Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

De toate, cam din roata-n roata :) ambreajul facea figuri, cred ca l-am rezolvat, frane, rulmenti, roti, electrica etc ...

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ieri mi-am pus si eu fizicul pe un Fire Storm (al lui Jumba) si am datcateva ture de Titan.

Concluzia : Cum ajung intr-o saptamana inapoi in Doiciland imi cumpar una. Inca nu sunt sigur daca Sp sau Storm dar parca la cat costa un Storm in mintile lui...:)

Nu m-am mai dat de mult pe o mobra fata de care sa nu pot fi obiectiv ci doar entuziasmat.Fun Bike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica sa n-aibe DynoJet pe carburatoare montate, ca s-ar putea sa te omoare consumul.

Cauta sa iei una dupa 2001, cea cu kilometrajul digital. Mai jos e ce ar trebui sa aibe-n plus.

 

 

From model year 2001, Honda introduced a number of improvements. These included increasing the tank from 16 liters (4.23 US gallons) to 19 liters (5.02 US gallons), internal modifications to the front forks, black wheels, smaller indicators, an improved riding position thanks to less steeply raked clip-on bars and an LCD display for fuel level, engine temperature, dual trip meters, odometer and clock. A Honda Ignition Security System (HISS) immobiliser also became standard. The US market (Superhawk), never received the larger tank, but retained the original 16 liter (4.2 US gallons).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee daca se pot pune pe VTR oglinzi de alt model? Mi-am gasit motocicleta daramata in Vama si acum caut sa cumpar chestii, iar oglinda stiu ca.i relativ scumpa si dureaza pana vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee daca se pot pune pe VTR oglinzi de alt model? Mi-am gasit motocicleta daramata in Vama si acum caut sa cumpar chestii, iar oglinda stiu ca.i relativ scumpa si dureaza pana vine.

Da merge.Eu o aveam pe ea unele de la kronau(asa o cumparasem).Cu 50-60 de leig asesti un set.Ideea e sa se potriveasca la suruburi.Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vtr-isti!

Ca tot fu' vreme buna de plimbat azi,bagai si eu o tura mai zdravana cu bestia din dotare...cand m-am intors am observat ca unul din simeringuri a inceput sa scape ulei,deci trebuie programata o servisare a furcii...aveti idee cam cat ar costa?un pret asa aproximativ ca sa stiu cum imi gestionez cheltuielile:p multam fain anticipat pt ajutor...

Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vtr-isti!

Ca tot fu' vreme buna de plimbat azi,bagai si eu o tura mai zdravana cu bestia din dotare...cand m-am intors am observat ca unul din simeringuri a inceput sa scape ulei,deci trebuie programata o servisare a furcii...aveti idee cam cat ar costa?un pret asa aproximativ ca sa stiu cum imi gestionez cheltuielile:p multam fain anticipat pt ajutor...

Asfalt uscat!!

Cam 300 ron(cu + sau -).Sfatul meu e sa ii schimbi si arcurile cu unele progresive,ca Vtru e cam "barca" atunci cand vine vorba de furca fata....

Salutare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vtr-isti!

Ca tot fu' vreme buna de plimbat azi,bagai si eu o tura mai zdravana cu bestia din dotare...cand m-am intors am observat ca unul din simeringuri a inceput sa scape ulei,deci trebuie programata o servisare a furcii...aveti idee cam cat ar costa?un pret asa aproximativ ca sa stiu cum imi gestionez cheltuielile:p multam fain anticipat pt ajutor...

Asfalt uscat!!

Pai,

 

daca vrei sa schimbi doar semeringurile, nu te costa foarte mult - intre 50 si 100 de lei semeringurile, uleiul tot pe acolo si mana de lucru cred ca pana in 100 de lei. Daca vrei sa mai schimbi si altceva, preturile cresc, functie de ce nevoi ai (arcuri, cuzineti, etc).

