Sari la conținut

A Ajuns Mica Bestie De 125


Vici Biker
 Share

Postări Recomandate

Dupa ceva cautari pe mobile.de in sfarsit , in urma cu 1 saptamana m`am decis ca asta va fii motocicleta care mi se va potrivi ... pentru ca am 1,91m si 100 kg.... a fost adusa din Germania din Nuremberg de catre un prieten care face Germania saptamanal.... dar problema a fost ca a trebuit sa ma duc in Targu Mures cu remorca dupa ea sa o aduc.... 13h de mers cu masina :D dar a meritat pe deplin !!! pentru o asa bijuterie as fii mers poate pe jos pana acolo :) (glumesc) asa ca sunt foarte foarte multumit de ea si mi se potriveste ca o manusa .... motorul 2 in V toarce ca o pisicutza si este foarte fiabil , consum foarte scazut etc... :lol:

 

Si pozele... nu o sa prea pot sa ies cu ea pana nu ii pun numerele.... asa ca cea mai lunga calatorie care am facut`o cu ea a fost pana la mine in capatul strazii la benzinarie :crack: :crack:

 

Poze :

 

Si nu in ultimul rand... le multumesc prietenilor mei Cristi si Bubulin din tot sufletul ca au mers cu mine pana in targu mures - lui Bubulin mai ales pentru ca a condus 13 ore masina foarte foarte prudent si ok....

 

Hai sa auzim numai de bine :D

post-24716-1197203084_thumb.jpg

post-24716-1197203117_thumb.jpg

post-24716-1197203132_thumb.jpg

post-24716-1197203150_thumb.jpg

post-24716-1197203167_thumb.jpg

post-24716-1197203181_thumb.jpg

post-24716-1197203204_thumb.jpg

post-24716-1197203214_thumb.jpg

post-24716-1197203224_thumb.jpg

post-24716-1197203239_thumb.jpg

post-24716-1197203250_thumb.jpg

post-24716-1197203260_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti si folosesti sanatos, Vici!! :crack:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi frumos john .... sunt foarte foarte multumit de ea... stau super comod pe sha si are chiar si oleaca de vlaga din ce m`am dat eu putin la ea ... sunt super incantat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ceva cautari pe mobile.de in sfarsit , in urma cu 1 saptamana m`am decis ca asta va fii motocicleta care mi se va potrivi ... pentru ca am 1,91m si 100 kg.... a fost adusa din Germania din Nuremberg de catre un prieten care face Germania saptamanal.... dar problema a fost ca a trebuit sa ma duc in Targu Mures cu remorca dupa ea sa o aduc.... 13h de mers cu masina :) dar a meritat pe deplin !!! pentru o asa bijuterie as fii mers poate pe jos pana acolo :puke: (glumesc) asa ca sunt foarte foarte multumit de ea si mi se potriveste ca o manusa .... motorul 2 in V toarce ca o pisicutza si este foarte fiabil , consum foarte scazut etc... :D

 

Si pozele... nu o sa prea pot sa ies cu ea pana nu ii pun numerele.... asa ca cea mai lunga calatorie care am facut`o cu ea a fost pana la mine in capatul strazii la benzinarie :lol: :D

 

Poze :

 

Si nu in ultimul rand... le multumesc prietenilor mei Cristi si Bubulin din tot sufletul ca au mers cu mine pana in targu mures - lui Bubulin mai ales pentru ca a condus 13 ore masina foarte foarte prudent si ok....

 

Hai sa auzim numai de bine :D

 

 

Foarte frumoasa,a meritat 13 ore de mers :-L

Cati mai multi km si numai bine

Ps:cat ai da pe ea ?

Ps1:cat fuge viteza maxima? ca sunt curios :crack: :crack:

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult 2bike !:D

 

--- Mesaj completat în 09 Dec 2007 21:19 -------------

Foarte frumoasa,a meritat 13 ore de mers :D

Cati mai multi km si numai bine

Ps:cat ai da pe ea ?

Ps1:cat fuge viteza maxima? ca sunt curios :crack: :crack:

asfalt uscat

 

 

am dat pe ea 2500 euro din Germania, Nuremberg, cumparata dintr`o firma care depoziteaza motociclete, motocicleta asta a fost tinuta in Show-Room si Test-Drive .... avand 1750 km

eu cred ca fuge 110-120 cu greutatea mea ca abea ce i`am dat 80 cu a 4-a la 8.500-9.000 de ture, duce pana la 14.000 de ture si are 5 viteze ....

