Sari la conținut

Autostrada A2, 02.09.2007, Orele 17:30


autoVIP
 Share

Postări Recomandate

pff, acu am vazut pozele, au cusut ceva la tine, app Tony cum te simti?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

:crack: ...mi-am inchipuit ca nu vazusesi tot.....

pozele te-au rascolit ..asta este ..

acum ma simnt ok ..fac inca recuperare si in Mai ..ma duc la urgenta sa-mi scoata ultima tija din mana ...

asta daca osul este bine sudat :ok: ..daca Nu ..o sa ma interneze sa-mi faca o operatie de curatre si imi pune tija la loc sau fixeaza osul cu placute ....

in general sunt bine ..am incalecat deja un motor de acomodare ...:huh:) dar nu am mers cu el ...am exersat miscarile de cuplat ambreiaju cu mana stanga....cea mai rau afectata..

 

deci sunt in asteptare .....luna Mai este decisiva ....

Editat de _tony_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce sa zic, bafta si oase bune...

p.s. m-a rascolit asa e, pt ca imi aduc aminte de glezna mea in care am si acum 6 suruburi( au fost 14) si o placuta de metal de cea mai buna calitate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

:ok: SALUT....

buna intrebare si pertinenta in acelasi timp...de aceea am sa raspund..

fac un mic istoric.....prima oara m-am urcat pe un motor la varsta de 15 ani....tatal meu era pasionat si indragostit de mersul pe 2 roti..

EL m-a initiat si invatat ce inseamna un motor , mecanica si tehnica de a strunii ce ai sub tine , indiferent de capacitatea cilindrica si puterea motocicletei..

mi-a inspirat increderea in mine si ce inseamna libertatea si faptul de a simntii aceasta libertate ....

am condus tot ce se putea din epoca comunista....

dupa revolutie toti am dorit si dorim in continuare ceva mai nou si mai rapid....cu performante tehnice deosebite si este norma sa dorim asta...

in general sunt un om precaut si cu reflexe bine controlate.....dar ca fiinta umana mai pot avea si scapari , mici derapaje...de exemplu acest accident stupid....pe care mi-l asum in totalitate.

este primul accident major care m-a tintuit la pat si mai rau , am avut si interventii chirurgicale.

intrebarea ta , mi-am pus-o si eu in dese momente..

credema ca dupa ce am iesit din spital nu am dorit sa-mi vad motorul si tot ce a mai ramas de pe mine, cutii laterale si nu numai..

pana nu am sa ma refac complet nu voi atinge nimic , inca mai am starii depresive si nu doresc sa se accentuieze....asa ca peste 6 luni am sa ma simnte refacut complet si fizic si moral fata de mine...

acest accident nu m-a determina sa renunt la motoare si la mersul pe motor....

intradevar o sa-mi fie foarte greu , atunci cand voi pune mainile pe ghidon......imi vor sarii in ochi imensele cicatrici si urme de cusaturi , lucru care o sa-mi dea de gandit la felul in care o sa conduc de acum inainte...

categoric nu am sa ma mai urc pe motoare de viteza....este o hotarare luata deja..

Fiul meu are o HONDA-VT600...aceasta v-a fii singura pe care am s-o conduc.

Sincer sa fiu nu pot renunta ....este in mine in sange aceasta atractie a mersului pe doua rotii....

SENTIMENTUL de LIBERTATE pe care ti-l ofera motocicleta este unic si nu poate fii egalat de nimeni si nimic in viata.....

Ce am patit eu este o lectie pentru toti cei care merg pe 2 roti....si pentru mine pe viitor...

NU SE POATE RENUNTA ASA DE USOR LA LIBERTATE......asfalt uscat tuturor.....

 

Salutari frate si multa sanatate si recuperare fffff foarte rapida,dar nu pot sa ma abtin la ce ai scris aici,esti de-a dreptul incredibil dar totusi adevarat,cea ce simtim noi pe motoare nu se poate exprima in cuvinte,ca nu ar exista in dictionarul nostru "SENTIMENTUL de LIBERTATE"pe care il simtim nu nil poate lua nimeni,si intradevar nu putem renunta asa usor la LIBRETATE,sper sa ne intanlim cat mai repede in trafic,si inca o data multa sanatate si recuperare cat mai rapida. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba dane ba nu ti se pare asa un pic ca ii ceva in neregula aici o cam trecut mai bine de jumate de an de atunci ii cam trecut topicu asta se mai intampla si la alti :huh:

