Sari la conținut

Primul Motor ... Ducati !


SanchezSchiopu
 Share

Postări Recomandate

Primul meu motor este un DUCATI 620Sport are 60 de cai...ma gindisem eu ca ar fi un compromis bun pt un motor super sport de inceput...M-am inselat... are cuplu aproape cit o japoneza de 600 si il foloseste de la inceput nu ca la japoneze la care tre sa astepti 7000 de ture...

Am avut norok si am pe ea si tobe sport(asa am luat-o) ...sunetul este extraordinar...

am mers un pic pe un KAWASAKI ZX6 1999 ...nu are nici o legatura...

Ce m-a mirat pe mine cel mai mult este faptul ca posesorilor de japoneze (prieteni cu mine) le-a placut foarte mult motorul...si toti au spus acelasi lucru "e altceva!" erau super incintati de cuplul motorului care vine constant inca de la inceput si tine pina pe la 8-9 mii de ture...

Abia astept sa invaat sa merg ca sa pot sa imi iau 1098...si cine stie poate pina la urma un DESMOSEDICI. :cheers:

PIna una alta ....Asfalt uscat! :o ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti entuziasmat doar...deja te gandesti la avioane....desmosedici si 1098-uri....hou

fa vechime si mai vb-im

bafta si assfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti entuziasmat doar...deja te gandesti la avioane....desmosedici si 1098-uri....hou

fa vechime si mai vb-im

bafta si assfalt uscat

 

nu'mi vine sa cred ..il citez pe sergiuuuuuuuu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Primul meu motor este un DUCATI 620Sport are 60 de cai...ma gindisem eu ca ar fi un compromis bun pt un motor super sport de inceput...M-am inselat... are cuplu aproape cit o japoneza de 600 si il foloseste de la inceput nu ca la japoneze la care tre sa astepti 7000 de ture...

Am avut norok si am pe ea si tobe sport(asa am luat-o) ...sunetul este extraordinar...

am mers un pic pe un KAWASAKI ZX6 1999 ...nu are nici o legatura...

Ce m-a mirat pe mine cel mai mult este faptul ca posesorilor de japoneze (prieteni cu mine) le-a placut foarte mult motorul...si toti au spus acelasi lucru "e altceva!" erau super incintati de cuplul motorului care vine constant inca de la inceput si tine pina pe la 8-9 mii de ture...

Abia astept sa invaat sa merg ca sa pot sa imi iau 1098...si cine stie poate pina la urma un DESMOSEDICI. :agree:

PIna una alta ....Asfalt uscat! :smoke: ......

 

 

Ducati 620 Sport (bikez.com)

Power: 61.00 HP (44.5 kW)) @ 8750 RPM

Torque: 54.00 Nm (5.5 kgf-m or 39.8 ft.lbs) @ 6500 RPM

 

Kawasaki ZX-6R Ninja 1999

Power: 107.00 HP (78.1 kW)) @ 12000 RPM

Torque: 65.00 Nm (6.6 kgf-m or 47.9 ft.lbs) @ 10000 RPM

 

 

Sa vezi ce legatura are cand il urci in ture si schimbi la zona roshie :ok:

Ride safe si cat mai multi km fara incidente!

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...