Sari la conținut

Permis De Conducere A1


Septimius
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua

 

Am si eu trei intrebari ?

 

1.Imi poate spune cineva in ca consta examenul pentru luarea permisului A1 ?

2.Eu am facut si cursul de legislatie rutiera pt. scuterele de 49 cc si am adeverinta care imi da dreptul sa circul. Pentru permisul A1 mai trebuie sa reiau din nou cursul de legislatie rutiera pe care tocmai l-am facut, sau ma pot inscrie direct pt examen cu adeverinta mai sus amintita?

3.Cum se desfasoara acest examen si cam cat costa? Pe cursul de legislatie rutiera am dat 1.000.000 lei vechi.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru permisul A1 din cate stiu trebuie sa parcurgi toate etapele necesare unei scoli moto. La fel ca la A. 20 de sedinte poligon a cate 30 min sau 10 a cate 1 ora + legislatie urmate de examen scris din legislatie si examen practic in poligon pe moto.

 

Daca gresesc, corectati-ma.

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti pot raspunde la nici o intrebare.. pt ca si pe mine ma intereseaza .

A1. am facut cursul de legislatie dar nu imi da adeverinta pana pe 14 noiembrie pt ca nu am 16 ani. atunci ii implinesc. :):o plm. nush..

si eu vreu sa iau A1 ca tot am facut cursu de legislatie.. in rest baftaa si asfalt uscat :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti pot raspunde la nici o intrebare.. pt ca si pe mine ma intereseaza .

A1. am facut cursul de legislatie dar nu imi da adeverinta pana pe 14 noiembrie pt ca nu am 16 ani. atunci ii implinesc. :):o plm. nush..

si eu vreu sa iau A1 ca tot am facut cursu de legislatie.. in rest baftaa si asfalt uscat :-L

eu am inceput A1 acum 2 zile , nu este valabila foaia aia din cate stiu eu ... examenul de legislatie se da ca la masini ... (:what: ... asa ca puneti.va pe invatat ! :scratch: asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti mai foloseste la nimic adeverinta aia (care, incep sa cred, ca a fost facuta doar pt a mai scoate niste bani).

 

A1 , se da exact ca si examenul pt A... legislatia se face exact ca si la orice categorie (ca pt B, daca vrei), fiind urmat de examenul de la politie, si in poligon te dai pe motocicleta... faci jaloanele alea, cate 3 opturi pe ambele parti, si mergi vreo 30 de metrii cu mana stanga paralela cu solul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...