Beei Bobo scuzama daca te-am deranjat dar eu acum l-am vazut,ce sa-i faci nu sunt ca tine sa ma uit in fiecare minut pe forum,ca mai am si munca ce sa-i faci asta e viata,dar mau rascolit putin amintirile pe care le-am trait si poate deasta am scris ce am scris,dar poate tu nu le-ai trait,si de aceia te-ai revoltat pe mine,sau ptr.tine nu este adevarat cea ce am scris ca simt,sau simtim noi,si totusi ptr.ai ura lu cineva sanatate si recuperare rapida nu cred ca este un "pacat sau o infractiune"daca tea deranjat imi cer scuze ca asa trebuie sa fim civilizati :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si ma bucur ca esti spre bine.De asemeni ma bucur nu ti-a pierit pasiunea pentru motor.Sincer sa fiu nu am avut rabdare sa citesc tot.Am intrat aici ca sa te imbarbatez si sa-ti fac recomandarea sa nu te lasi.De asemeni am un sfat si pentru tine si pentru cailalti motociclisti care mai pleaca la drum gata obositi.In bagajul fiecarui motociclist ar trebui sa existe o mica saltea din cele folosite la cort.Este usoara e drept putin cam voluminoasa dar eficienta.In momentul in care ai simtit ca te doboara oboseala pe motor tragi la prima parcare si pe salteluta executi un mic somn de 15-30 min.Dupa aceea esti ca nou.Si faci figura asta de cite ori este nevoie.Personal fac figura asta cind merg cite 1600 km cu masina dintr-o bucata si functioneaza.Astept opinii privind sfatul meu si mentionez ca rezist si la mishtouri.Asfalt uscat. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de ce a patit. Stiu senzatia e foarte nasol cand bate vantu. Mai ales cand depasesti un tir, cand iesi din depasire e cel mai rau.

Ce trebuie sa stie toata lumea, ca in caz de vant puternic se aplica COUNTERSTEERING, nici o alta solutie nu merge

 

Solutie simpala...

Depasiti TIR-urile pe partea expusa vantului... nu intra in conul de umbra a tirului... si o sa fie totul o sa fie ok... daca mai si ploua... :( scapi si de un dus masiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si ma bucur ca esti spre bine.De asemeni ma bucur nu ti-a pierit pasiunea pentru motor.Sincer sa fiu nu am avut rabdare sa citesc tot.Am intrat aici ca sa te imbarbatez si sa-ti fac recomandarea sa nu te lasi.De asemeni am un sfat si pentru tine si pentru cailalti motociclisti care mai pleaca la drum gata obositi.In bagajul fiecarui motociclist ar trebui sa existe o mica saltea din cele folosite la cort.Este usoara e drept putin cam voluminoasa dar eficienta.In momentul in care ai simtit ca te doboara oboseala pe motor tragi la prima parcare si pe salteluta executi un mic somn de 15-30 min.Dupa aceea esti ca nou.Si faci figura asta de cite ori este nevoie.Personal fac figura asta cind merg cite 1600 km cu masina dintr-o bucata si functioneaza.Astept opinii privind sfatul meu si mentionez ca rezist si la mishtouri.Asfalt uscat. :(

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Salutare .. :ok:

sunt de acord cu ce ai spus tu...si este cea mai practica solutie...

daca ai si un pom ..la umbra caruia o poti intinde ..este super :moto:)

 

si ...Multumesc ! de incurajari ..asfalt uscat ..tuturor pe daua roti .. :ok:

 

daca te uitai...gaseai si poza cu mainile...pag.2 sau3

Editat de _tony_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Salutare .. :ok:

sunt de acord cu ce ai spus tu...si este cea mai practica solutie...

daca ai si un pom ..la umbra caruia o poti intinde ..este super :moto:)

 

si ...Multumesc ! de incurajari ..asfalt uscat ..tuturor pe daua roti .. :ok:

 

daca te uitai...gaseai si poza cu mainile...pag.2 sau3

Am vazut pozele si nu mai vreau nici sa-mi amintesc .Sper ca te-ai vindecat si ca nu ai ramas cu cicatrice.Hai cu recuperarea mai repede ca mai am un loc pentru Gibraltar.Salutare si recuperare usoara. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele si nu mai vreau nici sa-mi amintesc .Sper ca te-ai vindecat si ca nu ai ramas cu cicatrice.Hai cu recuperarea mai repede ca mai am un loc pentru Gibraltar.Salutare si recuperare usoara. :(

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

SALUTARE :ok:)

Tentanta invitatie.....

Mai am de recuperat ..ma pot deplasa dar pe distante mai medii...

Inca mai am o tije in mana stanga...si daca nu o scoate in Mai ..o sa fiu internat si operat din nou....

Cat desre '' cicatrci''...sunt destule si pline de amintiri..pe masura lor...

Daca vrei sa le vezi ..ne vedem la ARC ""....:ok:))...si mai discutam ...dar dupa 15 Aprilie...ca voi fii plecat din tara ..

Numai bine si asfalt uscat ...:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...