Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

acum mi am dat seama, daca vrei si te ajuta iti pot da un nr de tel al unui baiat care aduce scutere din italia. eu de la el am vespa mea ... e super ok timpul si unde mai pui ca e si vespar :D (ET 150cc). poate iti aduce el ceva ...

 

http://anunturi.itbox.ro/auto-moto/scutere...-impecabila.htm

 

http://www.autobizz.ro/motociclete-second-...50/20080514094/

 

http://74.125.39.104/search?q=cache:QZvs1x...cd=18&gl=ro

(anuntul e vechi, dar la modul cum se vand vespele la noi, cu atat mai mult modelele vechi, poate il mai are)

 

cam atat am gasit eu acum, sper sa gasesti pana la urma

 

bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum mi am dat seama, daca vrei si te ajuta iti pot da un nr de tel al unui baiat care aduce scutere din italia. eu de la el am vespa mea ... e super ok timpul si unde mai pui ca e si vespar :) (ET 150cc). poate iti aduce el ceva ...

 

http://anunturi.itbox.ro/auto-moto/scutere...-impecabila.htm

 

http://www.autobizz.ro/motociclete-second-...50/20080514094/

 

http://74.125.39.104/search?q=cache:QZvs1x...cd=18&gl=ro

(anuntul e vechi, dar la modul cum se vand vespele la noi, cu atat mai mult modelele vechi, poate il mai are)

 

cam atat am gasit eu acum, sper sa gasesti pana la urma

 

bafta :D

 

Chiar te-as ruga pt nr ala de tel, am vazut cate ceva in italia deja... Mersi mult de tot, sunteti niste adevarati :)

Editat de dionysos_11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua posesori de Vespa.

De azi sunt si eu printre voi.

Mi-am luat o Vespa ET4 125cc 4T.

Mai am de lucrat oleak la partea estetica dar conteaza ca motorul e in stare excelenta.

Am o intrebare pt. voi: Ce ar trebui sa verific daca nu imi functioneaza kilometrajul(explicati mai pe indelete).

 

Va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi acest post.

 

Ps:Scuzati claritatea pozelor pt. ca telefonul e mega trompeta.

post-14995-1212555195_thumb.jpg

post-14995-1212555201_thumb.jpg

post-14995-1212555207_thumb.jpg

post-14995-1212555241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua posesori de Vespa.

De azi sunt si eu printre voi.

Mi-am luat o Vespa ET4 125cc 4T.

Mai am de lucrat oleak la partea estetica dar conteaza ca motorul e in stare excelenta.

Am o intrebare pt. voi: Ce ar trebui sa verific daca nu imi functioneaza kilometrajul(explicati mai pe indelete).

 

Va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi acest post.

 

Ps:Scuzati claritatea pozelor pt. ca telefonul e mega trompeta.

 

 

sal felicitari pt achizitie si wellcome printre noi ! :laugh: :)

 

partea estetica este mai putin imp cand iti iei un o vespa sh, fiind din tabla orice indoitura se repara. si eu lucrez acum la a mea, mi a luat mai bine de un an sa ma apuc de ea :bigstar:

 

la km sincer nu stiu ce sa ti spun, imi pare rau ... chiar n am idee ! daca aflu ceva sau imi vine in minte vreo idee te anunt!

 

in cazul in care vrei sa intri in clubul vesparilor trimite-ne pe mail (vespaclubromania@gmail.com ) adresa ta completa :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua posesori de Vespa.

De azi sunt si eu printre voi.

Mi-am luat o Vespa ET4 125cc 4T.

Mai am de lucrat oleak la partea estetica dar conteaza ca motorul e in stare excelenta.

Am o intrebare pt. voi: Ce ar trebui sa verific daca nu imi functioneaza kilometrajul(explicati mai pe indelete).

 

Va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi acest post.

 

Ps:Scuzati claritatea pozelor pt. ca telefonul e mega trompeta.

 

 

Felicitari! Sa te bucuri de ea!

 

Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !!! :)

 

 

 

...am avut aceeasi problema ...cablu de kilometraj ...RUPT

 

 

....l-am luat de la PANEURO 60Ron ..anu trecut in August

 

 

....ai intrebari cu se /demonteaza/inlocuieste ...intreaba-ma...daca erai din Bucuresti ne intalneam si ti -l schimbam eu ...esti din Bacau ..acuma am citit ...ghinion...nu te costa nimic ...

