Sari la conținut

Accident Stupid - 27.09.2007 - Bucuresti


KVL
 Share

Postări Recomandate

Incep prin a spune ca Joi mai exact 27.09.2007 mi-am primit "botezul".Cum s-a intamplat.Eram la semaforul de la Spitalul Coltea cel de la iesirea din pasajul de la Unirii,dar eu am venit pe deasupra pasajului, si am oprit la stop in coloana deoarece o FEMEIE cu o Toyota yaris era singura masina din coloana oprita intre benzi.In fine nu ma grabeam asa ca am asteptat culoarea verde a semaforului pt a-mi continua drumul spre casa.Dupa ce conservele s-au pus in miscare, TIPA asta a continuat sa mearga intre benzi(mai exact intre cea de-a 3-a si a 2-a banda),iar eu trebuia sa fac dreapta la Universitate.In momentul cand am decis sa plec din "fundul" ei si sa ma incadrez pe banda a 2-a lucru pe care l-am si facut(in mare parte presat de stilul ei de condus dar si datorita faptului ca trebuia sa ma incadrez pt virajul la dreapta) m-am trezit la 2 metrii in fatza cu un canal decopertat in jurul lui si cu 2 balize de semnalizare.Viteza mea era de maxim 50 de km/h dar nici 50 nu cred ca am avut si practic nu am mai putut evita coliziunea cu baliza si implicit cu groapa din asfalt.Am sperat ca reusesc sa franez dar degeaba, POC si BUF.M-am tarat un pic pe partea stanga si m-am oprit imediat.Motoreta s-a oprit la 2 metrii de mine pe asfalt.Au oprit imediat catziva scuteristi si vreao 2 motorete care se aflau in zona, m-au ajutat sa ridic motoreta si sa o urc pe trotuar.Daune. Eu genunchiul julit si un pic umflat, si pe ante bratz un pic julit si un pic ars din cauza gecii mai mult.Motoreta: Furca stramba, carena fatza stanga julita, carena spate stanga crapata , semnal stanga, oglinda stanga.Sper sa gasesc piese pt ea si sa o pun in miscare cat mai curand.Cam astea ar fi de zis despre micul meu incident.

 

 

In rest,

 

ASFALT USCAT SI CASCATI OCHII LA GROPILE DIN BUCURESTI!!!!

Editat de KVL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru furca pot sa-ti dau un sfat, vorbeste cu Luci de la Bistrita ii gasesti datele de contact la http://www.motoleasing.ro/contact.php

 

am patit-o si eu cu furca la un CB500 anu trecut si m-a rezolvat omu' ca un profesionist...

 

toate bune,

Confirm,avem mai multi oameni aici care se pricep la recuperat mobre.Insanatosire grabnica :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa faci si o sesizare la Primaria Capitalei, pentru a te indruma catre cei care sunt responsabili cu canalele din zona respectiva si eventual sa mergi acolo sa iti ceri drepturile. Daca acel canal neacoperit NU era semnalizat corespunzator le poti intenta proces civil si intamplator nu iti trebuie prea multe sanse de castig, instanta dand in in astfel de cazuri castig de cauza pagubitului. O spun dupa o experienta similara...

Daca semnalizarea canalului descoperit era corespunzatoare (?) atunci... ai de dat bani!

Bafta si sanatate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu cu masina zilele trecute pe acolo si, desi era semnalizat si am ocolit preventiv am ramas mirat de cat de mult timp sta acea groapa acolo...zile, nopti... ma astept sa o vad acolo si saptamana vitoare...nu de alta dar se afla pe o straduta mica unde traficul e redus :blink:

Insanatosite!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...