Sari la conținut

Enduro 4t 125cc


frodo92
 Share

Postări Recomandate

denis_mbr devi strenat, ai spus pe fiecare topic ca iti iei la anu aprilia..i-ati frate ca nu ne intereseaza...si nu mai faceti speculatii ca e ktm nush cat la suta (%) enduro si nush cat la suta asfat si plm...motoarele astea sunt facute ptr enduro si pot fii folosite si pe asfalt...unde este recomandat roti sm...la DT si la KTM si la CRM se potrivesc roti de cagiva mito sau aprili rs deci cu 200 de euro iti iei si roti de sm...cautati pe youtube ca e un filmulet cu DT care face cerculete pe afalt si are roti de cagiva mito..si arata destul de bn..hai bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

denis_mbr devi strenat, ai spus pe fiecare topic ca iti iei la anu aprilia..i-ati frate ca nu ne intereseaza...si nu mai faceti speculatii ca e ktm nush cat la suta (%) enduro si nush cat la suta asfat si plm...motoarele astea sunt facute ptr enduro si pot fii folosite si pe asfalt...unde este recomandat roti sm...la DT si la KTM si la CRM se potrivesc roti de cagiva mito sau aprili rs deci cu 200 de euro iti iei si roti de sm...cautati pe youtube ca e un filmulet cu DT care face cerculete pe afalt si are roti de cagiva mito..si arata destul de bn..hai bafta

:P lasa mha raule baiatul in pace. :( Stiu foarte bine toate modelele si la ce se foloseste fiecare. :D Si stiu si din ce modele sa aleg asa ca mai ramane doar sa vina primavara mai repede :lol: . Abia astept la primavara sa-ti iei si u enduro si sa-mi iau si eu si poate ne dam si impreuna :). :cheers: Multa bafta la toti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

denis_mbr devi strenat, ai spus pe fiecare topic ca iti iei la anu aprilia..i-ati frate ca nu ne intereseaza...si nu mai faceti speculatii ca e ktm nush cat la suta (%) enduro si nush cat la suta asfat si plm...motoarele astea sunt facute ptr enduro si pot fii folosite si pe asfalt...unde este recomandat roti sm...la DT si la KTM si la CRM se potrivesc roti de cagiva mito sau aprili rs deci cu 200 de euro iti iei si roti de sm...cautati pe youtube ca e un filmulet cu DT care face cerculete pe afalt si are roti de cagiva mito..si arata destul de bn..hai bafta

 

 

1.Si ai tu ceva impotriva ca spun pe "fiecare topic" ca imi iau aprilia? :P

2.Nu ti-e iti ziceam ca imi iau aprilia lu' @frodo92!! :D

3.Asta e lista dupa parerea mea,KTM,DT,CRM. :cheers:

4.Hai sa fim sanatosi,numai bine si asfalt uscat :lol: :D

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tinere Jedi ! Nu te supara pe om ,nu cred ca voia sa te atace ,dar putin sariti si voi calul,prima data luati-va motoare ,calariti-le si apoi spuneti-va parerea ( nu va luati dupa ideea ca " mi-a zis mama ca i-a spus o femeie...." ),nu de alta dar uneori o luati cam pe langa subiect. Iar daca aveti de intrebat ,gasiti aici pe forum oameni experimentati pe diferite tipuri de motoare ,intrebati-i pe ei si nu mai vorbiti ca niste experti ca ( e o parere personala ) suna ciudat ca doi pusti fara motoare ,sa-si dea unul altuia sfaturi fara a sti sigur ce zic..E de admirat abnegatia voastra si dorinta de a deveni enduristi ,dar urcati-va pe cai si apoi schimbati pareri ( veti vedea atunci ce inseamna cu adevarat) .Deocamdata realizati ca sunteti la stadiul de " wannabe",asa cum am fost toti candva...

Va doresc mult succes si sa aveti aceeasi abnegatie ca acum... :cheers:

Sper sa nu va suparati pe mine ,vroiam sa va dau doar un sfat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tinere Jedi ! Nu te supara pe om ,nu cred ca voia sa te atace ,dar putin sariti si voi calul,prima data luati-va motoare ,calariti-le si apoi spuneti-va parerea ( nu va luati dupa ideea ca " mi-a zis mama ca i-a spus o femeie...." ),nu de alta dar uneori o luati cam pe langa subiect. Iar daca aveti de intrebat ,gasiti aici pe forum oameni experimentati pe diferite tipuri de motoare ,intrebati-i pe ei si nu mai vorbiti ca niste experti ca ( e o parere personala ) suna ciudat ca doi pusti fara motoare ,sa-si dea unul altuia sfaturi fara a sti sigur ce zic..E de admirat abnegatia voastra si dorinta de a deveni enduristi ,dar urcati-va pe cai si apoi schimbati pareri ( veti vedea atunci ce inseamna cu adevarat) .Deocamdata realizati ca sunteti la stadiul de " wannabe",asa cum am fost toti candva...

