Sari la conținut

Trasee Saptamanale (sper)


Grigu
 Share

Postări Recomandate

care esti in regula cu actele si cu capu' :moto: , ai bani de benzina si chef sa :) in weekend pe langa Bucuresti sau mai departe, se inaugureaza acest topic , odata cu prima iesire Bucuresti -Giurgiu - Ruse - Depou (care s-a comis deja azi).

Inscrieri, propuneri, diverse legate de subiect AICI

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

care vrea sa se bage la o mare ceva,cat mai este valabil sezonul...si cu ocazia asta poate va cuplati cu noi de aici,suntem cativa care am vrea sa facem un tur al litoralului prin toate statiunile pina la Vama Veche....ps...suntem numa scuteristi....megaexpeditia TURUL STATIUNILOR ar avea loc duminica 19 august si vom pleca din Constanta,trecem prin toate statiunile (Eforie,Costinesti,Neptun,Venus,Jupiter,Mangalia,Vama Veche)...mai demult aveam noi de gand asta dar din cauza unor pb tehnice a trebuit amanata (bine ca na trecut vara inca...)...deci...asteptam clienti aventurosi...:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: daca am jucaria limitata am si eu loc? :lol: la drum lung stiu din experienta ca e aiurea sa stai dupa unul care merge cu 45-50 max. si nu vreau sa incurc pe nimeni. plus de asta m-as plictisi sa merg singur, fara sa am si eu grupul meu de "limitati". :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: daca am jucaria limitata am si eu loc? :lol: la drum lung stiu din experienta ca e aiurea sa stai dupa unul care merge cu 45-50 max. si nu vreau sa incurc pe nimeni. plus de asta m-as plictisi sa merg singur, fara sa am si eu grupul meu de "limitati". :)

 

Pe mine nu ma deranjeaza deloc. Dar eu vorbesc numai pentru mine. Nu pot sa vorbesc pentru toti. :moto: Si al meu Agility 50 merge numai 45 km/h pana max 50 km/h. Tot e limitat si mai este in rodaj.

 

Dar nu vrei sa delimitez ?

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: daca am jucaria limitata am si eu loc? :lol: la drum lung stiu din experienta ca e aiurea sa stai dupa unul care merge cu 45-50 max. si nu vreau sa incurc pe nimeni. plus de asta m-as plictisi sa merg singur, fara sa am si eu grupul meu de "limitati". :moto:

nici pe mine si nu cred ca deranjeaza pe cineva in general.

daca se grabeste cineva poate sa-i dea gaz si sa ne astepte la o tigare dupa aia... :moto:

ia spuneti... bagam un Bucuresti - Constanta iar acolo ne cuplam cu baietii cu turul statiunilor?

sau un munte, ceva? alte propuneri pt trasee?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, n-as prea vrea sa-l delimitez ca si al meu e in rodaj (abia 220 km facuti) si plus d-asta pierd si garantia de 2 ani :moto: bashca mai capat si eu experienta la viteza mica. :)

eu zic sa nu-l delimitezi pana cand nu capeti mai multa exp.

45 e de ajuns

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi vreti sa mergeti la mare cu 45 km/h ? Daca mergeti cu 70km/h faceti 5 ore cu tot cu opriri. Stiu ca atat am facut eu. Daca mergeti cu 45 km/h, durata e de 7,8 ore. Drumul e foarte bun, recomand s-o luati pe traseul Bucuresti-Urziceni-Slobozia-Tandarei-Harsova-Constanta (270 km) Daca aveti rabdare, peste 2 saptamani o sa fim mai multi care vrem sa mergem spre mare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi vreti sa mergeti la mare cu 45 km/h ? Daca mergeti cu 70km/h faceti 5 ore cu tot cu opriri. Stiu ca atat am facut eu. Daca mergeti cu 45 km/h, durata e de 7,8 ore. Drumul e foarte bun, recomand s-o luati pe traseul Bucuresti-Urziceni-Slobozia-Tandarei-Harsova-Constanta (270 km) Daca aveti rabdare, peste 2 saptamani o sa fim mai multi care vrem sa mergem spre mare :lol:

 

Ai deja detalii ceva ?

