Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 507
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum crezi tu ca e mai bine pt tine. pana la urma ce vrei sa vopsesti la vespa ta ?!

 

 

Am vazut amandoi cat e de prietenos asfaltul si are o zgarietura acum. Nu e indoita, doar trebuie vopsita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahhh deci nu e mare lucru, astazi ma duc sa o iau si eu de la vopsitorie insa mai trebuie sa i mai fac eu ceva ... mai trebuie sa i dau cu spray ul pe aripile din spate pt ca nu mai era buna vopseaua zice vopsitorul si n am mai vrut sa o las acolo ... mi a sarit tandara pe ala. ehh oricum sper ca sapt asta sa termin tot si sa o asamblez sa ies cu ea pe strada ca nu mai suport :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde gasesc dimensiunea si greutatea rolelor stock la o Vespa ET4 125 4t

 

Multumesc anticipat!

 

 

Aveam pe undeva toate manualele de la Vespa. Dar nu stiu unde le-am pus. Incearca cu un mail la Vespa direct. Ar trebui sa stie si cei de la Tg Mures. Vezi pe site: www.vespa.ro. Daca nu incearca un numar sau mail de la :

www.vespa.de

www.vespa.at

www.vespa.it

 

Daca le gasesc iti scriu. Dar nu stiu daca este mentionat in manuale.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri.

 

Am gasit pe www.rms.it :disappointed:

Dar stau si ma intreb ... Vespa mea e din 97 ....

Deci se incadreaza la prima categorie ... totusi 12g ... nu's cam grele? :blbl:

post-14995-1217104459_thumb.jpg

Editat de RaDuCu_CostEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare tuturor.nu am mai intrat de prea mult timp aici.pe Kamara l-am invitat si eu acum vreo saptamana.i-am zis sa ia legatura cu ionut...mi-a trimis mail ca o sa vorbeasca cu el....mai departe nu mai stiu.in rest...vespa mea merge bine...e la fel de frumoasa...are 2500km. ajung repede la servici...faza misto e ca acuma ma duc numa la costum la birou...si calare pe vespa...si cu casca de crazy frog in cap...asa ca daca ma vedeti nu aveti cum sa ma ratati.hai sa ne traiasca vespele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna

vreau sa va anunt ca am achizitionat o vespa lx 50 blue sky 320 km,ce mai...noua,iar prima impresie este urmatoarea>motor silentios,cu stabilitatea nu sunt obisnuit, probabil ca roata pe fata este mai subtire,interior scaun cam ciudat deoarece nu este fixat....o sa mai gasesc si alte lucruri pozitive dar si negative..........sint din cluj

va mai dau de veste.....salutare tuturor celor putini vespari

 

P.S. mai detin si o aprilia sr factory din 2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin viena e plin de vespe, multe noi si catecva mai de prin 60 sau 70. Cam cum sunt scuterele chinezesti la noi, asa de plin e de Vespe la ei.

 

Ai perfecta dreptate. Datorita serviciului sunt mult timp plecat la Viena. Am obrervat acest lucru. Mi-as dori sa ma pot plimba pe acolo cu o Vespa. Am remarcat insa de multi ani respectul soferilor pt cei pe 2 roti. E un vis sa conduci un motor acolo. Iar reprezentantele nu te fura! Au toate piesele la pretul de pe site Vespa, fara nici macar un cent adaos

 

Asfalt uscat!

 

 

 

buna

vreau sa va anunt ca am achizitionat o vespa lx 50 blue sky 320 km,ce mai...noua,iar prima impresie este urmatoarea>motor silentios,cu stabilitatea nu sunt obisnuit, probabil ca roata pe fata este mai subtire,interior scaun cam ciudat deoarece nu este fixat....o sa mai gasesc si alte lucruri pozitive dar si negative..........sint din cluj

va mai dau de veste.....salutare tuturor celor putini vespari

 

P.S. mai detin si o aprilia sr factory din 2007

 

Felicitari pt alegere! Sper sa ne vedem cu bine. Ai facut o alegere buna. Daca ai nevoie de ceva la ea ma poti contacta. Sunt des in Viena si pot sa iti aduc la preturi de catalog orice piesa. Bucura-te de ea!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna tentant oferta ta ! :) poate o sa apelez si eu la tine

 

 

Cu placere. Preturile sunt chiar cele din cataloage, nu ca la noi de le umfla cu pompa. Ideea e sa am cum sa aduc. Drumurile le fac cu avionul si deobicei am bagaj si un altul ar fi in plus, deci ar trebui platit. Dar rezolvam cumva. Sa-mi spui numai din timp sa trimit mail de comanda inainte sa ma duc, sa fie pe stoc.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Oameni buni. Nu mai e nimc nou in lumea Vespa?

Va salut de la Cluj!

 

 

Asfalt uscat cats e mai poate!

nu sunt [probleme cu vespa!

Nu are cum sa se strice.A mea are 18.000 de km si merge ca noua. ;) plus ca o scazut consumu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate! Sa te bucuri de ea!

Asfalt uscat!

Trebuie sa o revopsesc si so mai chituiesc oleaca.O mai cazut de pe cric pe pietre si so undoit oleaca..si o inceput pe dedesupt sa rugineasca..o stat mult in ploaie ca imi era lene sa o bag in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa o revopsesc si so mai chituiesc oleaca.O mai cazut de pe cric pe pietre si so undoit oleaca..si o inceput pe dedesupt sa rugineasca..o stat mult in ploaie ca imi era lene sa o bag in garaj.

 

 

Si eu am avut un accident cu ea. Am stat o gramada pana am rezolvat vopseaua. In tara nu o face nimeni dupa cod... si na... am rezolvat acum si a iesit beton. Mi-am luat si ceva bare metaklice.... protectii (imi scapa cum le zice) sa nu mai am probleme de vopsit.

 

Numa bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...