Sari la conținut

Masura (noua) De Protectie Pentru Scuteristi


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

Am revenit cu poze. :ok:

 

Dupa ce m-amgandit cateva ore unde sa mai adaug reflectorizant... am pus pana la urma autocolant exact pe carenele scuterului. La una din poze se poate vedea diferenta dintre autocolantul reflectorizant si restul scuterului, si aici ma refer la nuanta de alb. Pe timp de zi aprope ca nu se vede diferenta, iar pe timp de noapte se vede EXCELENT ! :D Am folosit special blitzul pentru a se vedea diferenta dintre albul de la ghidon si"albul" de la carene...

 

@Alex_16...

 

Man, din pacate nu prea pot face multe in acest sens. Am specificat inca din primul post ca nu depinde de mine. Cu aceste stickere ma ajuta un amic bun pe mai nimic. O sa il intreb ce-si-cum apropo de costuri, dar nu iti pot promite nimic acum. :eek:

 

Deci pozele... :(

post-22957-1192984939_thumb.jpg

post-22957-1192984967_thumb.jpg

post-22957-1192985012_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@Alex_16...

 

Man, din pacate nu prea pot face multe in acest sens. Am specificat inca din primul post ca nu depinde de mine. Cu aceste stickere ma ajuta un amic bun pe mai nimic. O sa il intreb ce-si-cum apropo de costuri, dar nu iti pot promite nimic acum. ;)

 

Deci pozele... :D

aha! ok. dar nu stii unde pot gasi o firma sau pe cineva sa-mi faca si mie? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i pe Google cautare la cuvintele "autocolant", "colantari auto" si-ai sa gasesti cateva. De regula astfel de firme se ocupa de taxiuri si nu numai. Nu stiu exact scorurile, dar stiu ca vei avea nevoie de fisierul la scara 1:1, pentru ca orice machetare in plus, te va costa suplimentar. Succes. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

einstein1984 ia zi bro....ne dai si noua pontu' de unde putem sa comandam sau gasim si noi diverse pt scootere?

 

Cat despre auto colante....veste........eu am vesta....si fie ca e zi sau noapte....tot intampin greutati....shoferii ma clanxoneaza....eu imi vad de drum.....daca faci greseala sa stai pe marginea benzii si nu pe centrul ei....are unu din ei grija sa iti faca ceva ca sa te scoata din peisaj....eu unu mi-am invatat lectia....merg cu 55km deci e de ajuns cat sa merg pe centrul primei benzi.....ca am mai patit-o cu bicileta.....acum vreo 4 ani...cand am facut cunostiintza cu o portiera de ARO deschisa fara sa se asigure de un shofer cu 25 de ani de shoferie......dar prost si imbecil de putzea.....

Auzi faza.....mergeam pe MIHAI EMINECU ....cu viteza de croaziera de 35-45km....ca acoo daca nu te misti repede si nu dai din pedale sa iti sara ochii....te injura toti shoferii....cand de odata...apare din senin in ziua mea frumoasa de vara .....un mare ROMAN de la tzara probabil.....pt ca....eu zic din experientza.....ca atunci cand te dai jos din masina...ai oglinda retrovizoare....deci iti clatesti ochii in ea....ca sa vezi ce vine din spate.....dar sa cobori fara sa te asiguri....?

REZULTAT: 10-15 metrii frana de cauciuc......guma noua.....o terminasem la asa viteza si frana......ghidon strambat.......roata facuta 8.......capu spart......1 coasta fisurata....!!!

Asa ca ......cu toate ca eu unu am facut 4 ani EXTREME BIKE.....in germania.....(am fost in germania....italia....spania.....turcia) nu am scapat de un asa "noroc"....si pana si la turci soferii sunt educati , stau in spatele tau pana au ocazia sa te depaseasca.....oricat de grabiti ar fi....pe cand la noi.....si pt 1 metru.....te injura si te clanxoneaza de iti sare inima din piept....asa ca......ROMANIA TREZESTE-TE !!!

Editat de TheDonDragon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o idee mai buna (nu e originala, dar e si mai buna)= o vesta reflectorizanta!

 

Am rezolvat si problema vestei reflectorizante pe care eu nu prea o vedeam pe mine... ;) Mi-am luat o geaca si cu protectii hard (umeri, coate si spate) dar si cu dungi reflectorizante... Are si mesada pentru iarna care se poate detasa pe timp de vara. Este denumita si All Seasons... :ok:

post-22957-1193735435_thumb.jpg

post-22957-1193735516_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...