Sari la conținut

Moto Guzzi


tau
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Aveti careva?

 

Am vazut unul azi in showroomul de pe Titulescu, si am ramas foarte placut impresionat.

 

Parerea mea e ca arata bine; se sta bine pe el si in fata si in spate - eu am 1,86m - iar dotarile sunt ok pt. un touring: roti tubeless, cardan, parbriz (destul de) inalt, abs, coburi destul de mari si un topcase (din ce-am vazut pe net) - foarte generos.

 

Pe net apare si modelul de 850, dar in showroom nu-l aveau si nici pretul pt. el nu-l stiau.

 

Ii rog pe cei care detin astfel de motoare / sau pe cei care le cunosc, sa le faca o scurta descriere, cu bune si rele.

 

Multumesc,

 

tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai..am un moto guzii un California Stone din 2004....

inainte am avut un Ural deci de la Ural la Moto Guzii e de la Dacia la mertzan...

 

Guzzana mea este o motocicleta extraordinar de simpla si ca motor si ca intretinere are multe chestii ingenioase la ea cum ar fi conductele de ulei externe (in afara blocului motor---conductele care duc uleiul la cilindri) eu nu am ABS...cred ca ar fi destul de utila chestia asta...in rest..

 

sunt foarte incantat de ea...cam scumpa intretinerea (pentru mine) dar e o chestie de mentalitate...

 

se conduce excelent stai ore pe ea si nu te doare curu (cel putin pe mine)

 

succes!

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ..nu cred ca are cineva in romania asa ceva si cu atat mai putin sa dea ceva informatii aici , oricum noi cei cu moto guzzi ne numaram pe degete (cel putin cei dupa sait ) ca prin tara am vazut destule , dar nu sunt pe forum . o descriere a modelului norge 1200 o poti gasi in nr 54 din revista motolife . o scurta descriere din revista : motor bicilindric racit cu aer ,transmisie cardanica ,carenaj amplu,echipare buna ,abs, manere incalzite electric si parbriz reglabil .motorul lui norge este derivat din cel al lui breva 1100 cu alezajul si cursa marite ,are 90 cp si injectie electronica de benzina magnetti mareli , la fel si ciclistica sunt preluate de la breva 1100 , in articol se spune ca pozitia de pilotaj ofera un compromis perfect intre manevrabilitate si confort .carenajul asigura o protectie optima la curentii de aer si are iluminare ireprosabila pe timp de noapte ...... mai multe gasesti in articol , dar la pretul de 13900 nu stiu cati s-ar lipi de asa ceva nu ca nu ar vrea , dar sunt si alte oferte mult mai interesante pe piata .. bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...