Sari la conținut

Probleme Srad 750


SLV
 Share

Postări Recomandate

Am o problema cu un srad de 750. Nu vrea sa urce mai mult de 8 mii de ture, si se opeste pe la 180 km/h. O avea vreo buba, limitare ceva? Aceeasi problema o are si un prieten la un srad de 600. Pls help!

 

Cred ca ceea ce ai tu nevoie este o "delimitare", in sensul ca ECU-ul probabil este setat sa nu treaca de 8 mii si in plus, nu mai mult de 180, unde probabil ti se taie... alimentarea de catre ECU.. Asa ca ori o reprogramare la al tau, ori un nou ECU...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sti pe cineva de ar putea resofta unitatea CDI, despre ea sa inteleg ca e problema.

 

din pacate nu stiu.. sorry.. o sa mai caut si eu .. din cate cred eu, ar trebui sa fie cutiuta care zice cat amestec sa ajunga in cilindrii, iar cdi-ul parca da aprinderea doar, nu.. poate gresesc eu.. numai bine :finger:

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ECU = Electronic Control Unit aka a microcomputer that processes and interprets information from each sensor and then generates the necessary activation commands to control e.g. fuel, brake pressure and engine torque.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ECU = Electronic Control Unit aka a microcomputer that processes and interprets information from each sensor and then generates the necessary activation commands to control e.g. fuel, brake pressure and engine torque.

 

Pls lumineaza-ne pe amandoi, ce anume trebuie cautat si unde se poate gasi "limitarea".. am mai citit un pic, si am obs ca poate fi si la cdi, si la ecu... acuma, daca are ecu motorul nush, dar daca ai mai avea ceva sa ne mai explici in plus, pls :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...