Sari la conținut

Moto Meu!kawasaki Zx9r


2 fast
 Share

Postări Recomandate

Salut!Sunt bucuros ca am acest motor:kawasaki zx9r!In sfarsit inteleg si eu ce simteau cei care imi povesteau senzatia ce ti-o ofera o motocicleta!Sunt la inceput de drum......o am de vreo 7 luni!Dar tot la inceput ma consider!Mai am mult pana sa invata "arta" motociclismului!Mi-a placut de mic viteza si motoarele de viteza!Acum am inceput sa inteleg ca nu viteza e frumusetea motociclismului!Ci felul in care o respecti....felul in care o conduci....o ingrijesti!Ce trebuie sa stiu despre acest model....va rog tot ce stiti sa imi ziceti!

ASFALT USCAT

post-16610-1191432329_thumb.jpg

post-16610-1191432380_thumb.jpg

post-16610-1191432426_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Marfa rau fartatele mio.Bei nush de ce da io-s mooort dopa kawa tati si vreau sa zic ca asta m-as insura cu el :ok: .Da zi-ne din ce an ce capacitate ce bani si mai ales CALUTII tatii?

 

Kevlare. esti tigan sau un simplu moromete, ca urat mai tastezi ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain ZX9R pe care il ai!!!

 

Saptamana trecuta am parcat la IKEA sa iau niste castronele de acolo si am stat la 10m de ea sa trag o tigara. (La 10 m era scrumiera).

 

Cum trageam io asa din tigara, trece un grup de neo-manelisti si unul dintre ei zice:

Uite Bah, NINJA

(citise omul pe tankpadul de pe rezevor).

Al doilea: nu e bah ninja. Si-a pus el asa sa para smecher. Ninja e scumpe rau!

 

:cheers: :) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo

zx9 din 98-99 e mai intepat decat 2000-20003. Anul trecut i-am adus din CT unui tovaras un 2003 care m-a lasat rece, 8-9000 de ture si nu ridica botul in a 2-a. 98-99 sunt mult mai intepate, isteata alegere si daca pui si jiglere si toba pui probleme la cateva mobre. Bafta

:) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo

zx9 din 98-99 e mai intepat decat 2000-20003. Anul trecut i-am adus din CT unui tovaras un 2003 care m-a lasat rece, 8-9000 de ture si nu ridica botul in a 2-a. 98-99 sunt mult mai intepate, isteata alegere si daca pui si jiglere si toba pui probleme la cateva mobre. Bafta

:) :cheers:

Nu ,,ridica botul in a 2-a''......, :moto: INTERESANT ,cum ti-ai dat seama ? Ma indoiesc ca te poti ,,uita'' la turometru in a 2-a la 8-9000 de ture fara sa ,,plece '' de sub tine :lol: Mai fa proba o data ........... :lol: Curios este ca a mea e din 2000 ca an de fabr, si se ridica si la a 3-a si nu am Dynojet pe ea :lol: Sa o stapanesti cu placere si fara evenimente,cat despre intretinere sa ai grija la ulei si.............cam atat. Iar pt carcotasi,cutia de viteze la ZX 9 R, este una din cele mai fiabile cutii de viteza care le-a facut KAWASAKI ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Nu ,,ridica botul in a 2-a''......, :cheers: INTERESANT ,cum ti-ai dat seama ? Ma indoiesc ca te poti ,,uita'' la turometru in a 2-a la 8-9000 de ture fara sa ,,plece '' de sub tine :lol: Mai fa proba o data ........... :lol: Curios este ca a mea e din 2000 ca an de fabr, si se ridica si la a 3-a si nu am Dynojet pe ea :) Sa o stapanesti cu placere si fara evenimente,cat despre intretinere sa ai grija la ulei si.............cam atat. Iar pt carcotasi,cutia de viteze la ZX 9 R, este una din cele mai fiabile cutii de viteza care le-a facut KAWASAKI :lol:

 

 

GRESIT!!! este una dintre cele mai fiabile cutii de viteze de motociclete super-sport facute de ORICE firma. de fapt este pe locul 2 dintre anii '75-2006. pe primul loc este suzuki. pe al treilea este yamaha. pe al 6-lea este honda, culmea fiabilitatii! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...