Sari la conținut

hells angels


fhchth
 Share

Postări Recomandate

pai iti zic eu ca multe lucruri rare nu o sa vezi...si ei fac intilniri normale ca restul doar ca sunt cluburi care nu merg la ei la intilnire...de obicei la intilnirile lor vin cluburile care sunt infratite cu H.A. in rest nu calca alte cluburi pe la ei....din anumite motive....

........blackrider in spania nu sunt BANDIDOS..........

eu am fost la citeva intilniri H.A. si nu vine multa lume dar cei care vin sunt super ...chiar ca te simti ca la o intilniri in care numai bikeri vin.....nu vine nimeni asa cu masina sau cum apar unii la noi la intilniri cu nevasta si copilul nea gheorghe ce sta linga camping...vine si el sa vada cei cu atitea motoare.....chestii din astea nu se intimpla.....

ANUL acesta in iunie in PRAGA va fi intilnirea memrilor H.A. din toata lumea si va fii strict o intilnire privata...a lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu vand bigudiuri si scobitori, Hell's Angels astia sunt comercianti mai "de soi".

Dupa blabla-ul cu brotherhood&shit, in esenta un site al lor arata asa:

 

Home | New T-Shirt Designs | T-Shirts | Ladies Shirts | Collectables

Hats | Eyewear | Stickers | Calendars | Order Now | Links | Guest Book

 

HA NYC

 

De-abia asteptam sa vina in Romania sa putem cumpara de la ei tricouri & "collectables" :wave:

Intr-adevar, clubul se potriveste la fix cu ideologia "Harley" care vinde mai multe tricouri si catarame decat motoare :huh:

 

 

Capitalismul salbatic, tovarasi! :ph34r: :drums: :whip:

 

PS: "Order Now !!! $15.00" :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu vand bigudiuri si scobitori, Hell's Angels astia sunt comercianti mai "de soi".

Dupa blabla-ul cu brotherhood&shit, in esenta un site al lor arata asa:

 

 

 

HA NYC

 

De-abia asteptam sa vina in Romania sa putem cumpara de la ei tricouri & "collectables" :wave:

Intr-adevar, clubul se potriveste la fix cu ideologia "Harley" care vinde mai multe tricouri si catarame decat motoare :huh:

 

 

Capitalismul salbatic, tovarasi! :ph34r:  :drums:  :kali:

 

PS: "Order Now !!! $15.00"  :moron:

nu se poate sa nu comentezi tu de fiecare data........oricum este parerea ta....dar nui vad sensul acum aici....mai nou vad ca te bagi si aici cu comentraii aiurea......

no ofence roby :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati cerut parerea despre un club sau altul ... :huh: Mi-am exprimat-o in mod liber si necenzurat, "ontopic"

 

offtopic: Nu consider ca am facut sau fac comentarii "aiurea" nici aici, nici in alte parti ale forumului. Poate considerati "aiurea" sa am alta opinie,ceea ce nu mai e problema mea.Daca participantii la discutie s-au simtit lezati direct de opinia mea pot cere moderatorului sectiunii "choppere" sa-mi stearga post-ul. Nu ma supar :moron:

 

 

 

 

 

 

P.S. Roby, daca simti nevoia sa detaliem, ne "vedem" in discutii PM. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu vand bigudiuri si scobitori, Hell's Angels astia sunt comercianti mai "de soi".

Dupa blabla-ul cu brotherhood&shit, in esenta un site al lor arata asa:

 

 

 

HA NYC

 

De-abia asteptam sa vina in Romania sa putem cumpara de la ei tricouri & "collectables" :wave:

Intr-adevar, clubul se potriveste la fix cu ideologia "Harley" care vinde mai multe tricouri si catarame decat motoare :moron:

 

 

Capitalismul salbatic, tovarasi! :drums:  :whip:  :kali:

 

PS: "Order Now !!! $15.00"  :ph34r:

pai u ce ai vrea mey sa puna pe site ....in loc de ceea ce era ...heroina coca ..morfin ..calibru 9 , 8 ...ce sa faca shi ei scot bani shi din cacaturi ...shi se shi mascheaza ..

parerea mea :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-are rost sa va certati...oricum Axa nu e chopperist asa ca...

