Sari la conținut

Kawasaky Ninja Zx-7p


Dadu
 Share

Postări Recomandate

Ce m-am saturat de incepatori pe rachete din astea.

Oricum stai calm ca esti junior..

Salut. Sa nu uitam ca toti am fost incepatori odata. Pana la urma conteaza mai mult omul nu racheta, nu? Dorinta Âşi plăcerea lui de a conduce motoarele pe 2 roti (daca nu i-ar fi pasat de motoare foarte bine si-ar fi putut lua o masinuta), increderea lui in fortele proprii, efortul depus de acesta pentru a conduce mai bine, mai sigur in trafic (pentru el si, normal, pentru altii). Si la inceput orice sfaturi, comentarii constructive sunt binevenite. TOTI am fost ajutati la inceput.

Iar de calm..stau calm, altfel eram de mult un junior la 2 metri sub pamant...

Sa ne-auzim cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La a mea pompa este nissin iar etrierele tot nissin(3 pompitze pe etrier(sau cum se numesc..nu stiu) ..).... nu pot sa ma pronunt in comparatie cu altele deoarece nu am incercat... dar....eu am o pb.. in general am obs ca sunt pb la zx7r la furca, cel putin si la mine una dintre furci curge.....si ..mi se pare ciudat ca doar una.....in rest ok suge bine..poate ca si din cauza modelului dar.si din cauza mersului... ( cam 8+ la 100de km ). Daca suntetzi in cunostinca aveti idee unde pot gasi carene... ale mele sunt "busite"... dar sunt tipicar..chiar daca sunt si astea ok..dar nu foarte.

 

Tocmai ai aflat ca esti in posesia unui zx7rr.... :) problema cu furcile nu este numai la kawasaki intalnita, se recomanda ca din 2in 2 ani sa-ti refaci telescoapele, crede-ma, daca te-ai da pe pista ai face-o foarte des, importante sunt nu numai semeringurile ci si uleiul, densitatea si uzura ei. (cel din telescoape bineinteles).

Carene incearca sa cauti la cineva care aduce piese din dezmembrari, sunt si carene aftermarket, la care calitatea e destul de ok. daca nu reusesti, cauta pe cinerva care sa ti le repare si vopsestele frumos, si aplica stickere pe ele. o sa arate beton :D

 

Ce m-am saturat de incepatori pe rachete din astea. Lumea vad ca timid reactioneaza la inceput "eu nu stiu daca e bine" sau "esti sigur ca vrei din asta". Normal ca NU e bine. NU ar trebui oare descurajati cand vor sa faca pasu asta? De ce nu ti-ai luat direct Hayabusa si macar faceai o treaba ca erai cel mai tare din parcare. Dar model 2008 ca are si mai multi CP

Oricum stai calm ca esti junior pe langa de-al de tipi care au sarit de pe 125 direct la Gixxer de 1000 de 180 de cai care ar face sa planga chiar si o Busa

 

 

paulcannibal------------- prima mea motocicleta adevarata ce crezi ca a fost? ai ghicit. zx7r. si n-am murit, ba chiar, am avut placerea sa ma dau pe o motocicleta legendara (cateva titluri de sbk).

Nu ar trebui sa fi asa de recalcitrant mai ales pe un forum de motociclism, iar daca nu poti sa-ti stapanesti frustrarile, nu mai scrie.

 

Salut. Sa nu uitam ca toti am fost incepatori odata. Pana la urma conteaza mai mult omul nu racheta, nu? Dorinta şi plăcerea lui de a conduce motoarele pe 2 roti (daca nu i-ar fi pasat de motoare foarte bine si-ar fi putut lua o masinuta), increderea lui in fortele proprii, efortul depus de acesta pentru a conduce mai bine, mai sigur in trafic (pentru el si, normal, pentru altii). Si la inceput orice sfaturi, comentarii constructive sunt binevenite. TOTI am fost ajutati la inceput.

