Sari la conținut

Accident Grav Galati


vladdiac
 Share

Postări Recomandate

Era in seara de 20.10.2007 ora 20:20, mergeam pe Nae Leonard dinspre IFR si ma duceam spre Doja cand la intersectia cu Str. Cluj iese un tip cu un Renault Clio(el neavand vizibilitate, iesea sa se asigure), franez puternic, culc moto pe partea stanga si ma duc direct in el... in urma impactului sunt aruncat de pe moto ... vad farul din stanga prin viziera ... dau cu capul in capota si sunt aruncat pe contrasens. Ma ridic ... durere mare la glezna stanga si simt cum se scurge sange pe piciorul drept. Ma urc intr-o masina si sunt dus la spital in timp extrem de scurt. Ajung la spital si se da verdictul in urma razelor: fractura la glezna stanga si plaga deschisa la genunchiul drept. La piciorul drept m-am ales cu 8 copci iar la glezna stanga cu o operatie care include placa si suruburi. Si totul din lipsa echipamentului. Casca si geaca si-au facut datoria dar in jos aveam blugi si bocanci normali. Deci insistati asupra echipamentului. Am stat 2 saptamani in spital si m-au externat ieri. Piciorul stang este in gips si nu am voie sa ma sprijin in el urmatoarele 6 saptamani. atasez si cateva fotografii.

post-14303-1194178411_thumb.jpg

post-14303-1194178437_thumb.jpg

post-14303-1194178449_thumb.jpg

post-14303-1194178474_thumb.jpg

post-14303-1194178519_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la braila-galati nu prea se poarta ekipament...pe mine ma salvat de citeva ori ekipamentul...kiar si in miezul verii port ekipament kiar daca e foarte cald...insa sti cum e...pina nu te frigi nu te inveti minte...

insanatosire grabnica... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire Grabnica si fara sechele...tatel...imi pare rau

 

ce sa faci...ceasul rau...pisica neagra...oricum soferii nu au toti atentie distributiva...in special...cei plictisiti, distratii, gagicarii si bulangii care nu au nici o treaba cu condusul...in special cu condusul preventiv. Cat despre anumite...fete...nu toate...

Scuze colegelor...pricepute... ;-)

 

Daca tot ai ceva timp...Incerca link-ul asta...

 

http://www.msf-usa.org/

 

Poate putem invata si pe altii mai multe...sunt cateva filmulete interesante...pun pariu, ca in romania nici 30% din soferii inscrisi in trafic, nu se asigura dupa aceleasi standarde ca afara...

 

Mai sunt si alte filmulete in ceea ce ne privesc pe noi...cu ale noastre 2 roti :-)

 

Nu uita...2,4,12 ca timpi...te pot scapa de multe neplaceri...mai ales la drum

 

2sec fata de orice vehicol in fata

 

4sec fata de al doilea vehicol...

 

12sec scaneaza imprejur....mai tot timpul...cat poti...

 

iar cand nu ai loc...lasa mai ussor gazul...

 

ca atunci cand se intampla...se intampala...orice cadere...doare

 

Semnat:

Un coleg Norocos

Inca odata cele bune...

 

Always wear proper equipment when Riding!

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era in seara de 20.10.2007 ora 20:20, mergeam pe Nae Leonard dinspre IFR si ma duceam spre Doja cand la intersectia cu Str. Cluj iese un tip cu un Renault Clio(el neavand vizibilitate, iesea sa se asigure), franez puternic, culc moto pe partea stanga si ma duc direct in el... in urma impactului sunt aruncat de pe moto ... vad farul din stanga prin viziera ... dau cu capul in capota si sunt aruncat pe contrasens :cheers: . Ma ridic ... durere mare la glezna stanga si simt cum se scurge sange pe piciorul drept. Ma urc intr-o masina si sunt dus la spital in timp extrem de scurt. Ajung la spital si se da verdictul in urma razelor: fractura la glezna stanga si plaga deschisa la genunchiul drept. La piciorul drept m-am ales cu 8 copci iar la glezna stanga cu o operatie care include placa si suruburi. Si totul din lipsa echipamentului. Casca si geaca si-au facut datoria dar in jos aveam blugi si bocanci normali. Deci insistati asupra echipamentului. Am stat 2 saptamani in spital si m-au externat ieri. Piciorul stang este in gips si nu am voie sa ma sprijin in el urmatoarele 6 saptamani. atasez si cateva fotografii.

Ma refer la partea medicala, care ma si doare mai tare. Am avut in 30 iulie fractura de glezna dreapta, trimaleolara si peroneu. M-au operat la Floreasca, am stat o saptamana in spital, doua cu atela gipsata si alte doua luni cu cizma de gips . De-abia in jurul datei de 1 noiembrie am reusit sa merg greu fara carje si putin. Ma recuperez dar greut. Mi-am adus motorul in casa si ma uit la el, cred ca o sa ierneze acolo. Multa sanatate si rabdare! Fa-ti rost de carje! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refer la partea medicala, care ma si doare mai tare. Am avut in 30 iulie fractura de glezna dreapta, trimaleolara si peroneu. M-au operat la Floreasca, am stat o saptamana in spital, doua cu atela gipsata si alte doua luni cu cizma de gips . De-abia in jurul datei de 1 noiembrie am reusit sa merg greu fara carje si putin. Ma recuperez dar greut. Mi-am adus motorul in casa si ma uit la el, cred ca o sa ierneze acolo. Multa sanatate si rabdare! Fa-ti rost de carje! :)

 

Asa e ... partea medicala, m-au operat pe 23 octombrie am stat cu atela(de sus pana jos) la piciorul drept si cu atela la glezna, m-au externat pe 2 noiembrie mi-au pus cizma de gips si nu am voie sa ma sprijin pe el inca 6 saptamani(noroc ca am facut rost de carje) ... deci pe 19 decembrie ma duc sa scot gipsul dupa care imi face iar radiografie si daca totul este bine incep recuperarea cu fizioterapie si cine stie pana cand. Motorul l-am luat de la politie si l-am dus la un prieten care are curte si cred ca am sa-l dau la vanzare in varianta avariata.

 

post-14303-1195030838_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...