 

Duminica asta nu am cum sa merg pana la mare. Am la ora 20 un client la Aeroport si trebuie sa fiu inapoi pana la ora asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem sa facem si 10 ore nu ne grabeste nimeni, mergem sa ne bucuram de drum nu sa ajungem repede acolo.

ok, mare peste 2 sapt atunci.

we asta o iesire pe langa BUcuresti? sambata eventual?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem sa facem si 10 ore nu ne grabeste nimeni, mergem sa ne bucuram de drum nu sa ajungem repede acolo.

ok, mare peste 2 sapt atunci.

we asta o iesire pe langa BUcuresti? sambata eventual?

 

eu sunt pro. :lol:

 

P.S. poate mai strangem si de pe topicul celor trcuti de 30 de ani pt ca si pe acolo erau doritori. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt pro. :)

 

P.S. poate mai strangem si de pe topicul celor trcuti de 30 de ani pt ca si pe acolo erau doritori. :moto:

pai in afara de Paul suntem cam toti pe aici... (cred)

nu e o chestie exclusivista, vine cine vrea si are placerea de a misuna (pe scuter) prin tara, a face poze, camping, drumetii, gratare, etc.

:moto: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

care vrea sa se bage la o mare ceva,cat mai este valabil sezonul...si cu ocazia asta poate va cuplati cu noi de aici,suntem cativa care am vrea sa facem un tur al litoralului prin toate statiunile pina la Vama Veche....ps...suntem numa scuteristi....megaexpeditia TURUL STATIUNILOR ar avea loc duminica 19 august si vom pleca din Constanta,trecem prin toate statiunile (Eforie,Costinesti,Neptun,Venus,Jupiter,Mangalia,Vama Veche)...mai demult aveam noi de gand asta dar din cauza unor pb tehnice a trebuit amanata (bine ca na trecut vara inca...)...deci...asteptam clienti aventurosi...:moto:

 

 

cand iesiti la plimbari cu scuterele ma luati si pe mn? ca m`am saturat sa merg singur :moto: astept raspuns :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

cand iesiti la plimbari cu scuterele ma luati si pe mn? ca m`am saturat sa merg singur :moto: astept raspuns :)

 

 

sorine.... el e baiatu de care iti ziceam ca mergem in weekend si ne plimbam ....

 

PS: ceilalti care vor sa vina la mare... sa isi ia cortu sa se cazeze la camping... nu`ma stiu cat este taxa... dar nu cred ca voi veniti stati cateva ore si plecati

 

--- Mesaj completat în 13 Aug 2007 18:52 -------------

care vrea sa se bage la o mare ceva,cat mai este valabil sezonul...si cu ocazia asta poate va cuplati cu noi de aici,suntem cativa care am vrea sa facem un tur al litoralului prin toate statiunile pina la Vama Veche....ps...suntem numa scuteristi....megaexpeditia TURUL STATIUNILOR ar avea loc duminica 19 august si vom pleca din Constanta,trecem prin toate statiunile (Eforie,Costinesti,Neptun,Venus,Jupiter,Mangalia,Vama Veche)...mai demult aveam noi de gand asta dar din cauza unor pb tehnice a trebuit amanata (bine ca na trecut vara inca...)...deci...asteptam clienti aventurosi...:nono:

 

 

 

sa fac ceva in ele de probleme tehnice... ca am pierdut aproape 2 sapt cu aia de la yamaha.... acum sper sa`mi vina sapt asta.. si sa fie buna :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

într-o seară o plimbare cu scutere ? Cineva cu chef ?

:moto: in orice seara din punctul meu de vedere.

si in seara asta!