Iar de calm..stau calm, altfel eram de mult un junior la 2 metri sub pamant...

Sa ne-auzim cu bine.

 

Dadu------------- ft bine spus, ai grija de tine si de mobra. have fun :hug:

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima mea motocicleta adevarata ce crezi ca a fost? ai ghicit. zx7r. si n-am murit, ba chiar, am avut placerea sa ma dau pe o motocicleta legendara (cateva titluri de sbk).

Nu ar trebui sa fi asa de recalcitrant mai ales pe un forum de motociclism, iar daca nu poti sa-ti stapanesti frustrarile, nu mai scrie.

 

Daca si tu ai facut aceeasi greseala si ai supravietuit te face deodata un exemplu de urmat sau cum? Nu este o frustrare, chiar crezi ca nu pot sa traiesc din cauza asta si ma macina non stop? Si inca o chestie...scriu pentru ca pot si vreau. Este parerea mea ca a-ti lua motor de genu asta e un act de inconstienta si e optiunea mea sa fac niste atentionari oricui consider, tine cont de ele cine vrea.

 

Trecand peste problema asta a mea, sau frustrare ce-o fi, iti urez sa te bucuri cat mai mult de moto si sa dea D-zeu sa nu te vedem niciodata la rubrica accidente. Fii prudent!

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite, un tip a facut macel cu o motocicleta de 125cmc, tocmai citesc la accidente.

Eu cred ca in primul rand conteaza omul, predilectia si dorinta lui de a invata sa se mearga pe motor cat mai bine si cat mai corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc dopeman1979.... :) motorul este adus din italia..se pare ca cine l a avut s a dat acolo cu el si pe circuit.... de la cine l am luat nu e in nici un fel dealer de moto... mi am luat semeringi(restu vad la service)...are cateva stickere daca ai obs in poze :moto: , in rest sper sa functioneze bine,avand in vedere mica ta istorisire despre primul tau motor.In rest sunt mandru si eu de alegerea facuta , cel putin pt. incaput. :eek:

 

Iar domu' paulcannibal...dupa parerea mea cred ca ceva de genu : "daca ai motor "tare" asta nu inseamna ca tre sa te strecori printre masini la semafor si sa te duci ca nebunu" sau " nu ar fi bine sa te iei la intrecere la semafor cu toti "smecheri" care lasa geamul si te intreaba cati cai are? si te "provoaca" " cred ca ar fi avut un impact mai mare si mai bun asupra incepatorilor ca mine si ca dadu , ... acum ... cat despre felul in care tratezi situatia...ai dreptate dar in anumite cazuri...care nici nu ma intereseaza...daca nu ma insel cei care sunt la rubrica ..accidente nu cred ca au trecut macar cu vederea peste acest forum,pe care gasesti sute de pareri si atitudin,din care ai ce invata.(daca ai intentia asta).... oricum multumim pt. grija,cred ca tu ai fi printre ultimile persoane pe care noi cei "mici" am vrea sa le "dezamagim",persoanele care ne umplu viatza le dorim langa noi. :D

 

--- Mesaj completat în 17 Nov 2007 20:59 -------------
si pozele (erau la rubrica detinatori zx7r...)(scuze dopeman1979) :eek: , ea e verziciunea mea nebuna si urlatoare de scoala vecinii :eek: :hug: :what:

post-25574-1195325858_thumb.jpg

post-25574-1195325936_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"daca ai motor "tare" asta nu inseamna ca tre sa te strecori printre masini la semafor si sa te duci ca nebunu" sau " nu ar fi bine sa te iei la intrecere la semafor cu toti "smecheri" care lasa geamul si te intreaba cati cai are? si te "provoaca" [...]

 

Haha sa vezi tu ce-ai sa-i mai dai in gura vai. Doar altfel nici nu-ti luai supersport de 130 de cai. Mare grija cum trageti de gaz, macar primii 5000km. S-auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...