Sari la conținut

Scuter Huatian Ht150-15


Mihai74f
 Share

Postări Recomandate

Salut! M-ar interesa cateva pareri in legatura cu marca si modelul asta.S-ar zice ca-i un maxi de 150cc,are cam 8-9 cai.Am gasit intr-un magazin o oferta cu 50 milioane,nou,garantie 2 ani.Ati auzit careva de modelul asta?Denumirea corecta este HT 150T-15 FORTUNE.

post-8894-1189888590_thumb.jpg

post-8894-1189888610_thumb.jpg

Editat de Mihai74f
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! M-ar interesa cateva pareri in legatura cu marca si modelul asta.S-ar zice ca-i un maxi de 150cc,are cam 8-9 cai.Am gasit intr-un magazin o oferta cu 50 milioane,nou,garantie 2 ani.Ati auzit careva de modelul asta?Denumirea corecta este HT 150T-15 FORTUNE.

dupa nume e clar fabricat in china. sunt printre putinele persoane care nu critica tipul asta de scutere (ma refer la locul fabricatiei), de obicei modelul este o copie dupa unul al unui fabricant consacrat, preluat de mai multe firme (la noi first bike, gopop etc). oricum sa nu te astepti la calitate exagerata, dar daca ai grija de el presupun ca nu iti va face probleme (desi tot aud de exemplare sosite de pe linia de asamblare cu defecte grave, span in motor, carene prinse prost etc.) daca aflu ce imita revin cu detalii.

p.s. e grav, nu gasesc pe tot netul modelul imitat. ar putea fi o tentativa proprie a chinezilor sa scoata un maxi scuter. asa ca sincer te sfatuiesc sa mergi pe principiul "romanu-i prea sarac sa cumpere lucru ieftin" si sa cumperi altceva. si asa cei ce cumpara motoare chinezesti se plictisesc repede de ele.

Editat de TheDarksider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam putini cai are la un motor de 150cc...poate si aia is numai magarushi :)

Macar peste 15 cai de avea la un motor de 150cc.

In rest nu stiu nimik despre acest scuter si nici nu am vazut la noi prin zalau.

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! M-ar interesa cateva pareri in legatura cu marca si modelul asta.S-ar zice ca-i un maxi de 150cc,are cam 8-9 cai.Am gasit intr-un magazin o oferta cu 50 milioane,nou,garantie 2 ani.Ati auzit careva de modelul asta?Denumirea corecta este HT 150T-15 FORTUNE.

copiat total dupa Honda Pantheon.... :)

 

--- Mesaj completat în 16 Sep 2007 10:28 -------------

Salut! M-ar interesa cateva pareri in legatura cu marca si modelul asta.S-ar zice ca-i un maxi de 150cc,are cam 8-9 cai.Am gasit intr-un magazin o oferta cu 50 milioane,nou,garantie 2 ani.Ati auzit careva de modelul asta?Denumirea corecta este HT 150T-15 FORTUNE.

copiat total dupa Honda Pantheon.... :lol:

 

--- Mesaj completat în 16 Sep 2007 10:29 -------------
P.S. chinezarie ;)

post-12750-1189927716_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Deci: este limitat la 85 km/h

frane varza, motorul de calitate proasta, prinderi ale suspensiei varza, chinezarie

Pret: 34 mil nu 50 (nu stiu unde ai gasit tu)

Eu am facut si test drive cu el si lasa de dorit. Are demaraj relativ bun, dar pana la 40 km/h.

Sfatul meu: mai bine iti iei ceva sh bun decat o chinezarie noua si proasta. (yamaha, suzuki, honda...etc), marci sunt destule.

Aaaa........saua este facuta in bataie de joc, este subtire si are un joc de cativa cm chiar si cand este inchisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu iti cumperi porcaria aia,chinezarie nu o sa te tina prea mult :blink: .

a se vedea ce am patit io cu " tiger"-ul...

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Sep 2007 11:13 -------------</small><br/>

Cam putini cai are la un motor de 150cc...poate si aia is numai magarushi :blink:

Macar peste 15 cai de avea la un motor de 150cc.

In rest nu stiu nimik despre acest scuter si nici nu am vazut la noi prin zalau.

scuteru' -i bun in oras, este odihnitor si cred ca si mai bine e unu cu motor cit de mare, ca rau mai e cind te tot ajung astia ( tir-uri, conserve) si te imping spre "mantinela"... In CJ tir-urile inca trec prin oras... su nu merg deloc incet.

Editat de vetruvius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...