Sari la conținut

Cum scot petele de ulei de pe cadru?


Postări Recomandate

salut...intrebare...picaturi de ulei incins au ajuns din pacate pe cadrul din aluminiu si l-au patat...cu ce as putea sa-l sterg,dar sa nu atace vopseaua?mentionez ca am incercat cu spray de curatat motorul si nu a mers...voi incerca si cu diluant dar nu cred ca am vreun succes...astept propuneri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linishjtit- incearca cu diluant, nu o sa atace vopseaua de pe cadru care e veche shi intarita beton. trebuie sa scoata petele de ulei,

vezi sa nu foloseshti diluantzi duri cum ar fi: nitrodiluant, sau diluant acrilic- incearca intai cu un diluant moale-solvadil, shi doar daca nu face treaba , fa un amestec din solvadil shi nitrodiluant1/1 shi daca nicio asha nu merge-deshi ma indoiesc- da cu diluant nitro, dar tre' sa te mishti repede, shi sas curetzi cu o carpa uscata surplusul de diluant ce s-ar putea scurge pe langa.

succes cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am niste pete pe cadru care s-au facut de la benzina , imi tremura mana cand bagam sau ma grabeam si scoteam tumburushu pana sa se scurga de tot... am dat cu apa cu detergent cu tot felu de sapun, mi-a zis cineva sa dau cu WD - 40. nimic nu a avut efect . De unde fac rost de taampeniile astea de care zicetzi voi cu nitro cu cacamaca :friends: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus..

La chimicale gasesti sigur..

Si eu am avut cadrul patat si am scos petele de pe el cu polish.Exista un polish abraziv care este super,mai incearca si la magazinele cu piese auto.Dupa aia poti incerca cu un polish de lustruire si totul va arata ca nou(inclusiv vopseaua)

LUIGI VICOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un polish abaraziv de la Johnson's "Paint renovator" sau asa ceva. Naiba sa-l ia ca nu mai stiu denumirea dar e intr-un bidon dreptunghiular. Scoate chiar si petele de ketchup :friends:

Glumeam, dar polishul e super pentru pete. Nu da asa luciu bengos dar petele le scoate.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...