Sari la conținut

am gasit niste scheme de cadru pe net


robychopper
 Share

Postări Recomandate

am gasit siteul asta http://www.bccorlando.com/ ei vind niste schite de fabricare de cadruri rigide pr motoarele V twin ,si schema unei furci springer....problema este ca as vrea schemele sunt pozele astea care le vedeti ,ce le voi posta acum ...clar ca marindule nu se vede nimic...si ma gindeam ca vreunul dintre voi ati avea un program cu care pot marii pozele sa vad detaliile si dimensiunile ca am incercat cu vreo doua programe si nu am reusit nimic....

daca aveti ceva program destept de marire a pozelor.....?????

trimitetimil si mie

post-24-1103740158_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt date toate cotele si dimensiunile pt a face un cadru rigid.....superb dar nu se vad sub nici o forma...normal ca doaer ei le vind nu le pun pe net.....dar ma gindeam ca noi cum suntem romini poate gasim vreo modalitate sa le marim si sa vedem detaliile

astept raspuns daca stiti vreun program de la NASA B)):blink: :P

post-24-1103740526_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, nu se poate ce vrei tu. Ce fac ăia în filme de fac zoom pe o imagine şi dau "enhance", şi se limpezeşte totul... e doar în filme  :huh:

:blink: :P .......asta cam asa e .........de unde nu ai pixeli......nici d-zeu nu da B) :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oau. asa arata si proiectul cadrului fostului meu simson, cu dimensiuni, sageti si unghiurile tevilor. de ce nu-ti faci singur proiect pe marimea ta? va iesii sigur mai frumos si tot acelas stil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, am si eu aceeasi problema. Am cateva proiecte (diferite de cele pe care le ai tu), si nu am gasit nici un program. Am incercat sa le fac din nou in autocad, si apoi tinand cont de dimensiunea rotii din desen sa o maresc la scala si sa vad cam care ar fi dimensiunile. Dar nu e solutie prea tehnica si exacta. Daca reusesc sa gasesc o solutie te anunt. Bafta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oau. asa arata si proiectul cadrului fostului meu simson, cu dimensiuni, sageti si unghiurile tevilor. de ce nu-ti faci singur proiect pe marimea ta? va iesii sigur mai frumos si tot acelas stil.

klaus ...pot sa fac cadrul dar chestia este ca suporti pt motor si cutia de viteze...nu stiu detaliile.... cadrul nu e problema.....suporti pt motor in v tre sa studiez cum se fac....asta este unica problema.......si mai gindestete ca nul pot face cum vreau eu pt ca va trebui sal omologhez aici in barcelona.......si trebuie sai fac si suspensie spate gen softail-....pt ca cadru rigid nu se omologheaza in spania........asta este.....salut klaus :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roby,eu zic sa trimiti un mail la aia,sa vezi poate iti trimit ei schemele prin posta......

 

 

 

B.

pai cred ca in ianuarie cumpar toate schemele blackrider:))))) mai ramine sa vorbesc cu bono din cluj........teai intilnit cu bono aseara...era in sibiu am vb cu el la telefon

salĂąut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...