 

deci intr`un cuvant sunt foarte foarte multumit de ea si o recomand tuturor care au sau vor sa dea de A1 pt 125 :lol: :D

 

Asfalt uscat si salutari cu farul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult 2bike !:)

 

<small>--- Mesaj completat în 09 Dec 2007 21:19 -------------</small><br/>

am dat pe ea 2500 euro din Germania, Nuremberg, cumparata dintr`o firma care depoziteaza motociclete, motocicleta asta a fost tinuta in Show-Room si Test-Drive .... avand 1750 km

eu cred ca fuge 110-120 cu greutatea mea ca abea ce i`am dat 80 cu a 4-a la 8.500-9.000 de ture, duce pana la 14.000 de ture si are 5 viteze ....

 

deci intr`un cuvant sunt foarte foarte multumit de ea si o recomand tuturor care au sau vor sa dea de A1 pt 125 :crack: :crack:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul :D

 

Fain ca e din Show-Room si Test-Drive si nu are multi km si arata ca noua :D

ooo si cu viteza sta bine,nu sti cat are inaltimea la sa?crezi ca ar merge pentru unu ca mine(1,68)?

:lol: asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca la inaltimea ta ti`ar sta foarte caraghios pe ea... mai ales daca esti si slabutz chiar ca.... caraghios...

oricum dupa parerea mea asta e o motocicleta de plimbare ... nu de fitze.... de fitze m`am saturat(de 6 ani merg pe scutere si motoare)... am avut rs 125(2006) si multe alte motoare/scutere care alergau tare.... dar nici una nu se asemana cu asta.... confortul si fiabilitatea/manevrabilitatea ei !

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca la inaltimea ta ti`ar sta foarte caraghios pe ea... mai ales daca esti si slabutz chiar ca.... caraghios...

oricum dupa parerea mea asta e o motocicleta de plimbare ... nu de fitze.... de fitze m`am saturat(de 6 ani merg pe scutere si motoare)... am avut rs 125(2006) si multe alte motoare/scutere care alergau tare.... dar nici una nu se asemana cu asta.... confortul si fiabilitatea/manevrabilitatea ei !

 

eu,aprilia rs 125 vreau :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa vreau sa fac turul tarii pe motocicleta asta impreuna cu clubul meu

 

vreau sa ma duc la bunicamea la cuca macaii etc. la munte alea alea

 

asa ca nu prea te vad ducandu`te in excursii cu un 2t... oricum asta e parerea mea

 

si chiar daca te`ai duce.... cu bagajele cum faci ? :crack:

la varadero poti sa adjustezi top case + inca 2 cutiutze laterale pentru bagaje.... rucsajel in spate si pe rezervor si ala esti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa vreau sa fac turul tarii pe motocicleta asta impreuna cu clubul meu

 

vreau sa ma duc la bunicamea la cuca macaii etc. la munte alea alea

 

asa ca nu prea te vad ducandu`te in excursii cu un 2t... oricum asta e parerea mea

 

si chiar daca te`ai duce.... cu bagajele cum faci ? :crack:

la varadero poti sa adjustezi top case + inca 2 cutiutze laterale pentru bagaje.... rucsajel in spate si pe rezervor si ala esti :lol:

 

Da,nu as pune bagaje :D

Varadero e tata lor ca poti pune top case si cutiutele :D

asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu bestia actuala si bestie veche :crack:

 

 

 

--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 18:24 -------------
poze cu bestia actuala si bestie veche :crack:

 

 

 

--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 18:25 -------------

 

bestia veche fiind de vanzare ! pm care o vrea :lol:

post-24716-1197303783_thumb.jpg

post-24716-1197303791_thumb.jpg

post-24716-1197303802_thumb.jpg

post-24716-1197303810_thumb.jpg

post-24716-1197303823_thumb.jpg

post-24716-1197303845_thumb.jpg

post-24716-1197303848_thumb.jpg

post-24716-1197303860_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu bestia actuala si bestie veche :kick:

<small>--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 18:24 -------------</small><br/>poze cu bestia actuala si bestie veche :crack:

<small>--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 18:25 -------------</small><br/>

 

bestia veche fiind de vanzare ! pm care o vrea :crack:

 

frumoase aman2,bafta la vanzare

up !! de la mine ca e frumoasa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe mersi denise.... pacat cu vremea asta .... de ce oare nu traim si noi in italia ???? :crack:

 

oricum sunt obijnuit cu frigul.... nu a existat iarna sa ies cu motoreta prin zapada/frig :kick:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...