 

 

 

 

 

 

 

NB.

 

...du-te in targ duminica in Serbanesti...da-ti comanda de unul - de alte modele de PIAGGIO sa nu iei , nu se potrivesc - e un cuplu acolo care aduce piese RMS..la preturi rezonabile ...de la iei mi-am luat role la 30 Ron...

 

 

 

 

...multumesc, Luca

 

Salutari !!! :blink:

 

 

 

...am avut aceeasi problema ...cablu de kilometraj ...RUPT

 

 

....l-am luat de la PANEURO 60Ron ..anu trecut in August

 

 

....ai intrebari cu se /demonteaza/inlocuieste ...intreaba-ma...daca erai din Bucuresti ne intalneam si ti -l schimbam eu ...esti din Bacau ..acuma am citit ...ghinion...nu te costa nimic ...

 

 

 

 

 

 

 

NB.

 

...du-te in targ duminica in Serbanesti...da-ti comanda de unul - de alte modele de PIAGGIO sa nu iei , nu se potrivesc - e un cuplu acolo care aduce piese RMS..la preturi rezonabile ...de la iei mi-am luat role la 30 Ron...

 

 

 

 

...multumesc, Luca

 

 

Salutari !!! :laugh:

 

 

 

...am avut aceeasi problema ...cablu de kilometraj ...RUPT

 

 

....l-am luat de la PANEURO 60Ron ..anu trecut in August

 

 

....ai intrebari cu se /demonteaza/inlocuieste ...intreaba-ma...daca erai din Bucuresti ne intalneam si ti -l schimbam eu ...esti din Bacau ..acuma am citit ...ghinion...nu te costa nimic ...

 

 

 

 

 

 

 

NB.

 

...du-te in targ duminica in Serbanesti...da-ti comanda de unul - de alte modele de PIAGGIO sa nu iei , nu se potrivesc - e un cuplu acolo care aduce piese RMS..la preturi rezonabile ...de la iei mi-am luat role la 30 Ron...

 

 

 

 

...multumesc, Luca

 

 

Salutari !!! :bigstar:

 

 

 

...am avut aceeasi problema ...cablu de kilometraj ...RUPT

 

 

....l-am luat de la PANEURO 60Ron ..anu trecut in August

 

 

....ai intrebari cu se /demonteaza/inlocuieste ...intreaba-ma...daca erai din Bucuresti ne intalneam si ti -l schimbam eu ...esti din Bacau ..acuma am citit ...ghinion...nu te costa nimic ...

 

 

 

 

 

 

 

NB.

 

...du-te in targ duminica in Serbanesti...da-ti comanda de unul - de alte modele de PIAGGIO sa nu iei , nu se potrivesc / sunt scurtea si au alt sistem de prindere - e un cuplu acolo care aduce piese RMS..la preturi rezonabile ...de la iei mi-am luat role la 30 Ron... acum trei saptamani....

 

 

 

 

...multumesc, Luca

post-25309-1212603877_thumb.jpg

post-25309-1212603900_thumb.jpg

post-25309-1212603919_thumb.jpg

Editat de luca31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua posesori de Vespa.

De azi sunt si eu printre voi.

Mi-am luat o Vespa ET4 125cc 4T.

Mai am de lucrat oleak la partea estetica dar conteaza ca motorul e in stare excelenta.

Am o intrebare pt. voi: Ce ar trebui sa verific daca nu imi functioneaza kilometrajul(explicati mai pe indelete).

 

Va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi acest post.

 

Ps:Scuzati claritatea pozelor pt. ca telefonul e mega trompeta.

 

hahahaha ti`ai luat vespa ma ??? :) ..... sa`l stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot gasi ornamentul din imaginea de mai jos?ca a intrat unu cu un chopper la Moldavia Bikers Party 2008 in mine ... cat noroc am putut sa am si eu ... dintre toti ... fix in mine s-a izbit.

 

Multumesc anticipat!

 

incearca www.piaggio.ro... gasesti tu adresa sau telefon acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m`am plimbat duminica o zi intreaga cu Vespa ET2 50cc. Faceam de toate cu el:wheelie,burnout,frane.

Luni cand m`am trezit asa de tare ma durea spatele nici nu puteam sa ma aplec.Cred ca din cauza scaunului..stau ca pe o scandura.

