.. la service au zis ca nu au .... incerc si la tine.. am nevoie de o curea pt modelul fighter (bt49qt-10) baiatu de la service mi`a zis codu` curelei ca sa caut si in alta parte (henger-1830669 ox ) .... ma poti rezolva cu problema asta???? daca da ...cat costa si in cat timp intru in posesia ei

 

 

PS: miloasa sa`ti fie inima ca nu am mai mers de 2 sapt cu scuteru :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...