Sari la conținut

Am Avut Iar Ingeru' Cu Mine


asfaltt
 Share

Postări Recomandate

nici nu imi vine sa va povestesc dar imi iau inima in dinti si va scriu cateva randuri despre al doilea accident al meu.

Daca la primul de vina a fost un sofer care nu a acordat prioritate acum de vina am fost doar eu si neatentia

am iesit la o plimbare si intr-o curba in afara bucurestiului am intrat cu ceva viteza in viraj praf si viteza reteta perfecta pt accident nu am mai putut sa fac nimic parca imi intepenisera mainile am iesit de pe asfalt am intrat pe pamant si m-am izbit de un gard de beton

noroc imens sau am avut ingerul cu mine norocul meu ca la marginea asfaltului era un mare morman de paman si sa oprit motorul in el m-am izbit in lateral de zid apoi am cazut

m-am ridicat m-am controlat sa vad cum stau o julitura la cot si un genunchi facut praf ii multumesc lu' Dumnezeu e a doua oara cand merg fara nici un fel de protectie asta nu ca nu as avea am dar le sta bine acasa nu?decat cu casca si manusile in rest tricou si bermude se pare ca de a treia oara nu mai am nevoie ca scapi de doua ori a treia oara se termina norocu

Morala 1-echipament indiferent de vreme

2-mai subtire cu viteza in viraje pe care nu le cunosti

 

acum va las pe voi sa trageti concluziile eu astept sa imi repar piciorul ca motorul nu are cine stie ce decat doua semnale si un capac spat in rest am venit pe el de la locul accidentului si pana acasa

bafta multa fratii mei si asfaltt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copie fidela de la alte topicuri gramada de pe aici...si pun pariu ca cel care invata este tot cel care o pateste..si f putini care citesc..a...si inca ceva...cam 80% din accidentele de aici sunt cauzate de hormonii unora pe vitezane de 600...asa ca solutia daca stii ca nu te poti abtine sa-i dai in gusha in viraje ca rossi e sa ai o moto care din start sa nu-ti permita sa faci asta ...si astfel constientizezi dinainte ca nu are rost s-o duci la limita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dai voie ?

Morala :

1 - echipament indiferent de vreme

2 - mai subtire cu viteza (punct)

 

ps: poti cunoaste virajul daca nu cunosti idiotul ce taie curba... asta e doar un exemplu.

pps: nu mai mergeti la ghici , nu merita riscul...

 

Ride safe :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre voi fac pur si simplu flood pe forumul asta.

Cred ca ai vrut sa-ti demonstrezi talentul de orator prin acest topic. In afara de asta, noi ce am putea sa spunem? Ia-te in brate si pupa-te? sau esti sado-maso si astepti sa te biciuim? Fii sigur ca dupa vreo cateva zile ai sa uiti iar echipamentul si ai sa pleci in slapi la plimbare. Daca aveai genunchiul praf... veneai acasa nu pe motorul "lovit" ci cu o masina cu sirena si cu piciorul de gat. Asa ca mai lasati sectiunea asta pentru treburi serioase nu pentru curbe luate cu 10h/ora unde v-ati speriat si ati alunecat putin.

In rest, recuperare rapida si poarta echipament.

Si gandeste-te ca poate nu poti stapani motorul ala si cauta-ti unul mai mic sau mai stabil, mai pe calibrul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult

da asa e uneori te bucuri ca mai poti sa scri multumesc celor care ma incurajeaza cat despre ceilalti nu are rost sa la raspund fiecare e liber sa scrie ce gandeste daca atat ii duce pe ei "locul unde ar trebui sa fie creieru'"

asfaltt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moroiu ... oare de ce nu ma mira faptul ca esti din Bucuresti ? /:agree: :smoke:

daca topicul lui e flood...atunci si postul tau (si al meu dealtfel). Si ce facem... abandonam forumul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moroiu ... oare de ce nu ma mira faptul ca esti din Bucuresti ? /:agree: :smoke:

daca topicul lui e flood...atunci si postul tau (si al meu dealtfel). Si ce facem... abandonam forumul ?

 

 

citeste aici:

 

/index.php?showtopic=105969

 

sau aici:

 

/index.php?showtopic=128039

 

si mai sunt multe care cu adevarat ar trebui sa fie la aceasta sectiune. Nu ca m-am zgariat ca m-am dat cu vitezana putin mai tare si aveam doar slapul stang. Si ca data viitoare port costumul de scafandru autonom. Nu inteleg ce are faptul ca-s din Bucuresti... esti dintre aceia care spun ca noi, bucurestenii suntem cei mai idioti, mitici nu? Te-ai gandit ca doar vreo 20-25% suntem bucuresteni cu adevarat (macar bunicii sa fie bucuresteni) iar ceilalti sunt din toata tara? Dar asta-i alta problema.

