Sari la conținut

As Vrea Un Rs125 De La Aprilia :d


Postări Recomandate

As vrea ca anul viitor prin marti/aprilie/mai sa-mi cumpar o Aprilia RS125 si nu stiu cum sa fac. Sa cumpar din Romania sau sa imi aduc din strainatate? Care sunteti pro si contra si in ce consta daca aduc de afara... trebuie sa platesc prima inmatriculare, vama sau etc? Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca am avut noroc....mi-am luat un motor bun din Germania la un pret super bun si cu kilometri destui de putin....plus consumbile noi pe ea.....la asta mai adaug trasportu care l-am rezolvat moca....plus ca nu am platit taxa de prima inmatriculare....si inmatricularea ma costat la fel ca si cum daca as fi luat-o din Romania da din alt judet.....deci nu ma pot plange....parerea mea este ca preturile la noi is mult prea umflate raportat la vechime si nr de kilometri....plus de asta ca mai sunt si romani carora nu le pasa de motoara si le dau cam forja....si dupa tot schimbi la ele....pana ai scos inca o data pretu achizitiei.....eu miam luat motoru intr-o stare impecabila, arata aproape nou, nu se vad kilometrii pe ea, setu motor de 2000km, cauciucuri noi.....singuru minus care as putea zice ca neamtu nu o pus o toba mai buna pe ea....dar nah.....se rezolva....oricum is multumit....si is de principiu ca neamtu tine cele mai ingrijite motoare....

 

Asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Vrei sa o iei noua sau SH ? Daca vrei sa o iei SH , recomand sa o iei din Germania.Daca o iei noua o poti lua linistit din Romania deoarece preturile sunt aceleasi.

2) Taxa de prima inmatriculare nu se aplica la motocicleta.

3) Vama stiu ca nu se plateste pentru ca e fabricata in Uniunea Europeana.

 

Bafta in alegerea motocicletei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...