Sari la conținut

Unde Gasesc Suport De Numar Rabatabil?


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

prob e in felul urmator

ma bag eu la facut

DAR

difera de la moto la moto

in functie de ce gasesc pe ea, ma ref la sistemul de prindere

este si pretul de manopera si cel al pieselor

 

se poate mecanic sau electric...........

 

electric la buton sau cu telecomanda............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prob e in felul urmator

ma bag eu la facut

DAR

difera de la moto la moto

in functie de ce gasesc pe ea, ma ref la sistemul de prindere

este si pretul de manopera si cel al pieselor

 

se poate mecanic sau electric...........

 

electric la buton sau cu telecomanda............

mno baga mare atunci ...si sa-mi zici si mie cat m-ar costa si sa fie electric :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste amici isteti si-au confectionat din:

-balama,

-cablu si schimbator viteze de la bicicleta

-un arc de la acceleratie de dacie.

Costuri totale maxim 10 ron si functioneaza in ambele parti, o sa incerc sa pun si ceva poze.

 

 

 

 

 

hahahahaha :))))))))) pe aici baieti au motoare .......nu mountain-bike .....sau mobre de 48 de ani ..pai cum sa puiasa ceva pe un r1 2004 :D) ii faci soc ca la dacie an 75 chiar e amuzanta faza ...dai 5000 euro pe motor si te uiti la un milion cat o mai si si ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahahaha :lol:)))))))) pe aici baieti au motoare .......nu mountain-bike .....sau mobre de 48 de ani ..pai cum sa puiasa ceva pe un r1 2004 :crack:) ii faci soc ca la dacie an 75 chiar e amuzanta faza ...dai 5000 euro pe motor si te uiti la un milion cat o mai si si ala

Nu vreau sa cred ca esti snob. Sa nu crezi ca te iau la misto sau ceva, dar ai auzit de DIY? Oricati bani as avea, tot sunt mai mandru de o chestie pe care o fac eu, decat de una pe care o cumpar... Unele persoane vad in chestia asta o relaxare. Nu e vorba de zgarcenie sa stii, e vorba de sentimentul pe care il ai cand iese ceva din mana ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa cred ca esti snob. Sa nu crezi ca te iau la misto sau ceva, dar ai auzit de DIY? Oricati bani as avea, tot sunt mai mandru de o chestie pe care o fac eu, decat de una pe care o cumpar... Unele persoane vad in chestia asta o relaxare. Nu e vorba de zgarcenie sa stii, e vorba de sentimentul pe care il ai cand iese ceva din mana ta.

 

 

 

nu am vrut sa te supar dar sincer nu mi se pare un lucru atat de bun sa faci asta pe un motor care arata si este frumos ...si chiar nu are nevoie de carpeli cum se zice pe la noi ...si asta daca nu esti oltean ca de obicei olteni sunt inventatori de genu ....sper sa nu se supere nici unu pe mine :yikes: si acum am sa ma si corectez ...ai spus tu acolo ca niste prieteni au facut asa ceva nu tu ..... si acuma pe bune daca citesti mai lasa un post si zimi daca tu ai face asta >??? numa bine si sa nu fi suparat pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci te-a oprit si ai fost politicos, i-ai bat 200Ron in buzunar si gata nu? :scratch:

 

 

am fost oprit doar la radar de 3ori, prima data eram incepator pe r6, nu depasisem cu mult limita de 60, si nici nu ma gandeam sa fug. alte 2 dati ,eram cu pasager si nu aveam cum sa fug, puteam sa imi pun eu viata in pericol daca eram singur... cum nu eram sigur nu puteam sa pun viata pasagerului in pericol, trebuia sa imi platesc greseala .ambele cu fostul motor, si de fiecare data in afara de cand eram incepator numarul era rabatat ,m-a intrebat daca vin dupa DN1 polististul. a-3a oara am fost oprit pe A2, trecusem cu mult peste limita, gaborul a fost de treaba si fara ai acorda nici o mita, doar respect a trecut cu vederea si m-a scutit de a sta 3 luni pe bara, am primit doar amenda si pcte. nr rabatat il consider eficient doar pe DN1 , nu recomand fuga in oras, se poate lasa urat!

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost oprit doar la radar de 3ori, prima data eram incepator pe r6, nu depasisem cu mult limita de 60, si nici nu ma gandeam sa fug. alte 2 dati ,eram cu pasager si nu aveam cum sa fug, puteam sa imi pun eu viata in pericol daca eram singur... cum nu eram sigur nu puteam sa pun viata pasagerului in pericol, trebuia sa imi platesc greseala .ambele cu fostul motor, si de fiecare data in afara de cand eram incepator numarul era rabatat ,m-a intrebat daca vin dupa DN1 polististul. a-3a oara am fost oprit pe A2, trecusem cu mult peste limita, gaborul a fost de treaba si fara ai acorda nici o mita, doar respect a trecut cu vederea si m-a scutit de a sta 3 luni pe bara, am primit doar amenda si pcte. nr rabatat il consider eficient doar pe DN1 , nu recomand fuga in oras, se poate lasa urat!

 

eu de aici inteleg ca mai usor te poate prinde in oras.nu sunt de acord cu tine,in oras scapi cel mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de aici inteleg ca mai usor te poate prinde in oras.nu sunt de acord cu tine,in oras scapi cel mai usor.

 

 

sunt deacord cu tine, dar in acelasi timp am zis ca nu recomand fuga in oras deoarece factorul de risc e cel mai mare. se urca pe noi cand mergem usor si regulamentar... nici nu vreau sa ma gandesc sa te alerge garda, sa dai in motor si sa te bagi ca nebunu...

 

 

la mine asa arata acum (am stop cu semnale integrate) :

post-13642-1232725429_thumb.jpg

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vrut sa te supar dar sincer nu mi se pare un lucru atat de bun sa faci asta pe un motor care arata si este frumos ...si chiar nu are nevoie de carpeli cum se zice pe la noi ...si asta daca nu esti oltean ca de obicei olteni sunt inventatori de genu ....sper sa nu se supere nici unu pe mine :scratch: si acum am sa ma si corectez ...ai spus tu acolo ca niste prieteni au facut asa ceva nu tu ..... si acuma pe bune daca citesti mai lasa un post si zimi daca tu ai face asta >??? numa bine si sa nu fi suparat pe mine

Logic ca as face asta, daca as avea idee despre cum se face. Si sunt sigur ca as avea grija sa si arate bine.

 

Desigur, e mai comod sa il cumperi dar pe langa pretul nejustificat este si o problema cu transportul in romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logic ca as face asta, daca as avea idee despre cum se face. Si sunt sigur ca as avea grija sa si arate bine.

 

Desigur, e mai comod sa il cumperi dar pe langa pretul nejustificat este si o problema cu transportul in romania.

 

cu transportul nu-i nici o problema, de fapt e cea mai mica problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu transportul nu-i nici o problema, de fapt e cea mai mica problema.

Dar atunci care e problema? iti zic eu, care am adus un sistem rabatabil wireless si crede-ma transportul din sua este o problema. si ca timp si ca pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar atunci care e problema? iti zic eu, care am adus un sistem rabatabil wireless si crede-ma transportul din sua este o problema. si ca timp si ca pret.

pai eu am luat din romania,e drept, fara electrocomanda.a ajuns repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...