Sari la conținut

Sa Invatam De La Experimentati


zoopie
 Share

Postări Recomandate

Am deschis topicul acesta ca sa vedem ce scuter e cel mai bun si dupa ce criterii. :D :P Viteza, tuning, intretinere, fiabilitate, etc... :lol: :D Ce scuter recomandati dupa experientele voastre, ce ati avut, ce aveti, ce ati vazut sau ce ati vrea sa va luati. :cheers: Daca ati avea sansa sa va luati un alt scuter, care ar fi acela si de ce?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt o multime de topicuri care iti raspund tie la intrebare...

In fine,nu ma afecteaza pe mine ca ai deschis alt thread :cheers:

Dupa mine cel mai bun la capitolele (Viteza, tuning, intretinere, fiabilitate)(dupa cum ai spus) este Yamaha aerox...parerea mea,restul pe lista mea sunt booster,sr,tkr,F12....

dupa cum spui in titlu "sa invatam de la experimentati" eu nu sunt experimentat dar mi-am dat cu parerea

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt o multime de topicuri care iti raspund tie la intrebare...

In fine,nu ma afecteaza pe mine ca ai deschis alt thread :lol:

Dupa mine cel mai bun la capitolele (Viteza, tuning, intretinere, fiabilitate)(dupa cum ai spus) este Yamaha aerox...parerea mea,restul pe lista mea sunt booster,sr,tkr,F12....

dupa cum spui in titlu "sa invatam de la experimentati" eu nu sunt experimentat dar mi-am dat cu parerea

 

nu-s de accord tkr nu-i asa competitiv :cheers: arata marpha insa daca nu esti dispus sa mai bagi vro 1000-1500 ron in tunning n-are rost ... max 75km/h 0-50 in jur de 12-13 sec ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hoho,abia astept sa vad daca merge si al tau ca cel din filmuletul care il postai in legatura cu " Pentru cei care spun ca nu are rost sa tunezi un scuter" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS clar...si eu m-am gandit la aerox...dar are un mare dezavantaj care pentru mine a fost crucial: confortul. Este mai mic ca sr si runner, are doar 1 loc (chiar daca intra 2, dar la 100 km nu cred ca poti sta pe busonul de la benzina), eu am 1.87 si de-abia am loc pe sr, so...

 

Oricum pentru ce te intereseaza pe tine e perfect, e la fel de bun ca celelalte, doar ca mi se pare ca e mai tunabil :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am avut de ales intre sr50 aerox si o honda......am ales sr.....din mai multe motive

1. aspectul este dupa parerea mea mult mai " stilat "....si sport si elegand in acelasi timp

2.spatiul pe sa.....pai la aerox nu imi incapeau picioarele kluma acolo si stateam unpik ciudat

3.puterea.....mi sa parut superior sr .... am mers 95km/h cu 2 pe el......doi cat de cat sanatosi io aproape 70 kg si celalat cam tot asa......

4.kilometrajul.....adik bordul in sine....mi se pare mai frumos la sr ( poze )

5.in domeniu tuning nu ma prea pricep...dar si la sr se gasesc mai mult decat suficiente....kituri 70 ccm , toba sprt, filtru aer sport...etc...

6.fiabilitate.......nush ce sa zik.....io vara asta am facut aprox 5.000 km gen forja si blana si nu am achimbat in afara de placute de frana nik....deocamdata is multumit....sper sa nu se strice

post-20581-1195586477_thumb.jpg

post-20581-1195586490_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k deja a devenit postul asta fan club aerox. si intradeva este un scuter frumos dar dupa parerea mea( dk o vrea cineva) eu zic ca Gilera Runner este cel mai bun.

 

- au loc doua persoane lejer

- ai loc de picioare cacalau maria ta

- merge frumusel adik fara tuning sau alte modificari face 90

- racire pe apa

- si nu in ultimul rand mie mi se pare frumos foc

 

dar bineinteles asta il si am si probabil de aceea imi place asa mult :cheers: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa andreutz toti se lauda cu bijuteria lui...si eu as fi zis sr50 racing care fuge 100 si ceva, dar pentru ce a zis el, aerox e bun (exceleaza la piese tuning). Pentru ce vreau eu, sr si runner sunt perfecte :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne,aproape toti care au postat aici,lauda scuterul pe care il au ei,dar nu am vazut (in afara de 2-3) sa spuna despre alt scuter,nimeni nu recunoaste ca exista ceva mai bun decat ce are el ? :D

Sa fiu On:Dupa cum am spus aleg Aerox.....

Am vazut ca majoritatea au ales Aerox si Sr ...

Salutari cu farul :lol: si sa purtati casca ! sau >> (palarie):cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea....aeroxul este unul dintre putinele scutere care se preteaza foarte bine la tunning...atat optic cat si mecanic....si el din fabrica fara nici o modificare stiu ca merfe f bn.....nici dna nu mi se pare foarte departe....si lista poate continua pan la infinit :D

Doamne,aproape toti care au postat aici,lauda scuterul pe care il au ei,dar nu am vazut (in afara de 2-3) sa spuna despre alt scuter,nimeni nu recunoaste ca exista ceva mai bun decat ce are el ? :D

Sa fiu On:Dupa cum am spus aleg Aerox.....

Am vazut ca majoritatea au ales Aerox si Sr ...

Salutari cu farul :lol: si sa purtati casca ! sau >> (palarie):cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea....aeroxul este unul dintre putinele scutere care se preteaza foarte bine la tunning...atat optic cat si mecanic....si el din fabrica fara nici o modificare stiu ca merfe f bn.....nici dna nu mi se pare foarte departe....si lista poate continua pan la infinit :D

Da,pentru lucrurile astea il aleg toti>Tuning optic si vizual,desi din fabrica este foarte rapid si frumos,dupa cum ai spus si tu,cat despre Dna,am auzit ca nu sunt foarte fiabile iar piesele au o durata mica de viata :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm....sa stii k nu prea am auzit sa se vaite cineva de scurta durata de viata a pieselor de la dna....oricum si dna arata bestial fara nici un tunning...si mere f bn pentru greutatea lui :D

Da,pentru lucrurile astea il aleg toti>Tuning optic si vizual,desi din fabrica este foarte rapid si frumos,dupa cum ai spus si tu,cat despre Dna,am auzit ca nu sunt foarte fiabile iar piesele au o durata mica de viata :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...