Sari la conținut

O Fotografie Cat 1000 De Cuvinte


22iulian
 Share

Postări Recomandate

Traseul,usurel de altfel ,a insemnat peste 80% asfalt.

Ploiesti-Plopeni-Plopeni Sat -Varbilau-Livadea-Alunis-Pietriceaua-Brebu-Campian-DN1 -Ploiesti

Eu-incepator :finger:

Motor -650 GS injectie model 2000,in foto...

 

Pe dealurile de la Pietirceaua curgeau sovoaie de la topirea zapezii,...mai cu apa ,mai cu gheata,..

M-am oprit pentru o scurta pauza..de vreo 5 minute

 

Am stat insa aproape o ora...de vorba cu Florin,

Cat de mult ne putem bucura ca suntem intregi..la trup.Cat de "si mai mult" ne bucura orice iesire cu motorul...

Florin :baldy: stia destule despre motoare...chiar daca n-o sa stea vreo data in saua vreunuia.

Am vorbit vrute si nevrute ..de cilindrei, de puteri ,de IJ-uri ,de mobre, de biciclete , de triciclete, de caruciorul lui de handicapat...

Poza poate spune insa si mai multe : cateva balegi pe asfalt -asa cum sunt drumurile noastre, o mare discrepanta intre "performantele" celor doua vehicule din imagine , asa cum intalnim in Romania la tot pasul,

 

e ceva tragi-comic

 

Una peste toate, sper sincer sa zambiti un pic,

 

La primavara il voi mai vizita pe Florin...are cateva trasee sa-mi povesteasca prin zona...Paltinoasa,Lutu Rosu, Baraj Paltinu , drumuri de enduro ...sau nu prea

 

Hai salut cu faru'

post-27837-1196162104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

bv tie

cunosc drumul il fac mereu dar il inecp de la bucuresti-ploiesti-plopeni-slanic doar asfalt ca nu mai am enduro, merg des la slanic am rude acolo cand aveam enduro dadeam o tura pe dealurile de pe langa slanic ai trasee gramada motor sa ai

bafta si asfaltt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...