Sari la conținut

Hayabusa Acceleration


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Poi nu e trucata in adevaratul sens al cuvantului.

 

Viteza afisata pe tachometru este reala, dar redarea inregistrarii nu este. Viteza redarii este crescuta insa in mod evident, n-am stat sa cronometrez cat dureaza de la 80 la 160 mph dar e clar prea repede.

Chiar daca ar fi posibil, sunetul tradeaza. Adica ala nu atinge 10k rpm, in schimb suna ca si cand ar avea 21k.

 

@servant: daca tot ai motor de 1000, ar trebui sa sti cum suna in 10k de ture, nu?

 

uite alt exemplu: asha suna tot o hayabusa, tot in acceleratie, trecuta de 10k RPM, dar redarea este corecta.

 

 

jwieel03c-w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi nu e trucata in adevaratul sens al cuvantului.

 

Viteza afisata pe tachometru este reala, dar redarea inregistrarii nu este. Viteza redarii este crescuta insa in mod evident, n-am stat sa cronometrez cat dureaza de la 80 la 160 mph dar e clar prea repede.

Chiar daca ar fi posibil, sunetul tradeaza. Adica ala nu atinge 10k rpm, in schimb suna ca si cand ar avea 21k.

 

@servant: daca tot ai motor de 1000, ar trebui sa sti cum suna in 10k de ture, nu?

 

uite alt exemplu: asha suna tot o hayabusa, tot in acceleratie, trecuta de 10k RPM, dar redarea este corecta.

jwieel03c-w

Aia are turbo,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia are turbo,nu?

Intocmai. Si viteza creste vizibil mai incet ca la aia fara turbo, deci mie unul imi este clar cum stau lucrurile.

 

Inca ceva, in caz ca viteza de "derulare" nu e un argument.

Din cate stiu eu, turbo adauga ceva putere si ajuta sa creasca in ture + suieratul tipic turbinei.

Aia cu turbo ar trebui sa fie mult mai nervoasa si mai turata decat aia fara turbo, nu? Ca d-aia isi pune lumea turbo.

Dar in film este exact invers, motorul fara turbo urca mult mai rapid in ture decat cel cu turbo si are un sunet dupa cum ziceam si mai sus, care nu "bate" cu turele afisate de nici o culoare.

 

De aceea zic eu ca filmuletzul este real dar viteza de redare este crescuta.

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam prea rapida fara turbo.Daca avea bordul in km ziceam ca e reala,dar fiind in mile este putin trasa de par.In km insa de la 160 in retrogradare de treapta urca exact ca in film,dar in km nu in mile.Are cuplu si elasticitate.Posibil insa doar daca are NOS sa se comporte asa,dar turbo nu are sigur pt ca nu s eaude supapa de refulare sau decompresie la schimbarea vitezelor.Si cum in state cam tot ce e tare are NOS tind sa cred ca asta ar mai fii o explicatie si nu e scris in titlu pt ca la ei este ceva normal. :banana:uIte aici una reala si care te ajuta sa vezi realitatea mai ales ca se vede treapta de viteza.http://www.youtube.com/watch?v=Z4a2cgi0IOY&feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca filmuletul e derulat la o viteza de redare mai mare.

se poate observa asta urmarind cum scade turatia motorului intre schimbarile de viteze.

cautati alte filmulete shi veti vedea ca am dreptate

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit filmuletul asta pe youtube

e demential ce poate face o busa.... numai ca se mai gaseste cate unu sa zica "asta-i trucata"

 

 

parerea mea este ca NU

voi ce credeti?>...

http://www.youtube.com/watch?v=DUVJ9L4bkjk

 

Care parte e trucata?... :lol: ...urca pe Busa... :cheers:

 

Buy one!

 

Iarna usoara

 

Tatelul cunostea drumul....se vede pe distantele de franare...ca daca nu... :D... isi lua zborul in ultima parte

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...