Sari la conținut

Ana Ipatescu - 20.11.2007 - Bucuresti


Raduuuuuuuuuu
 Share

Postări Recomandate

ieri seara mergand cu masina pe Ana Ipatescu dinspre Romana vad un motor si un echipaj smurd pe dreapta. Opresc sa vad daca pot ajuta cu ceva - situatia era sub control: motociclistul jenat de o masina a fost nevoit sa culce motorul si sa-i dea drumu`; motocicleta inainte de a se opri a "cosit" o tipa care cauta ceva prin portbagajul unei masini parcate - tipa s-a ales cu piciorul rupt; motociclistul era OK. Aiurea faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru el.

Din pacate insa, daca accidentul a fost asa cum e descris, s-a intamplat exact ce s-a mai tot spus pe forumul asta: daca ai de ales intre a intra in prost si a culca motorul, intra in el. Fara asta nu numai ca ai 99.9% sanse sa-ti faci motorul pe banii tai si eventual sa ramai fara permis, dar mai esti si responsabil pentru eventualele daune produse de motorul care se duce unde s-o nimeri.

In cazul asta, daca femeii i se pune pata, poate sa-l bage in puscarie pe motociclist fara nici un fel de probleme (pt un picior rupt ia peste 10 zile de ingrijiri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce naspa..si daca intrii in el s'ar putea sa'ti rupi tu cate ceva si asta nu e bine..dai drumu la fier si se intampla una dinasta..

ce'ar fi sa instalam claxoane de TIR si pompe cu cerneala pe motoare? :cheers:)

Sper sa se inteleaga cu tipa pana la urma..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce naspa..si daca intrii in el s'ar putea sa'ti rupi tu cate ceva si asta nu e bine..dai drumu la fier si se intampla una dinasta..

ce'ar fi sa instalam claxoane de TIR si pompe cu cerneala pe motoare? :cheers:)

Sper sa se inteleaga cu tipa pana la urma..

 

 

Stai linistit k nu rezolvi nimic cu claxoanele...eu mi-am pus o goarna de tir...si tot am facut accident....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru el.

Din pacate insa, daca accidentul a fost asa cum e descris, s-a intamplat exact ce s-a mai tot spus pe forumul asta: daca ai de ales intre a intra in prost si a culca motorul, intra in el. Fara asta nu numai ca ai 99.9% sanse sa-ti faci motorul pe banii tai si eventual sa ramai fara permis, dar mai esti si responsabil pentru eventualele daune produse de motorul care se duce unde s-o nimeri.

In cazul asta, daca femeii i se pune pata, poate sa-l bage in puscarie pe motociclist fara nici un fel de probleme (pt un picior rupt ia peste 10 zile de ingrijiri).

Hai nu ma-nebuni domnu Cristian, de caz fortuit ai auzit? Baiatu cu motoru' n-o sa raspunda nici penal, nici civil! Pa! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu ma-nebuni domnu Cristian, de caz fortuit ai auzit? Baiatu cu motoru' n-o sa raspunda nici penal, nici civil! Pa! :cheers:

Se pare ca nu-i nevoie sa te inebunesc eu, te descurci si singur(a) de minune.

Eu nu stiu daca o sa raspunda penal sau civil, ca pe mama nu o cheama Omida.

Tot ce am spus este ca daca femeia aia vrea, iar baiatul nu are pile zdravene, poate sa-l bage in penal (cel mai probabil cu scopul de a obtine cat mai multi bani, si nu pe partea civila daca intelegi ce vreau sa spun).

Hint: neadaptarea vitezei la conditiile de trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...