Sari la conținut

Filtru de aer!


cristian78
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Pentru a optine mai mult spatiu (ca doar vreau sa-mi pun alarma) vreau sa renunt la filtrul acela mare (am o jawa ts). Doresc sa-i pun unul mai mic. Am vazut la unele nepre neste filtre micutze prinse de fiecare carburator. Ce imi recomandatzi ?

 

Multzumesc.

 

 

P.S. am dat un search si am vazut ca a mai intrebat cineva(cu un ij) chestia asta, dar nu a prea primit raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un 2t filtrul de aer afecteaza randamentul si puterea motorului...e alta mancare de peste decat 4t.In functionarea motorului amestec de benzina este scuipat inapoi spre filtru dupa care e aspirat la loc...conteaza forma si dimensiunea filtrului, debitul de aer care poate trece prin el. In cutia aia a filtrului ai alternativ presiune si depresiune.

 

Dar la TS ai spatiu suficient zic eu sub cutiile laterale...mai muti bateria, releul si ii faci loc pana la urma :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un 2t filtrul de aer afecteaza randamentul si puterea motorului...e alta mancare de peste decat 4t.In functionarea motorului amestec de benzina este scuipat inapoi spre filtru dupa care e aspirat la loc...conteaza forma si dimensiunea filtrului, debitul de aer care poate trece prin el. In cutia aia a filtrului ai alternativ presiune si depresiune.

 

Dar la TS ai spatiu suficient zic eu sub cutiile laterale...mai muti bateria, releul si ii faci loc pana la urma :blink:

Mda. .... Credeam ca rezolv ceva asa.

 

Cred ca voi incerca sa mut/schimb altceva ...

 

Merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut,ma bag si io in seama p-aci!io am ij,si dintr-un feon cu corp metalic,nichelat,nou,functionabil e 150000,second hand e 50000, am bagat niste bureti de sarma de spalat vasele siam obtinut cel mai fatos si functionabil filtru de aer! :wave: si merge :huh: l-am prins de o aripioara a cilindrului...cu 2 holtzsuruburi...salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...