Sari la conținut

Masacru In Oradea :p


sery92
 Share

Postări Recomandate

In Bacau se mai faceau masacre din astea.Dar nu cred ca mai are loc politia acolo la garaj la ei de atatea scutere confiscate.Eu acu cand mai circul cu el,ies fara numar...mai am pana imi vin placutele si cu casca pe cap.De multe ori am trecut pe langa rutiera si nu mi-au zis nimic,doar de casca pasagerului :lol:

Se faceau si se fac!Orice scuter care e oprit si nu are acte e confiscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am patit-o si eu in Oradea sa ma opreasca si sa-mi confiste scuterul. Acte am pe el, contract de vanzare-cumparare, RAR-ul inca nu e facut si peste toate seria de sasiu nu e trecuta in contract. Pe mine m-a oprit ceva comisar shef care nu era cu masina de politie, statea si el in drum pe-acolo, si am aflat ulterior ca nici nu lucreaza la politia rutiera. A chemat el o masina de politie prin statie si aia m-au ,,ars``. Spre final, nici macar nu aveau duba cu ce sa duca scuterul la politite, si l-am dus tot noi :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da poate sa iti confiste scuterul daca inca nu am primit numerele (inca nu au trecut 10 zile de cand am depus actele)??restul este in regula,am si orele alea de legislatie facut...pot sa circul cu el pana ce nu am numere,sau daca ma vede politia raman fara el :blink: ?

Editat de Papy_bm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da poate sa iti confiste scuterul daca inca nu am primit numerele (inca nu au trecut 10 zile de cand am depus actele)??restul este in regula,am si orele alea de legislatie facut...pot sa circul cu el pana ce nu am numere,sau daca ma vede politia raman fara el :blink: ?

 

i-ati la tine actele scuterului si bonul cu numarul pe care ti l-au dat de la primarie (daca acolo ti-ai depus dosarul). nu cred ca o sa ai vreo problema daca faci dovada ca e al tau si ca ai dosarul depus. si eu am circulat asa insa, ce-i drept, nu m-a oprit nimeni. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...