Sari la conținut

Urgent


sooperbike
 Share

Postări Recomandate

:bigstar: Cine imi poate spune si mie daca un piaggio zip se poate sa atinga performanta de viteza de 150km/h si cum se poate modifica acest scooter sa asjunga la asha performante

CONTACT MEE ID Yahoo : kgula_mafia

frate...zip-ul la 150 la ora isi ia zborul...e prea mic. plus ca nu il tzin articulatiile...deci trebuie modificat calumea... un kit de firma(polini, malossi) de cel putin 125 de cm...daca incape acolo...100 la ora am mai pomenit la un zip, dar 150 ..niciodata. un nrg ar putea fara mari probleme, dar tot cu un kit mai mare. bafta!

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate...zip-ul la 150 la ora isi ia zborul...e prea mic. plus ca nu il tzin articulatiile...deci trebuie modificat calumea... un kit de firma(polini, malossi) de cel putin 125 de cm...daca incape acolo...100 la ora am mai pomenit la un zip, dar 150 ..niciodata. un nrg ar putea fara mari probleme, dar tot cu un kit mai mare. bafta!

da...am un prieten ce are un piaggio zip dar din fabrica e de 125, si merge 140 :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Cine imi poate spune si mie daca un piaggio zip se poate sa atinga performanta de viteza de 150km/h si cum se poate modifica acest scooter sa asjunga la asha performante

CONTACT MEE ID Yahoo : kgula_mafia

 

 

 

In romania mai rar sa gasesti piese ca sa il tunezi in halu asta..sa atinga 150...alege si tu altceva...nu zip pt. ca e prea mik...eu am un Nrg mc2 ceva tuning la motor...se duce 130... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primu rand nu e aerodinamic sa atinga viteza aia,in al doilea rand zip 50 nu are nici o sansa sa atinga viteza aia 125 tunat in cel mai rau caz,si in al treilea rand nu inteleg ambitia de a prinde cu un scuter 150 km/h....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa fie neaparat aerodinamic pt. ca modificatul presupune multe chestii schimbate pe langa care si cea de stabilitate si siguranta. Zip'ul este unul din cele mai tunate scutere din lume(vezi Malossi Trofeo). Se practica seturi Malossi de 172cmc pe Zip asa ca nu vad cum nu s'ar putea atinge viteza aia. Brick nu trebuie sa intelegi tu ambitia, o inteleg altii. Ce'i drept nu vad cum s'ar putea realiza toate astea in Romania, probabil cu niste fonduri exagerate si multa nebunie. In Italia, floare la ureche...

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
:cheers: Cine imi poate spune si mie daca un piaggio zip se poate sa atinga performanta de viteza de 150km/h si cum se poate modifica acest scooter sa asjunga la asha performante

CONTACT MEE ID Yahoo : kgula_mafia

am vazut in italia zip cu motorul de 180 de runner dar cred ca cosat o avere ,daca tii neaparat pot sa ma informez in italia,....euro100kgs@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Cine imi poate spune si mie daca un piaggio zip se poate sa atinga performanta de viteza de 150km/h si cum se poate modifica acest scooter sa asjunga la asha performante

CONTACT MEE ID Yahoo : kgula_mafia

 

mai bine iti iei motor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut in italia zip cu motorul de 180 de runner dar cred ca cosat o avere ,daca tii neaparat pot sa ma informez in italia,....euro100kgs@yahoo.com

 

Baaa Sorinele, vad ca dezgropi la greu subiecte ce au fost demult inchise!!! Esti masochist? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa Sorinele, vad ca dezgropi la greu subiecte ce au fost demult inchise!!! Esti masochist? :cheers:

 

 

E profanator,nu masochist !! :) Nu as recomanda un scuter tunat la max. ,care sa prinda 150,pentru ca la viteza aceea este foarte instabil,racirea nu o sa mai faca fata la un kit foarte mare,se poate dezintegra si cine stie ce surprize mai rezerva!Nu degeaba sunt limitate scuterele la 45 km/h din fabrica...Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...