Sari la conținut

Scoaterea intrunirii de la Cluj din calendar


carpathianwolf
 Share

Cine este pentru, a fi scoasa din calendar  

163 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

ce ar fi daca n-ar fi ca daca e nu mai e! :lol: :lol:

imi bag... ce ar fi daca am lua fiecare cate un par de 1,5 m si cate o funie de 2 m am dibui unde stau mormolocii aia cu "private party`u" lor si am face un alt party langa ei! fiecare vine cu mancare ... punem fiecare 10 000 platim 2-3 doamne bucatarese sa gateasca un ceaun ceva acolo ... vorbim cu careva distribuitor de bere sa vina cu, camionu` cu bere si gata-i intalnirea! mai o boxa un CD-u` o cerere la Polisu` local sau vreo firma de paza si protectie ( Napoguard la Cluj ) la care da`m iar vreo 20 000 si in rest ......... mai trebuie ceva? :banana: :lol: :what: :banana:

 

si :lol: la :banana: adica petrecaretii aia ) :cheers: ...... PAREREA MAEA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat Da, nu cred ca aceste intinliri exclusiviste sunt de vreun folos.

Fiecare dintre cei care participa acolo este raspunzator pentru faptele sale, daca vrea omu sa se imbete si sa faca scandal, pe pielea lui o face!

In afara de asta nu vreau sa ma simt la o astfel de intrunire ca intr-un club timpit din Bucuresti, unde esti stampilat, si bineinteles dai banu'.

Mi s-a intimplat ca intr-un club sa platesc intrarea si a fost o atmosfera de C..., si bineinteles am vrut ca macar muzichia sa fie mai buna...:replica: schimba clubul!.O.K dar imi vreau banii inapoi!

La fel o sa fie si la aceasta intrunire?...stampila, ?si daca nu imi place atmosfera?

Consider asa cum am vazut ca si alti rideri gindesc la fel , ca astfel de intruniri trebuie sa fie libere, de fapt asta este si scopul motociclismului sa ai libertate absoluta.Vin cind vreau, plec cind vreau.

Daca vreau sa beau bere si sa maninc mici ... e treaba mea.Poate religia nu imi permite! :banana: .sau poate ca sunt lacto-vegetarian.

Sincer parca am fi la nunta, dansul masa si felicitarile , dupa ce dai 10 euro.

 

P.S:Cred ca ieseau mai in cistig daca cereau in $/lei, euro pierde.

 

Sper ca nu toti riderii din west sunt la fel de exclusivisti, ca altfel mi se face scirba.(si stiti f. bine la ce ma gindesc...fruntea etc.) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ar fi ca toate cluburile din Romania ar urma exemplul celor din Cluj?

400 de invitatii ...si gata!....restul dupa gard!

Nu inteleg unde este problema.Citesc de ceva vreme aceste mesaje si nu reusesc sa ma lamuresc.De ce vreti sa intrati cu forta in curtea lor.Daca organizez o petrecere am dreptul sa invit pe cine vreau, sa impun anumite reguli.Cine vrea le respecta, cine nu este, liber sa aleaga orice alta varianta de distractie.Indiferent de ce se scrie aici,de votul nostru,ei fac tot ce vor pt ca sunt direct raspunzatori(vezi accidentul si cabanele distruse de la Brasov,,gardul pus pe foc la Constanta,masa de biliard rupta de la Bucuresti si multe altele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate, dar daca ai citit atent topicul, ai vazut si tu, ca in primul rand problema era MODUL in care baietii de la Cluj au anuntat intalnirea lor: Real Bikers, Fake Bikers, Go fucking home, ,,No Coment'', etc. In al doilea rand, daca e privata, de ce este anuntat ca public, ca o intalnire obisnuita? Da, sa faca ce vor ei, pentru care merita, sa plateasca intrarea de 10 euro cu invitatiie obtinute, pe mine nu ma intereseaza. Dar nu trebuie sa jignesti oamenii, care au fost acolo in anii trecuti, si au platit benzina, bilet, blabla, ca sa mearga acolo din Moldova, din Bucuresti, etc. Lipsa de cei 7 ani de acasa - despre asta-i vorba, si din cauza asta a aprins asa de tare discutia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul isi are rostul perfect :

 

Exemplu: Eu sunt motociclist de 2 ani (sunt la al treilea motor si am facut pana acum vreo 20.000 de km). Nu stiu exact daca ma incadrez la categoria "biker" dar sper ca da...

Am suma de 10 Euro, vin singur, fara nevasta si am vazut intalnirea postata in CALENDARUL INTALNIRILOR OFICIALE...

 

DECI !

 

Concret, stau ca motanu pe calorifer si astept ca "cineva" de la clubul clujean sa afle de mine (nu stiu exact cum....nefiind persoana publica) sa-mi trimita o invitatie.

Hahahaa !

 

De vreme ce este o intalnire PRIVATA, pe baza de invitatie trimisa celor care le sunt prieteni, NU ARE CE CAUTA IN CALENDARUL OFICIAL deoarece eu (si multi altii, de ordinul sutelor) nu au acces - nefiind prieten cu cei din Cluj....LOGIC nu ?