 

 

B.

da stiu si chiar de aia am zis ca nui vad sensul comentariului sau... :wave: parerea lui sincer nefiind chopperist...nu cred ca intereseaza pe cineva......doar scrie bine si clar GRUPUL CHOPPERISTILOR :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,ok,baieti, am priceput aluzia...nu mai scriu aici parerile mele despre HD si HA pt ca sunteti sensibili la subiect . :whip: :huh:

 

 

Si aveti dreptate,nu pot fi numit chopperist pt ca acum calaresc enduroaie. :wave:

Dar prima data cand mi-am dorit o motocicleta ma gandeam la un chopper..deh,imaginea era fix pe "calapodul" meu...pletos,rocker,rebel,piele neagra,tinte,crom samd. Dupa ce mi-am dat seama cam cu ce se mannca sportul asta, am ales inevitabil enduro pentru ce poate sa faca,chiar daca estetic era cel mai neatractiv gen din toate. :ph34r:

Deci inteleg conceptul de chopper si in nici un caz nu-i desconsider pe cei care aleg calea asta :drums: Am toata stima fata de cei care isi transforma si isi construiesc motoarele asa cum si le doresc,chiar daca dpdv tehnic si functional au neajunsuri.

 

Poate mai la batranete am sa-mi construiesc (nu "cumpar" :kali: ) si eu un chopper, asa cum il doresc eu, e un sentiment fantastic sa iti calaresti propriul vis,personal si unic.

Dar deocamdata concurez caprele negre si prefer un negru-mat pe un plastic usor fata de un crom pe otel masiv,greu cat un T34 :moron:

 

 

Hai s-auzim de bine si sa ne vedem pe soselele patriei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, daca cartea lui Sonny Barger a aparut in limba romana, eu am citit in maghiara. Este foarte interesant, o carte scrisa bine, de unde se poate afla raspunsuri la anumite intrebari (evident, nu la toate :huh: ) Anyway, eu am un prieten foarte bun, care traieste in Canada, dar vara este la Mures, si numai de-aia nu este un Angel, pt. ca nu a vrut sa vanda Gold Wing-ul customizat. Si no Harley, no Angel! El mi-a povestit lucruri interesante si credibile. Toate lumea lucreaza si la Hell's, numai ca viata de familie este viata de club. Dupa munca merg acasa, si dupa aia in casa de club. Forte putini dintre ei au familie in sensul traditional al cuvantului. Daca ai inrolat si ai fost acceptat, nu exista cale de intoarcere, trebuie sa porti color-ul toata viata. De asta e asa de dura perioada de proba, ca hangaround, prospect, etc. Au reguli foarte stricte, ca o organizatie (semi)militara, chiar si pentru locul in grup, cand merg la ture. A, si inca ceva, o regula de Hell's Angels, care a fost introdusa dupa o cerere de catre politie (!): Between 4 and 6 PM shooting at road signs is forbidden! :wave: Si asta-i serios!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai la batranete am sa-mi construiesc (nu "cumpar" :drums: )  si eu un chopper, asa cum il doresc eu, e un sentiment fantastic sa iti calaresti propriul vis,personal si unic.

Dar deocamdata concurez caprele negre si prefer un negru-mat pe un plastic  usor fata de un crom pe otel  masiv,greu cat un T34  :huh:

Pai cred ca dupa ce ma pensionez am sa-mi iau si eu un enduro, sa ma retrag in natura, sa privesc in ochi cocosul de munte... etc, sa-i las p-astia tineri sa-si vada de choppere :moron: :ph34r:

 

Ha? Cum suna? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu pot sa zic ca nu voi schimba chopperul ca model de motor pt nimic in lumea asta cit voi traii ,daca o sa ajung bosorog am sami pun un burete gros sub poponeata sa nu imi omoare spatele si cam atit

:wave: CHOPPERS FOREVER :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate Pannonia.....auzi,nu ne-am putea intalni si noi cu pretenul din Canada,sa ne mai zica una alta despre MC-uri...???

 

 

B.

Tipul vine si vara asta, daca totul merge bine. Am povestit mult despre intalnirile de-aici, vrea sa aduca si motorul. Daca ne intalnim la o intrunire..sigur ca da! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...