Va doresc mult succes si sa aveti aceeasi abnegatie ca acum... :D

Sper sa nu va suparati pe mine ,vroiam sa va dau doar un sfat..

nu e nimic frate :cheers: . nu ne-ai suparat cu nimic. eu am o parere despre fiecare motor in parte si stiu cam ce poate fiecare.

denis cam asta e ordinea motoarelor care imi plac: ktm, DT, CRM... acum ramane sa vad cati bani am si ce imi place mai mult la primavara si bineinteles ce gasesc...

 

PS: Mult noroc la toti! (ca bafta au avut si cei de pe titanic :D ) :lol: si sper sa ne vedem la primavara la un enduro mic :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nimic frate :cheers: . nu ne-ai suparat cu nimic. eu am o parere despre fiecare motor in parte si stiu cam ce poate fiecare.

denis cam asta e ordinea motoarelor care imi plac: ktm, DT, CRM... acum ramane sa vad cati bani am si ce imi place mai mult la primavara si bineinteles ce gasesc...

 

PS: Mult noroc la toti! (ca bafta au avut si cei de pe titanic :D ) :lol: si sper sa ne vedem la primavara la un enduro mic :(

 

ai lista la fel ca si a mea :P

KTM rulllzzz :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte de KTM rullllz analizeaza situatia..nu da ultimi bani pe ktm ca e mai greu cu intretinerea..aceiasi treaba care o face ktmul o poate face si DT`ul la fel de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte de KTM rullllz analizeaza situatia..nu da ultimi bani pe ktm ca e mai greu cu intretinerea..aceiasi treaba care o face ktmul o poate face si DT`ul la fel de bine...

sunt de acord bro dar un ktm de cele mai multe ori arata si mult mai bine decat un Dt din acelasi an. Bineinteles, nu conteaza asa de mult aspectul pe cat conteaza functionarea dar este si acesta un aspect de care trebuie sa tii cont. Acum nush ce sa mai zic. La yamaha piesele se strica mult mai greu dupa cate am auzit de la toti.. Preturile nu stiu cum sunt: unii zic ca la yamaha sunt mai scumpe piesele iar altii zic ca la ktm... Ramane de vazut cati bani avem fiecare pt motor si care o sa fie pe placul nostru atunci. Mult succes baieti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok bro WRX.

 

ROG un moder sau un admin sa schimbe numele acestui topic din "Enduro 4t 125cc" in "discutii generale frodo92" sau ceva de genul acesta. ca s-a schimbat mereu subiectul asa ca ar fi mai bine sa nu mai deschid alte topicuri.

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok bro WRX.

 

ROG un moder sau un admin sa schimbe numele acestui topic din "Enduro 4t 125cc" in "discutii generale frodo92" sau ceva de genul acesta. ca s-a schimbat mereu subiectul asa ca ar fi mai bine sa nu mai deschid alte topicuri.

 

 

buna idee,(frodo92 topic)=idee de nume :cheers: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu,dar nu mai este despre ce sa vorbim :rose:

KTM adicted :D :D

ok man! :cheers: Vedem la primavara cum sta treaba. :rose:

 

--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 15:15 -------------
sal fratilor. am revenit cu inca o lista de motoare care zic eu: sunt bune de luat in seama :rose:

 

1) Kawasaki kmx125

2) HUSQVARNA wre 125

3) SUZUKI DR 125 E (dar este 4t)

4) HONDA CRM 125

5) HYOSUNG RX 125

7) APRILIA RX 125

8) Yamaha DT 125

 

Si sa va zic ce stiu eu despre ele:

- Kawasaki nu stiu mai nimic pt ca acum am descoperit acest model

- Husky este destul de buna si are performante asemanatoare cu ale unui ktm125 dar nu prea este fiabila si nu stiu de ce lumea nu prea opteaza spre acest model

- Suzuky DR nu stiu mai nimic despre el dar este 4t si nu cred ca ma ajuta prea mult la hard :)

- HONDA CRM 125 cea mai fiabila dintre ele si am auzit ca ar fi destul de ieftine piesele si se strica foarte greu. performante foarte bune si pret bun :hug:

- Hyosung RX 125 arata super bine, stie careva ce poate acest model? este destul de ieftina dupa cate am vazut (~2000 euroi din 2007) http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...2007-66190.html Din pacate si acest model este 4t si nu stiu daca ma poate ajuta la hard :P Pacat...arata super

- Aprilia RX 125 in ciuda faptului ca este foarte frumoasa, nu prea vrea ea sa fie fiabila si putina lume o recomanda.