 

Sper sa se organizeze inca o intanire in Cluj unde sa potem merge si "noi" ceilalti, care uneori bem mai mult :cheers: , mai facem si accidente (spre deosebire de alti "cyberbyker" ne dam cu motoarele, mai rupem cate un gard sau o masa (asta-i viata) si mai ales : MERGEM FARA SA FIM INVITATI IN SCRIS. :banana: :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergem la intalnire ca la nunta :asteptam invitatia, mancam, bem, dam darul si plecam la casele noastre.o prostie!asta n-are ce cauta in calendarul intalnirilor publice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai daca daca va fi numai pentru "real bikers" incepeti cu primul ministru ca alai foarte "real" la banii lui si sigur va veni cu pretenii lui "care este",macar atunci vom sti ca nu vrem sa mergem la intrunirea de la cluj nici cu rugaminti ,nu invitatii pentru ca nu ne mai reprezinta .Va fi o intrunire de oameni din lumea buna ,bagati dansuri de societate ,la final impartiti diplome de "Pfoai ce ne-am distrat,mai draga" si ,a ,sa nu uit ,schimbati-va denumirea in "transylvania hi-life socyeti"si asta este.Pa si pu-la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

bravoo ai dreptate dai in colo de snobi daca ai bani nu ai totul si eu cred ca de multe ori un biker adevarate acela care face sacrifici si merge km cu o comunista de cand istoria dar care are in suflet sentimentul de biker nu acel snob care are banio si se da mare cu o vitezana de 10000 euro facand parada prin oras sa agate gagici :moron:

hai sa fim mai realisti si sa traim dupa sloganul : EGALITATE in FRATERNITATE!!! :crack: :wink: :friends: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe pareri si impartite . Asa e si normal !!!!

 

UN LUCRU E SIGUR - LA CLUJ TREBUIE FACUTA O INTALNIRE PENTRU TOTI MOTOCICLISTII INDIFERENT DE CAT DE ADEVARATI SAU NU SANT EI !

 

RADU SI CEILALTI DIN ALTE CLUBURI TREBUIE SA TREACA PESTE ORGOLII PERSONALE SI SA O PUNA DE O INTALNIRE ADEVARATA - CA LA CARTE.

 

NU SCOATETI NICI O INTALNIRE DIN CALENDAR !!!! CHIAR DACA VOR FI DOUA MOTOCICLISTII VOR PUTEA ALEGE LA CARE SA MEARGA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe pareri si impartite . Asa e si normal !!!!

 

  UN LUCRU E SIGUR - LA CLUJ TREBUIE FACUTA O INTALNIRE PENTRU TOTI MOTOCICLISTII INDIFERENT DE CAT DE ADEVARATI SAU NU SANT EI !

 

  RADU SI CEILALTI DIN ALTE CLUBURI TREBUIE SA TREACA PESTE ORGOLII PERSONALE SI SA O PUNA DE O INTALNIRE ADEVARATA - CA LA CARTE.

 

  NU SCOATETI NICI O INTALNIRE DIN CALENDAR !!!! CHIAR DACA VOR FI DOUA MOTOCICLISTII VOR PUTEA ALEGE LA CARE SA MEARGA.

237673[/snapback]

 

 

:) :eek: :P :drink: :lol: :ok: :drink: :drink: :drink: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat Da pentru ca daca nu este publica nu are ce cauta in calendar,daca vor sa faca numai cu bikeri de ce nu pun intrare pe baza de permis categoria A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat DA!

 

In primul rand cred ca lista oficiala UCMR ar trebui sa contina intruniri,la care poate participa orice motociclist, iar prin caracterul aestuia oficial, public,mi se pare normal ca si evenimentele trecute acolo sa fie publice.

Ideea de a scrie, ca voi face un chef foarte fain, dar nu sunteti invitati, ca este privata mi se pare penibila.

in al doilea rand ceea ce au facut ei a fost o rusine mare pentru motociclistii din Cluj. Probabil din aceasta cauza a fost organizat si o ontrunire PUBLICA in acelasi timp anul asta. cred ca aceasta intrunire a fostun succes, cu multi participanti, cu toate ca nu a fost totul pefect, pot sa zic, ca a fost frumos. Va asteptam cu drag la Cluj, oricand si pe orice motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat DA!

 

In primul rand cred ca lista oficiala UCMR ar trebui sa contina intruniri,la care poate participa orice motociclist, iar prin caracterul aestuia oficial, public,mi se pare normal ca si evenimentele trecute acolo sa fie publice.

 

Ce-i aia UCMR? :)

Editat de Pannoniachopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat NU! Hai sa recunoastem fratilor ca la intruniri mai merg si oameni pierduti in spatiu!!! De ce sa ignoram o intrunire privata? Si din cate am inteles io, puteai ajunge foarte usor la intrunirea respectiva. Trebuia doar sa ai un motor sub fund si sa fii membru intr-un club. Unde e marea scofala? Sau mai nou a fi motociclist inseamna cu totul altceva decat ce au cerut ei?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat NU!  Hai sa recunoastem fratilor ca la intruniri mai merg si oameni pierduti in spatiu!!! De ce sa ignoram o intrunire privata? Si din cate am inteles io, puteai ajunge foarte usor la intrunirea respectiva. Trebuia doar sa ai un motor sub fund si sa fii membru intr-un club. Unde e marea scofala? Sau mai nou a fi motociclist inseamna cu totul altceva decat ce au cerut ei?!

241111[/snapback]

Trebuia sa ai si invitatie, iar nr. de invitatii era de 400. Think about it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu asta Cofee Man... Dar, pentru mine, o intrunire reusita nu inseamna imbulzeala. Si nu trebuia sa treci un test al barbatiei ca in basme pentru a face rost de o invitatie.

Ce mai, traim in democratie. Daca Clujul prefera doar spuma lasa-i sa aiba spuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...