Voi cum va simtiti cand va plimbati mult cu vespa intr`o zi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m`am plimbat duminica o zi intreaga cu Vespa ET2 50cc. Faceam de toate cu el:wheelie,burnout,frane.

Luni cand m`am trezit asa de tare ma durea spatele nici nu puteam sa ma aplec.Cred ca din cauza scaunului..stau ca pe o scandura.

Voi cum va simtiti cand va plimbati mult cu vespa intr`o zi?

... poate nu neaparat de la sa ... la curent te-ai gandit pana acu ?

Cand mi-am luat prima data scuter ... am mers toata ziua cu el , intr-o bluza ...

A doua zi ... ma durea spatele de nu mai stiam de mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... poate nu neaparat de la sa ... la curent te-ai gandit pana acu ?

Cand mi-am luat prima data scuter ... am mers toata ziua cu el , intr-o bluza ...

A doua zi ... ma durea spatele de nu mai stiam de mine

pai..eram in tricou(scz..trebe sa dau comanda pe o geaca) si era foarte cald...

poate sa fie si de la wheelie`uri? cand il ridica`m in sus? vespa ii foarte greu(totu ii din tabla) si trebe oleaca mai tare de ridicat..dupa aia merge!:friends:)

 

 

Prima data cand ma doare spatele de la o plimbare cu scuteru..am deja vreo 4 ani pe scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer cred ca e de la curent. eu am vespa de anul trecut si astazi a fost prima oara cand m a lovit in fata un bondar sau o albina ceva, nu stiu ce draq era, norocul meu este ca tot astazi a fost prima oara cand am mers cu cagula pe fata :bigstar: (am casca open face) deci n are importanta de cand ai scuterul :cheers:

 

pai..eram in tricou(scz..trebe sa dau comanda pe o geaca) si era foarte cald...

poate sa fie si de la wheelie`uri? cand il ridica`m in sus? vespa ii foarte greu(totu ii din tabla) si trebe oleaca mai tare de ridicat..dupa aia merge!:))

 

 

Prima data cand ma doare spatele de la o plimbare cu scuteru..am deja vreo 4 ani pe scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma...Vespa are limitator?

al meu se duce pana in 65...si 75 la vale..

la 65 motoru ii turat ca draq...la 75 nici nu mai zic..cred ca sarea pistonu...

are limitator din CDI? cu jumate de acceleratie merg 60 62..cand ii dau la jumate se tureaza(consuma mai mult) si se duce pana la 65 ...

 

 

 

aaa..era sa uit...cu 2L fac fix 30km!!

inseamna ca ia 6 si ceva la 100km!

Editat de ro_3x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6.67 l/100km mai exact :cheers:

ai mai facut un post

 

stiam sa fac si eu prin regula 3 simpla..

6 si ceva sau 6.67 cam tot aia ii...deci tu ai vrut sa fi mai exact!

 

si eu care credeam ca a mea consuma mult ... :)) toate scuterele POT avea limitator, unele au altele, nu, insa cel mai probabil ai limitator

cat consuma a ta?

Stiu ca toate scuterele au limitator...am intrebat la vespa pentru ca ii tip mai vechi si pt ca se numeste VESPA!(primul scuter)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu ai un et daca imi amintesc eu bine ... nu e model asa vechi si chiar si asa ... limitator pe toba macar ai avut daca nu mai ai si acum ... si a mea mergea doar cu 60 (asa imi arata pe bord, reali insa doar 50, probat pe langa masina) dar dupa ce am schimbat rolele, cureaua, filtrul si am curatat bine motorul imi arata ca merge cu 80

 

nu i am facut niciodata consumul exact insa bupa calculele mele 5-5 1/2 ... acu cu toate modificarile astea n am nici cea mai vaga idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu ai un et daca imi amintesc eu bine ... nu e model asa vechi si chiar si asa ... limitator pe toba macar ai avut daca nu mai ai si acum ... si a mea mergea doar cu 60 (asa imi arata pe bord, reali insa doar 50, probat pe langa masina) dar dupa ce am schimbat rolele, cureaua, filtrul si am curatat bine motorul imi arata ca merge cu 80

 

nu i am facut niciodata consumul exact insa bupa calculele mele 5-5 1/2 ... acu cu toate modificarile astea n am nici cea mai vaga idee

da ..et

De cate grame ai pus rolele? eu le am stock.

trebuie sa dau toba jos..sa vad daca are limitator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...