Sari la conținut

Am Comis-o


AbyssWalker
 Share

Postări Recomandate

sunt bine. e cel mai important.

cauza, viteza si prostia.

 

urmari. belit la cot, genunchi si palma. daca luam manusile si pantalonii eram neatins. moto zob.

 

ce s-a intamplat. conduceam prin localitate cu viteza, in spatele unui prieten (si el cu motorul). in fata lui o masina care a facut stanga (peste banda din contrasens). semnalizare dupa ce a intrat in viraj. prietenul asta vitezoman al meu il loveste si pierde scarita, ghidonul vobleaza dar in final redreseaza. eu din spate tai gazul dar cam tarziu.

 

acu ma intorc de la spital, belit dar fericit ca am avut noroc cu carul.

 

nu ma conduceam dupa proverbul "prost sa fii noroc sa ai", desi nu beau zaraza. deh.. injurati-ma, e vina mea ca am inceput sa scap mana in gaz, dar am invatat ceva. viteza kiar ucide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culpa am luat-o eu, desi mi-e jena tre sa recunosc ca aveam numerele expirate asa ca am mers pe burta.

 

cer pe aceasta cale ajutorul, daca eventual stiti careva pe unu care dezmembreaza Nisan blueBird din 86-87 ca nu gasesc in toate schroturile din timisoara.

 

un bip pe numartul meu , 0747.085653.

 

purtati casca! eu m-am dat peste cap cam 40 de metri, nu vreau sa exagerez dar aveam creierii pana in timisoara pe asfalt.

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai da si tu gaz...daca ai avea cu ce... scz da nu am putut sa ma abtin...

 

cere-te afara. vad ca traiesti cu impresia ca daca nu ai motor de 4-5 mii de euro nu poti sa saluti pe strada. poate la constanta in colo o duceti bine cu totii :D :o daca era si tata marinar si nu avea cand sa strice banii ma lasai si pe mine sa-mi plang necazul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De apreciat cineva care, in fine, reuseste sa isi recunoasca gresala si o face si public.

De condamnat (oare a cata oara) "mana in gaz" bagata aiurea care se lasa cu consecinte.

Bucurat-te ca situatia e asa cum e, dar ia in socoteala si scenariul in care cineva era tocmai atunci pe marginea drumului, tocmai acolo, scapai motorul peste el si il faceai terci !!! Categoric , motorul facut praf si numerele expirate deveneau probleme irelevante !!!

Daca tu si macar unul din prietenii tai o sa trageti niste invataminte din cele intamplate, e ok, aveti aprecierea mea !!!

 

Numai bine tuturor !!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo...daca a virat peste marcaj ...am inteles pritenul tau a avut impact cu el si apoi l-ai lovit tu este vinovat intr-un accident in care erau implicate 2 moto si o masina ..cel care a virat peste marcajul longitudinal continuu....nu exista culpa comuna...nici o instanta nu ar da culpa comuna chiar daca avea-i 200 km/h..asa ca ...daca nu era marcaj ...ne referim doar la neacordare de prioritate la viraj stanga...cate despre numere este o alta fapta...separat de nr ..si daca asigurarile verifica cum ar fii normal ..ups...daca nu asigurarile un sef de al celui care a efectuat actele premergatoare in urma accidentului de la politie va verifica documentatia intocmita si te vor chema sa scrii...numai bine

Editat de M.I.5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat. conduceam prin localitate cu viteza, in spatele unui prieten (si el cu motorul). in fata lui o masina care a facut stanga (peste banda din contrasens). semnalizare dupa ce a intrat in viraj. prietenul asta vitezoman al meu il loveste si pierde scarita, ghidonul vobleaza dar in final redreseaza. eu din spate tai gazul dar cam tarziu.

 

ba "Uameni" :P

 

in primul rand am sa va rog sa cititi macar partial mesajul initial inainte sa raspundeti. in al doilea rand eu nu incerc sa ma scot, vina e clar a mea pentru ca aveam 140 in localitate. in al doilea rand, am mers pe burta pentru ca nu eram ok cu ale mele (numere expirate, sula asigurare) si in felul acesta m-am inteles si cu garcea care m-a scutit de alte neplaceri, si cu proprietarul care de disperat nu mai stia pe unde sa sune la politie =) ma mai trezeam si facand tai tai la pro tv.

 

cel din fata a facut stanga peste linia discontinua, doar ca nu a semnalizat decat in momentul in care a virat. oricum nu cred ca apucam sa-l vad la ce "manatura" am tras in ziua aceea. a fost nebunie.

 

culpa comuna ar fi fost in cazul in care eu aveam <60 km/h si nu se putea demonstra cine a semnalizat primul : eu (noi motociclistii) pt a depasi sau soferul (pt a face stanga in intersectia dirijata. :smoke:

 

am postat si eu mai mult ca o destainuire, nu pt a stabili cine e vinovatul, ca il cunosc prea bine. :agree: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...