Sari la conținut

Hai Portocalii (KTM EXC Rulz)


atillas
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca eu o sa fac enduro pe camp, pur si simplu, fara padure, fara urcari si coborari

 

Asta zici acum, la inceput. Daca iti va place conceptul de dirt-bike, inevitabil vei ajunge ori pe circuitul de motocross ori, mai degraba, la deal in padure. Cat crezi ca o sa te satisfaca drumurile dintre tarlale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta zici acum, la inceput. Daca iti va place conceptul de dirt-bike, inevitabil vei ajunge ori pe circuitul de motocross ori, mai degraba, la deal in padure. Cat crezi ca o sa te satisfaca drumurile dintre tarlale?

 

Nu e neaparat vorba de satisfactie cat este vorba de utilitate.Zilnic, cel putin pe timpul verii merg pe camp.Oarecum lucrez intr-un domeniu unde campul este locul muncii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neaparat vorba de satisfactie cat este vorba de utilitate.Zilnic, cel putin pe timpul verii merg pe camp.Oarecum lucrez intr-un domeniu unde campul este locul muncii...

 

Atunci uita de motoreta de enduro si ia-ti un dual sport: XR, DR, XT, LC4 etc. Pt camp sunt arhi-suficiente. Calarind o motoreta de enduro vei vrea mult mai mult decat sa traversezi campuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci uita de motoreta de enduro si ia-ti un dual sport: XR, DR, XT, LC4 etc. Pt camp sunt arhi-suficiente. Calarind o motoreta de enduro vei vrea mult mai mult decat sa traversezi campuri.

 

Inteleg, dar motoretele enumerate de tine mi se par destul de grele si nu imi sunt chiar pe plac.

 

 

Mai am o intrebare, reviziile cat de des se fac.La cate ore de functionare/km-mers in conditiile spuse de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt camp nu sunt deloc grele. In fine... Reviziile la EXC le faci cum scrie la manual. De ex schimbul de ulei se face la 15 ore de functionare. Uita-te pe manualele de pe site si ai sa te lamuresti http://www.ktm.com/530-EXC.71.0.html?&...Hash=dcbf8829e1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt camp nu sunt deloc grele. In fine... Reviziile la EXC le faci cum scrie la manual. De ex schimbul de ulei se face la 15 ore de functionare. Uita-te pe manualele de pe site si ai sa te lamuresti http://www.ktm.com/530-EXC.71.0.html?&...Hash=dcbf8829e1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg, dar motoretele enumerate de tine mi se par destul de grele si nu imi sunt chiar pe plac.

 

 

Mai am o intrebare, reviziile cat de des se fac.La cate ore de functionare/km-mers in conditiile spuse de mine.

Pt camp nu sunt deloc grele. In fine... Reviziile la EXC le faci cum scrie la manual. De ex schimbul de ulei se face la 15 ore de functionare. Uita-te pe manualele de pe site si ai sa te lamuresti http://www.ktm.com/530-EXC.71.0.html?&...Hash=dcbf8829e1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva XC 450 ?

Imi puteti spune daca modelul asta este inmatriculabil si cate kg are ?

Pe google mai mult de quad am gasit decat de editia asta limitata a KTM-ului.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva asa ceva pe motor: http://www.ktmcyclehutt.com/ktm-parts/ktm-...nt=bigbikes-all

pareri....

ca sa captezi fluid intii trebuie condensati vaporii ( ! ) "care este ei" sub presiune mai mare de 1.4-1.8 bar ca d-aia s-a deschis supapa. si daca s-a deschis supapa ce faci cu presiunea ? unde scapi de ea ? intr-un alambic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut asi avea si eu o intrebare, asi vrea sa cumpar un KTM 400,450 exc din 2006 in sus bugetul e undeva la 3000,3500 euro cu banii astia asi putea sa cumpar una la care sa nu cheltuiesc din start?

sau ar fii de ajuns si 250 excf ul presupun ca e mai ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut asi avea si eu o intrebare, asi vrea sa cumpar un KTM 400,450 exc din 2006 in sus bugetul e undeva la 3000,3500 euro cu banii astia asi putea sa cumpar una la care sa nu cheltuiesc din start?

sau ar fii de ajuns si 250 excf ul presupun ca e mai ieftin?

 

Este arhisuficient 250 (la pret nu este diferenta oricum). Nu ai ce face cu 450, nu cred ca sunt 10 oameni in romania sa sa duca ei 450-ul si nu invers.

La 3500 poti sa te gandesti deja la modelul 2008.

Mesaj completat

350 in varianta Enduro = 350 EXC-F

http://www.ktm.com/KTM-350-EXC-F-Factory.102315.0.html

 

Oameni cu scaun la cap, au pus kickstart, nu ca dementii aia de la husaberg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva XC 450 ?

Imi puteti spune daca modelul asta este inmatriculabil si cate kg are ?

Pe google mai mult de quad am gasit decat de editia asta limitata a KTM-ului.

Sa inteleg ca nu sunt posesori de astfel de model ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cu mizeria aia de la husaberg.... este apsolut impresionant de bine gandita mobra.... mi-a dat sah!!!

 

Te referi la 2T?, ca restul iti dau direct MAT daca le scapi pe jos.

Editat de Mark81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Baeti ce parere aveti de exc300 96-00,sunt ok?

E mai mult un moft dar vreu sa cumpar o motoreta de cross(am motocicleta de strada),nu am mai mers cu un cross/enduro si nici nu am foarte multi bani pentru cea ce vreau acum,plus ca nu stiu daca o sa imi placa si nu vreau sa investesc prea multi bani

Am gasit ceva pe net as vrea sa cumpar,ce puncte forte si probleme eu exc pana in 2000?

Astept parerile voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai in vedere sa investesti, neaparat, si in cizme de motocross. Altfel, pt motoreta, cat dai atat o sa faca. In alta ordine de idei, un EXC de 300 pt inceput mi se pare cam mult. Ia-ti ceva mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baeti ce parere aveti de exc300 96-00,sunt ok?

E mai mult un moft dar vreu sa cumpar o motoreta de cross(am motocicleta de strada),nu am mai mers cu un cross/enduro si nici nu am foarte multi bani pentru cea ce vreau acum,plus ca nu stiu daca o sa imi placa si nu vreau sa investesc prea multi bani

Am gasit ceva pe net as vrea sa cumpar,ce puncte forte si probleme eu exc pana in 2000?

Astept parerile voastre

Ia-ti de 125-200cc peste 2000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...