I-am urat omului recuperare grabnica si l-am sfatuit sa se gandeasca la motor ca poate-i prea mare pentru el. Si am zis ca nu trebuie sa scriem toti ceea ce am patit. Scrie si pe pereti, scrie si pe vagoanele de metrou daca vrei... da si anunturi la ziar ca ceea ce ai patit tu este fenomenal.

Parerea mea.

De aici si pana la a ma jihni... e ceva prieten "cu genunchiul varza".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

moroiu ... oare de ce nu ma mira faptul ca esti din Bucuresti ? /:agree: :smoke:

daca topicul lui e flood...atunci si postul tau (si al meu dealtfel). Si ce facem... abandonam forumul ?

 

Simplifica peisajul. Du-te si bea o bere cu initiatorul. Vad ca scrii numa` pe la accidente. Cred ca esti in domeniu. Te pricepi. Doar ai F3...Si las-o mai usor cu luatul de Moroiu, mai pisicut.

 

Iancilor, fiti capitanii nostri !

 

P.s. - Asfaltte, nu ne pui si tu o poza din aia in care curge siroaie rivanolu cu sange, ca la Bikerboy Iuliano?

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplifica peisajul. Du-te si bea o bere cu initiatorul. Vad ca scrii numa` pe la accidente. Cred ca esti in domeniu. Te pricepi. Doar ai F3...Si las-o mai usor cu luatul de Moroiu, mai pisicut.

 

Iancilor, fiti capitanii nostri !

 

P.s. - Asfaltte, nu ne pui si tu o poza din aia in care curge siroaie rivanolu cu sange, ca la Bikerboy Iuliano?

 

fratele meu nu cred ca am gresit cu nimic am mai scris pe forum si despre cellalalt accident am scris doar sa invete poate altii din prostia unora ca mine , victima nu ma dau ca nu sunt genu iar despre partea aceea cu bucurestenii sa ii raspund unui "prieten " nu te lua degeaba de ei nu uita noi suntem de aici de unde se da ora exacta cand asculti tu radio dimineata

pana atunci bafta multa si asfatt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici Virgile, sa-mi "rup" de la mine un disklock sa ti-l atirn de disc poate te mai gindesti cu motocicleta? macar o vreme. sa zicem .....pina creste copilul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ingerul iti da o aripa o data . .a doua oara ,a doua aripa .. .sa scapi ...S-apoi vede ca daca nu te potolesti .. ia cerculetul acela si te bate cu el in cap pana iti revii sa nu ii mai dai gaz

asa e sper sa nu ii dau ocazia merci mult la asta m-am gandit prima data dupa ce am vazut ca sunt intreg

si tie Serbanica iti multumesc lasa-ti umaru la loc ma ma gandesc la fetita mea si nici eu nu vreau sa o las fara tata

asfatt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" ... esti dintre aceia care spun ca noi, bucurestenii suntem cei mai idioti, mitici nu? " --- mai zic chestia asta, DAR asa...mai in gluma mai in serios. Nu-mi place sa fiu categoric la preconcepute dintr-astea :agree:

 

"Te-ai gandit ca doar vreo 20-25% suntem bucuresteni cu adevarat (macar bunicii sa fie bucuresteni) iar ceilalti sunt din toata tara?" --- nu inteleg de ce ai mai scris asta. Lasi impresia ca ai dori sa "te scoti" . Si nu cred ca incerci asta. Nu sunt obtuz cu "miticii astia" si gata. DAR un mitica (si tocmai ceea ce urmeaza sa scriu ii castiga un loc intre asa zisii mitici) mi-a zis la tel. "a, ca voi ardelenii sunteti mai lenesi de felul vostru" . Nu am nimic cu Bucurestenii si nu ii cataloghez drept mitici. Doar am observat ca sunt mai predispusi decat restul tarii spre a fi mitici :smoke: . La fel cum probabil ardelenii tind spre lene. Who knows... Te tachinam cu "oare de ce nu ma mira faptul ca esti din Bucuresti ?" - a fost 51% glumitza. Am facut abuz de asemenea glumitza deoarece m-a mirat modul deloc amical in care i-ai raspuns omului. La noi in ardeal unde trandavim toata ziua mai rar se practica repezeli de genul. Si mnoh.... ata ete Dat fiind faptul ca-s off-topic rau de tot , am sa inchei. Ride safe

 

PS : Popescule las-o mai moale cu pisoiasi si alea alea. Asta cu pisicul o consider o gratuitate, mai ales ca nu vad motiv sa sari calul cu chestii directe. Eu unul nu l-am sarit cu nimeni de pe forum pana acum. (cel putin sper asta.) Una e sa te chinui sa argumentezi ca X echipa de fotbal e mai slaba si alea alea si alta e sa urli , de exemplu,"M|_| ie Steaua!" Sper ca intelegi unde bat.

 

PPS: nu am nimic cu Steaua :ok:

 

 

Later edit: ia uitati-va pe /index.php?showtopic=129700 koba e un mitica desavarsit. Si sunt multi ca el, din pacate.

Editat de CMYK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...