Sari la conținut

Supape


Postări Recomandate

intrebarea e simpla:

cum pot demonta-monta la loc supapele, in cazul in care nu am acea presa minunata?

Imi este necesar pentru a schimba simeringurile de supape si pentru a aranja scaunul supapelor.

Sau daca este cineva care poate sa-mi imprumute pentru o zi o presa de supape....

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea e simpla:

cum pot demonta-monta la loc supapele, in cazul in care nu am acea presa minunata?

Imi este necesar pentru a schimba simeringurile de supape si pentru a aranja scaunul supapelor.

Sau daca este cineva care poate sa-mi imprumute pentru o zi o presa de supape....

:cheers:

:moto: cu o tubulara mica si ciocanul si eventual o carpa. O miscare scurta si precisa de chirurg ortoped si gata. In 20 secunde scoti o supapa. De pus la loc folosesti imaginatia.

Se pune tubulara cu gura pe taler perfect centrata, se acopera cu o carpa (sa nu pierzi cele 2 ....) si se loveste scurt, ferm, si precis exact in mijloc. Nu se bate cum toci carnea tocata.

Dar sa nu faci asa ca aceasta metoda nu este omologata si daca nu esti chirurg risti sa strici ceva pe acolo. Trebuie sa stapanesti tehnica la perfectie.

 

Disclaimer: Tot ce am scris mai sus e doar o sugestie, nu-mi asum nici o raspundere daca spargeti chiulasa, rupeti vreun ghid de supapa, sau chiar indoiti vreo supapa, in caz ca suferiti de tremuraturi la mana. :) Later completare: puteti sa va striviti si degetele daca incercati prea mult sa protejati supapele si sunteti emotiv din fire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea e simpla:

cum pot demonta-monta la loc supapele, in cazul in care nu am acea presa minunata?

Imi este necesar pentru a schimba simeringurile de supape si pentru a aranja scaunul supapelor.

Sau daca este cineva care poate sa-mi imprumute pentru o zi o presa de supape....

:cheers:

 

Daca nu e graba, iti imprumut eu o presa de supape, dar peste ~1 saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam ca mai bine, asa cum e interzis fumatul, sa se interzica cu desavarsire ciocanul. Sa se scoata de pe lista uneletelor, sa fie interzis in magazine, sa fii bagat la zdup daca esti prins ca tii ascuns pe undeva un ciocan.

Chuck Norris bate cuie cu bormasina si misca lucrurile intepenite cu privirea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...