 

Apropo,

 

vreun VTR la dezmembrari mai stie careva? Am nevoie de semighidon dreapta, oglinda stanga si cadru de bord (asta daca nu-l pot indrepta).

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0752374483 are un vtr la dezmembrat pe mercador.e avariat in fata,dar da-i un tel poate ai noroc...

Legat de pb mea,deocamdata o sa ma rezum la schimbat ulei si semeringuri.sper sa nu fie nevoie si de altceva:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee daca se pot pune pe VTR oglinzi de alt model? Mi-am gasit motocicleta daramata in Vama si acum caut sa cumpar chestii, iar oglinda stiu ca.i relativ scumpa si dureaza pana vine.

Cum e nea Metale, ai rezolvat din lista de stricaciuni? am impresia ca se potrivesc la prinderi de oglinzi si cele de pe cbr 900

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata cica s-a gandit un betiv sa vada cum e efectul de domino la motociclete si a daramat vreo 4, printre care si a mea, pana cand au pus baietii mana pe el, iar a doua oara, tot in aceeasi seara/dimineata a agatat-o o masina si a daramat-o peste cric. Prima oara a fost ghinion, shit happends, a doua oara chiar a fost karma naspa. :)

 

Oricum, la dus am reusit sa scot un consum sub 7, cu pasager si ceva bagaje. Nu am depasit 120, rar 130 pe autostrada. Dar la intoarcere, heeee heeeee, cred ca am sarit de 10 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, la dus am reusit sa scot un consum sub 7, cu pasager si ceva bagaje. Nu am depasit 120, rar 130 pe autostrada. Dar la intoarcere, heeee heeeee, cred ca am sarit de 10 :)

Ahaaa, cand spuneam eu ca mi-a luat balena in jur de 6% la mers decent si constant, sarira romanii cu gura: c-am io matematica defecta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am mers fortat de imprejurari, noapte, frig, umezeala, pasager. Altfel nu vad de ce ai merge cu 120 cu un VTR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eh, eu ma refeream la altceva :)

 

Oricum, cred ca e cea mai scumpa statiune de pe litoral.

 

Apropo, pe a mea cred ca mi-a deochiat-o Gixu. Si cred ca si Lotru, fost VTR-ist si el. :)


 

 

 

 

Gata, o parte din piese sunt pe drum (multumita lui Garcya), iar pentru restul o sa plasez luni comanda. Plus ca azi mi-am facut timp, am dezbracat-o si am dus-o la pictor.

 

Roni, cu parere de rau te anunt ca pintenul de la tine tot in pod a ramas, vopsitorul a zis ca e bataia de cap prea mare cu el ca sa-i dea o forma cat de cat ok si la orice atingere sau tensionare, sansele ca vopseaua sa plezneasca sunt foarte mari. Asa ca mergem in continuare fara pinten intreg. Poate gasesc unul la pret bun pe ebay si sa nu fie pleznit si crapat.

 

Apropo, habar n-aveam ca din carene se face un asa puzzle, n-am mai vazut pana acum vreo motocicleta sa se decompuna in atat de multe plastice. La carena fata ma refer...

post-20786-0-25959400-1400326265_thumb.jpg

post-20786-0-77369900-1400326277_thumb.jpg

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pacat ca nu poti pune pintenul pe mobra desi eu cred ca nu ar trebui sa crape vopseaua asa usor pe el. Motorul meu e vopsit provizoriu la spritz-kit si de un an a picat vopsea pe el, au sarit pietricele etc si n-are nimic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe carenele din ABS e alta treaba, pe fibra e naspa. Oricum, dupa ce o vopsesc, o sa il duc la cineva sa mi-l refaca. Acum inca nu arde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rosu fara nici un sticker pe ea.

Mi-am batut destul capul pana mi-am scos duplicat la CIV, nu mai am nervii sa mai fac visite pe la RAR sa-mi treaca alta culoare-n carte si la politie pt alt talon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...