:lol:

 

 

--- Mesaj completat în 13 Aug 2007 18:54 -------------

 

PS: ceilalti care vor sa vina la mare... sa isi ia cortu sa se cazeze la camping... nu`ma stiu cat este taxa... dar nu cred ca voi veniti stati cateva ore si plecati

 

cu cortul , logic.

pai in Vama n-am platit taxa acum 2 sapt. oricum e putin, max 10 ron pe zi.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor care vreti sa veniti la mare,din propria experienta dea lungul anilor va spun ca dupa 15 august se cam buleste vremea si nu prea mai este de plaja etc...si in turul asta al litoralului vrem sa facem si o baie ceva (cum am facut data trecuta cand am fost,la plaja de nudisti de la Costinesti hahaha :lol: )(nu este obligatoriu sa oprim la nudisti)...oricum este vb de aventura placuta si poate va hotarati sa veniti wekendu asta...daca nu ne dati de stire cand si noi va asteptam si incropim la fata locului o expeditie ceva,numa vremea sa ne fie buna...pt cei amatori sa aiba casti,acte in regula (ca este ceva politie pe traseul Constanta - Mangalia),figurile sa le lase acasa,sa ia bunu simt cu varf si indesat,ulei 2 t pt cei cu motoare 2 t , ulei 4 t pt cei cu motoare in 4 t , eventual ulei 2t + 4t = 6t pentru ceilalti...asa ca oricand vreti sa veniti sunteti bineveniti si noi suntem disponibili pt drumetie (cel putin din partea mea,da creca si din partea celorlalti de aici)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai un client ..90% sanse ! Sper sa nu apara o alta prioritate in viata mea :lol:

 

pt motoarelecare pleaca din Buc , propun sa bem berea de ora 10 dimineata pe plaja, asa ca haideti sa plecam sambata la ora 7 . Propun ca intalnirea si plecarea sa fie din fata de la M'c Donalds din Distor ... de acolo avem drum drept spre Autostrada Soarelui

 

ca sa nu apara probleme de <imprastiere >pe tarseu , propun sa ne strangem cei care pot rula cu o viteza medie de 120

 

tine aproape de noi ... da-ne telefonul tau sa te sculam si pe tine sambata la 7 dim sa iti spunem cati venim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai un client ..90% sanse ! Sper sa nu apara o alta prioritate in viata mea :moto:

 

pt motoarelecare pleaca din Buc , propun sa bem berea de ora 10 dimineata pe plaja, asa ca haideti sa plecam sambata la ora 7 . Propun ca intalnirea si plecarea sa fie din fata de la M'c Donalds din Distor ... de acolo avem drum drept spre Autostrada Soarelui

 

ca sa nu apara probleme de <imprastiere >pe tarseu , propun sa ne strangem cei care pot rula cu o viteza medie de 120

 

tine aproape de noi ... da-ne telefonul tau sa te sculam si pe tine sambata la 7 dim sa iti spunem cati venim !

:) coane era la sectorul scuteristi invitatia lui dezkreator de a ne intalni la mare...dar daca vrei sa mergi cu 45 - 70 km/h u r welcome!

pe Slobozia ca pe autostrada nu avem voie :moto:

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, eu inca nu ma simt in stare si nici nu sunt disponibil - din pacate - pt. plimbari asa lungi (8 ore) de genul celei pana pe litoral... nevasta, concediu & stuff :) insa pt. d-astea mai scurte, in masura disponibilitatii, cu mare placere, mai ales ca e frumos sa ne si cunoastem si sa facem prietenie. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai un client ..90% sanse ! Sper sa nu apara o alta prioritate in viata mea :lol:

 

pt motoarelecare pleaca din Buc , propun sa bem berea de ora 10 dimineata pe plaja, asa ca haideti sa plecam sambata la ora 7 . Propun ca intalnirea si plecarea sa fie din fata de la M'c Donalds din Distor ... de acolo avem drum drept spre Autostrada Soarelui

 

ca sa nu apara probleme de <imprastiere >pe tarseu , propun sa ne strangem cei care pot rula cu o viteza medie de 120

 

tine aproape de noi ... da-ne telefonul tau sa te sculam si pe tine sambata la 7 dim sa iti spunem cati venim !

 

noi avem viteza de croaziera impresionanta de cca 50 km \ h....deci...va fi un 50 km\h rulllllzzzzz...

 

--- Mesaj completat în 13 Aug 2007 20:29 -------------
eu unu nu cred ca cei cca 250 km se fac in 8 ore,chiar si cu micile pauze de rigoare...mi se pare cam mult 8 ore....

Editat de dezkreator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...