Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

Brick23 - merci pt sfaturi. o sa incerc sa iau o vopsea buna ... depinde si cat costa acum :moto: am facut rost de pistol de vopsit si am un prieten care are si comperesor asha ca o sa mi l fac singur (cu ceva ajutor de la luca si cine mai vrea):blbl: pe langa faptul ca e mai ieftin daca il fac eu, chiar daca nu iese perfect, am satisfactie ca am pus eu mana si am facut :moto:. oricum orice sfat e bine primit :lol: plasticul nu stiu ce sa zic, o sa incerc vad daca il pot cola ... nu o sa se potriveasca deloc ce culoare are acum plasticul si cum vreau eu sa l vopsesc.

 

BTW Brick cat te a costat vopsitul?

650 RON,cu vopsea facuta de ei ,dupa cerintele mele.

O sa pun poze cand o sa il termine,trebuia sa ma duc azi sa iau carenele,dar mai au de vopsit...am prins si perioada nasoala cu pastele... :)

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce vechitura de vespa... alu bogdi.. ii noua pe langa ata :rusinica: :rolleyes:

bah..atuncea era norori pan` la gat!!cand o spal arata ca lacrima...torpedou,podeaua presu cand slap..luceshte! las cam sa pun poze cand o spal...sa vezi atuncea...

Are un defect in fata(indoit),si zgrariata pe parti oleak ..restu impecabil!

cum zici tu 'vechitura de vespa' rupe pamantu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gilerik prietene eu zic sa ti vezi de treaba ta, vad ca ai facut un hobby din a jigni oamenii ! vezi ti de "DNA Custom" al tau decat sa ti dai cu parerea despre vespa omului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la banii astia e mai mult decat bine, daca era sa o cumperi de la noi te costa cel putin 400 E

 

Eu sunt mai tot timpul plecat. Se mai aude ceva de club?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai avansat putin ca sa zic asa ... :rolleyes: din pacate nu am mai avut nici eu timp sa vb cu ionut, am fost destul de ocupat, dar sper sa ne intalnim zilele astea sa mai vb una alta :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai avansat putin ca sa zic asa ... :rolleyes: din pacate nu am mai avut nici eu timp sa vb cu ionut, am fost destul de ocupat, dar sper sa ne intalnim zilele astea sa mai vb una alta :banana:

 

 

Bun bun! Ma bucur sa aud.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu cred ca ai nimerit bine aici ... :cheers:

 

ieri am inceput restaurarea vespei! N am apucat decat sa i dau vopseaua jos pe unde aveam zgarieturi si sa o chituiesc ... "un pas mic pt omenire un pas mare pt mine: :P care spun ca ma apuc de ea de mai bine de un an :D postez cateva poze, scuze de calitate insa sunt facute cu tel....

 

 

 

 

revin zilele astea cu poze mai bune :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.. mai baieti, nu vrea nimeni sa dea o vespa din aceea mai veche, de prin '92-'93? Am cautat de mi-a venit boala si nimic.. va rog eu, e o bijuterie si daca nu gasesc ma arunc in dambovita :crack: .. va las si eu un ID, poate gasim ceva: ci.andrei / tel: 0732 522 077 - Andrei. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu fiu prea off-topic ..

 

am vazut eu bine sau astia de la piaggio mai fabrica inca modele vechi de vespa (motor tip vechi cu 4 viteze) ? Am vazut una ca noua parcata la un hipermarket si parca si pe bikeshop sunt niste anunturi cu vreo 2-3 noi (cautati pe la 4000 de euro :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.

modele mai vechi sunt 2 pe bike shop

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...1983-97046.html

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...992-102332.html

 

cea de 150 cc arata si merge foarte bine. chiar astazi m am urcat pe ea, este a unui prieten ... sincer o recomand cu atat mai mult cu cat vine si cu piese de schimb ... bafta ...

 

PS daca vrei ET sunt destule tot pe bikeshop.ro ! ai grija sa fie cu acte ca sa nu ai surprize mai tarziu! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.

modele mai vechi sunt 2 pe bike shop

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...1983-97046.html

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...992-102332.html

 

cea de 150 cc arata si merge foarte bine. chiar astazi m am urcat pe ea, este a unui prieten ... sincer o recomand cu atat mai mult cu cat vine si cu piese de schimb ... bafta ...

 

PS daca vrei ET sunt destule tot pe bikeshop.ro ! ai grija sa fie cu acte ca sa nu ai surprize mai tarziu! :D

 

 

mersi mult - le stiam pe astea doua.. am vazut unul rosu, simpatic rau, in bucuresti - pe la posta vitan.. si i-am lipit cu scotch o foaie frumos ambalata in plastic, cu datele mele in caz ca vrea sa o vanda... acum, eu nu am prea trag mare speranta, da' o tipa de acolo mi-a zis ca sta vespa numai parcata, deci si-o fi luat omul masina.. :lol:

 

 

P.S. Daca imi gasiti un vespa model vechi, de 50cc, ma bag si eu in club :crack: :D :lol:

Editat de dionysos_11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.. mai baieti, nu vrea nimeni sa dea o vespa din aceea mai veche, de prin '92-'93? Am cautat de mi-a venit boala si nimic.. va rog eu, e o bijuterie si daca nu gasesc ma arunc in dambovita :crack: .. va las si eu un ID, poate gasim ceva: ci.andrei / tel: 0732 522 077 - Andrei. Toate bune!

 

 

Cauta aici pe topicul acesta. Era cineva de aici din Cluj. AM vazut scuterul.. era din 90 parca sau asa.. cu roata de rezerva . Arata bine si motorul suna brici! Tablaria un pic refacuta si restul e ok. Cerea 15 milioane. Daca iti rezolvi transport .... catre Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta aici pe topicul acesta. Era cineva de aici din Cluj. AM vazut scuterul.. era din 90 parca sau asa.. cu roata de rezerva . Arata bine si motorul suna brici! Tablaria un pic refacuta si restul e ok. Cerea 15 milioane. Daca iti rezolvi transport .... catre Bucuresti...

 

Nu era unul alb din '90? I-am dat add pe mess dar nu am vb inca.. Bine, nu stiu daca renteaza sa mai platesc si "cosmetizare" si transportul, ca am gasit in bucuresti vespa modele mai noi pana in 20 mil. Mersi mult de ajutor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era unul alb din '90? I-am dat add pe mess dar nu am vb inca.. Bine, nu stiu daca renteaza sa mai platesc si "cosmetizare" si transportul, ca am gasit in bucuresti vespa modele mai noi pana in 20 mil. Mersi mult de ajutor..

 

Cu placere. Eu l-am si vazut. Vroia sa il cumpere un amic si apoi s-a razgandit. Era frumusel motorul... cu 4 viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooooof.... o sa innebunesc - azi am stat iar in casa toata ziua sa caut vespa pe net.. si nimic - cel din cluj se pare ca se da maine.. :) nu mai stiu unde sa caut.. De, asa e la noi, gasesti doar porcarii si alea la suprapret..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooooof.... o sa innebunesc - azi am stat iar in casa toata ziua sa caut vespa pe net.. si nimic - cel din cluj se pare ca se da maine.. :) nu mai stiu unde sa caut.. De, asa e la noi, gasesti doar porcarii si alea la suprapret..

 

 

Da. Stiu. E greu. Iti doresc succes. Era cineva in targu Mures care vindea 2 bucati: un ET2 125 rosu si LX50 argintiu. Dar a trecut ceva vreme de atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...