Sari la conținut

Va Rog Ajutati-ma


huzzy
 Share

Postări Recomandate

:ok: prin iulie am luat "a"-ul si ce m-am gandit eu sa imi cumpar si motoreta ...si am luat o yamaha 600 yzf thundercat model 99 buna adusa de un amic al meu din italia ... inevitabil acum 3 sapt am trantit-o de asfalt dar nu rau avind vreo 20 km la ora in fata blocului din cauza unei fete neatente care nu stia sa semnalizeze...in fine , motoreta nu a patit nimik (doar oglinda s-a rupt , dar am reparat-o ) numai ca la 5000rot / min simt niste vibratii pe care nu le facea inainte de intamplarea asta si nu stiu ce ar putea fi :eek: . V-as fi recunoscator daca ati putea sa-mi dati cateva sfaturi sa inteleg si eu ce ar putea avea si cum s-o fac ca inainte fiindca mergea "ca unsa" ...

multumesc pt atentie si timpul acordat .

 

 

radu coca-cola

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu mai e bun unul din suportii de la motor? La a mea stiu ca cel din fata e cam dus si simt vibratii in ture...

 

ar putea fi o pista pe care sa o investighezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari de motor e un motor superb si aspect si tinuta de drum.

 

vroiam si eu dar n-am avut rabdare....poate la anu

 

da un PM cu pretu ca sunt curios

 

si on topic:

aveai mai mult succes cu topicul asta la sectiunea Service (poate ti-l muta vre-un moderator)

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ti s-a desprins/slabit ceva si vibreaza...incearca sa le iei pe rand si trage de toate componentele care s-ar fi putut lovi

 

si eu surprind in fiecare saptamana cate o vibratie noua...deh se mai desfac suruburi etc

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a costat cu toate taxele si actele si drumul aproape de 3800 e si avea 30000 km , arata f bine nezgariata , intacata , filtre si consumabile originale yamaha , revizii la timp ...

Sunt f multumit de ea , si f invidiat in randurile baietilor din oras ...sunt f mandru de ea :ok: .

 

 

 

 

bafta multa si tie si multumesc de sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) prin iulie am luat "a"-ul si ce m-am gandit eu sa imi cumpar si motoreta ...si am luat o yamaha 600 yzf thundercat model 99 buna adusa de un amic al meu din italia ... inevitabil acum 3 sapt am trantit-o de asfalt dar nu rau avind vreo 20 km la ora in fata blocului din cauza unei fete neatente care nu stia sa semnalizeze...in fine , motoreta nu a patit nimik (doar oglinda s-a rupt , dar am reparat-o ) numai ca la 5000rot / min simt niste vibratii pe care nu le facea inainte de intamplarea asta si nu stiu ce ar putea fi :D . V-as fi recunoscator daca ati putea sa-mi dati cateva sfaturi sa inteleg si eu ce ar putea avea si cum s-o fac ca inainte fiindca mergea "ca unsa" ...

multumesc pt atentie si timpul acordat .

radu coca-cola

salut-si eu am patit asa la suzi.si in cele din urma problema era la rezervor(cauciucul din fata de la rezervor se deplasase de la locu lui).Asta a fo la mine,incearca suruburile sa nu fie slabite.poate odata cu cazatura so deplasat rezervoru-ar putea fi o varianta.Ai grija de tine-lasa viteza ca nu-i concurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...