Sari la conținut

Tura De Sosea Si Fototura La Bisericile Fortificate Din Ardeal


Barbarossa
 Share

Postări Recomandate

Intr-un plictis ingrozitor si inca cu gustul placut al turei pe Transalpina ma uitam pe net dupa cate ceva interesant. Pentru ca sunt pasionat si de fotografie am ales sa mergem sa vizitam si sa fotografiem cateva biserici fortificate din Ardeal

 

Sunt mai mult de 40 de asezari superbe cu cate o biserica fortificata in care putem ajunge. Zona lor este vizibila pe harta imprumutata de pe DorDeDuca.ro Va las mai jos si linkul unei FotoTure reusita de cativa fotografi talentati care si-au povestit jurnalul de tura. http://photoraid.dordeduca.ro/#

 

Ideea e ca in 3 zile avem timp doar de cateva dar putem constriu un traseu interesant. Sper sa ma bucur de colegi da tura cat mai numerosi. Nu va faceti probleme daca nu stiti sa fotografiati caci pozele se vor strange la comun si fiecare va avea cate un CD cu tot ce iese mai bun.

 

Mancarea partial din traista si partial la carciuma, berea la carciuma iar palinca de la mine. :)

 

Astept si sugestii pt traseu si durata. Eu pot de vineri la pranz pana luni dupamasa.

 

Declar inscrierile deschise!

 

post-12757-1190476153.gif

 

--- Mesaj completat în 22 Sep 2007 20:08 -------------
Mai incerc o data sa introduc harta...

Daca nu se incarca mergeti in linkul de mai sus si gasiti acolo.

Ideea e sa alegem cateva localitati mai spectaculoase caci nu avem timp de toate.

 

--- Mesaj completat în 22 Sep 2007 20:14 -------------
Propun ca prima ruta Sigisoara - Agnita - Sibiu cate o zi in jurul fiecarei localitati mentionate.

post-12757-1190480747.gif

Editat de Barbarossa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vreme frumoasa cred ca vin si eu.

Oricum as fi vrut sa merg sa fac niste "cromatica" in muntii impaduriti.

Si eu sunt pasionat de fotografie....

E o idee buna fototura asta.

Mai vorbim.

Bafta!

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de rau e drumul? Cum s-a descurcat CBR-ul? A atins ceva pe dedesubt?

Oare e mult prea deplasat sa ma gandesc sa duc un chopper pana acolo? Am mers cu Intruder-ul vre-o 20-30 km pe un drum de tara neamenajat, ceva similar unui drum forestier. S-a comportat surprinzator de bine si nu a atins nici un bolovan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vreme frumoasa cred ca vin si eu.

Oricum as fi vrut sa merg sa fac niste "cromatica" in muntii impaduriti.

Si eu sunt pasionat de fotografie....

E o idee buna fototura asta.

Mai vorbim.

Bafta!

 

Cred ca voi merge la Sinaia pe traseul Bucuresti-Targoviste-Pucioasa-Sunaia, pe Paduchiosu, voi gasi destulr locatii unde sa trag niste cromatici, iar la Sinaia am inteles ca este o manifestatie-eveniment ceva.

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...