- DT-ul desi nu este foarte frumoasa, lumea o lauda foarte mult datorita performantelor acesteea. :(

 

Oare ce sa mai cred? :) Sa va reamintesc: Vreau un motor destul de usor, sa-l pot tine (am aproape 1,70m si cam 54 kg :| ), reau sa merg cu el si pe asfalt dar vreau sa fac si hard. Deci nu iau soft ca sa nu-mi para rau dupa aceea ca nu pot merge in anumite locuri, etc :) Vreau un model relativ ieftin, cu piesele rezistente. Nu o sa merg foarte mult cu el asa ca nu cred ca o sa schimb mai mult de un set. (nu o sa fac naveta cu ea :D) )Altceva ce sa mai zic? stau la tara si vreau sa profit pana nu ma mut :moto:)

 

Ciao si Multa bafta!

Asfalt uscat sau mult noroi :P) cum vreti voi :(

 

--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 15:33 -------------
am observat ca, cam merge Hyosung la enduro

si
si mai cautati voi pe acolo. Sare bn :)) Ceva informatii are cineva? :moto:

 

--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 15:38 -------------
am pus si cateva poze :rose: Honda CRM, Aprilia RX si Hyosung RX

 

 

--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 20:19 -------------
nimeni? :lol:

post-20685-1195911412_thumb.jpg

post-20685-1195911429_thumb.jpg

post-20685-1195911452_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. va inteleg pe amandoi. oricum si eu as merge tot pe aceste doua modele dar eu sunt destul de pretentios si la design, nu doar la functionare (care este cea mai importanta). Intelegeti voi? acum sa vad ce oi gasi la primavara si cati bani voi avea, nu? :finger: O seara frumoasa va doresc la toti!

 

as mai avea si eu o nelamurire: de ce nimeni nu recomanda aprilia RX 125? pt ca este aprilia? (adica nu este fiabila?) sau de ce? la aspect arata super bine. :baldy: Oricum eu as merge in primul rand pe yamaha si honda, dar si aprilia este o firma destul de buna :baldy:

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. va inteleg pe amandoi. oricum si eu as merge tot pe aceste doua modele dar eu sunt destul de pretentios si la design, nu doar la functionare (care este cea mai importanta). Intelegeti voi? acum sa vad ce oi gasi la primavara si cati bani voi avea, nu? :finger: O seara frumoasa va doresc la toti!

Cu toate ca o sa-mi iau sigur ceva super sport ma bate gandu si la un enduro,cred ca Dt,dar nu stiu sigur daca o sa ma finanteza ai mei :baldy: ,chestia e ca daca te gandesti sa-ti iei ceva nu-ti lua din Romania clar.Mai bine du-te in Germania sau alta tara si ia-o de acolo iesi mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca o sa-mi iau sigur ceva super sport ma bate gandu si la un enduro,cred ca Dt,dar nu stiu sigur daca o sa ma finanteza ai mei :finger: ,chestia e ca daca te gandesti sa-ti iei ceva nu-ti lua din Romania clar.Mai bine du-te in Germania sau alta tara si ia-o de acolo iesi mai bine...

Aici nu este vorba numai de "iesit bine", daca te referi la bani. Mai bine dai mai mult si stii ca e buna decat sa dai putin sa te calicesti si sa iei una terminata. Conteaza foarte mult anul si km, chiar si cand a fost schimbat setul, etc... Faza e ca nu pot merge eu in germania numai ca sa-mi aduc motor si in plus ca nu prea am cu ce sa-l aduc. Poate sa pun pe cineva care se ocupa cu asa ceva... Dar mai trebuie platita si vama, apoi inmatricularea, etc... :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bro la motoare nu se plateste vama....

nu se plateste nici taxa de prima inmatriculare

atat se plateste la RAR doar omologare individuala,identificare, si inspectia tehnica..plus actele pt inscriere(taxa talon, taxe impozit, taxa numere, taxa inmatric) si nu mai stiu ce

oricum iti treb vreo 250euro cu totul....

plus k iti treb k actele sa fie traduse in romana plus inca dovada k a fost introdusa in tara(copie dupa certificatul de inmatriculare a autovehicului in care a intrat in tara)

dc gresesc, sa ma corecteze cineva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...