Sari la conținut

miniatura de HARLEY- FLH din 77


robychopper
 Share

Postări Recomandate

va salut in primul rind......si acum va prezint o macheta de HARLEY DAVIDSON FLH

complet modificata de mine.....

furca este facuta de mine complet sus am folosit arcuri de pix....cadrul lam modificat am inclinat jugul in fata...partea din spate avea suspensie ...asa ca am modificat cadrul facuindul rigid...spatarul si seaua facute de mine...rezervorul modificat taiat in doua si facut mai mic....si montat mai sus pe cadru...nr de inmatriculare cu stopuri facute de mine si pus pe lateral....a fost o munca de chinez am lucrat aproape o noapte...mai am citeva modificate dar nam poze pina acum va prezint...choperul asta...am uitat sa zic ca si aripa spate este facuta tot de mine....sper sa va placa.....rotile leam cumparat ca acesorii cu spite ca cel original avea din alea cu spite groase turnate....

maqceta in original a costat 24 euro dupa modificare o evaluez la 50 euro:)) wink.gif

bineinteles aici in barcelona

macheta cind am cumparato a fost din aia in bucati completa...chiar si motorul era in bucati ..cilindri chiuloase bloc motor...este foarte bine definita ca si detalii chiar si bobina de inductie o are:)))

bafta la achizitionat machete:)) thumb.gif

va salut roby ricky.gif

 

care mai aveti asa ceva pe acasa ..va rog puneti pozele

pun o poza cu un harley flh original...ca sa va cam dati seama cam cit am modificat....dupa mine a ramas doar motorul original :laugh:))

post-24-1102867863_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dati clic pe poza machetei sa vedeti detaliile motorului arata exact ca si un motor adevarat..si eu am ramas surprins cind lam montat

sper sa va placa:))) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta chesie, felicitari :baldy: . Am si eu un Harley parca "Indiana Police Department" sau ceva de genul asta... Am sa pun o poza cu el si poate ma apuc de chopperit dupa aia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce marime are? ca ce am luat eu de pe aici,sunt din plastic,nu-s mai mari de 15cm,si costa 8-10euro. :laugh:

 

 

 

B.

pai cum sati zic acum are 25 cm lungime....chestia este ca asta este o macheta din aia complexa care se monteaza toata din bucati...chiar si cadrul este in bucati...mai bine spus se ansambleaza ca si un motor adevarat numai ca nu are suruburi totul se lipeste...

.....nu cred ca vin in primavara nu stiu nimc sigur....

dupa cum ai vazut ca este modificata adica facuta de mine in intregime aproape are doiar motorul original....

am sa ma uit prin magazin siti spun cit costa ok...... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice job again roby......imi plac mult posturile tale.

Am si eu o macheta Harley Heritage Softail.As pune si eu poze cu ea dar nu imi merge sa "depun" pozele din calculator pe forum.

Numa' bine!

:laugh:

deci pozele ca sa le pui pe forum nu trebuie sa fie mai mari de 200kb si se pot pune de pe orice calculator din lumea asta...si cel mai bine functioneaza cu pozele in formatul JPG

salut :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebam ce marime are macheta originala,asa cum ai luat-o din magazin.

e facuta din metal?

 

 

 

B.

este dn plastic...nu am gasit nici una de metal ....care se monteaza....de metal am gasit dar intregi...aveau doar arpile si rezervorul de metal...in rest era plastic....

machete de metal am cautat si eu ma refer la motoare si nu am gasit nici una...din alea care se fabrica in bucati....pai in original nu mai tin minte ce dimensiuni avea...dar tre sa fie pe la vreo 20 cm :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Super! :laugh:

 

(Cred ca si daca ai primi un Orange County Chopper tot l-ai transforma complect) :baldy:  :hug:

iti spun o chestie...machetele de la orange county choppers sunt foarte prost facute ca detalii referitoare la motor si multe altele....eu le vad ca niste choppere miniatura facute pt copii sa se joace cu ele...nu au calitate de loc...siti zic sigur ca am vazut multe aici...si nu mia placut......lasa mult de dorit ...calitatea machetei :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la un chopper custom adevarat, nu macheta!  :baldy:

idea este ca las vinde si as face unul de la inceput.....daca e al meu...trebuie sa fie creat de mine....nu cumparat de la io stiu ce firma:)))))

tre sa fie atins de miinile mele in intregime....si ca dizain si tot ce se poate:))))) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici iti dau dreptate, e numa atunci Chopperul tau, oricit de fain sa fie original, tot gasesti ceva la el ce nu-ti place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...