Sari la conținut

Duminica 09.12.2007


Postări Recomandate

Cateva poze calde :

Cativa dintre protagonistii intalnirii de la 11 , la ARC : post-7245-1197221083_thumb.jpg

Scurt popas de tigara , incalzit maini......inainte de intrarea in Targoviste :

post-7245-1197221178_thumb.jpgpost-7245-1197221198_thumb.jpgpost-7245-1197221227_thumb.jpg

post-7245-1197221342_thumb.jpgpost-7245-1197221370_thumb.jpgpost-7245-1197221387_thumb.jpg

post-7245-1197221423_thumb.jpgpost-7245-1197221445_thumb.jpgpost-7245-1197221467_thumb.jpg

Inainte sa facem ,,pui,, :D :

post-7245-1197221559_thumb.jpgpost-7245-1197221592_thumb.jpgpost-7245-1197221612_thumb.jpg

post-7245-1197221631_thumb.jpgpost-7245-1197221657_thumb.jpgpost-7245-1197221672_thumb.jpg

post-7245-1197221693_thumb.jpgpost-7245-1197221712_thumb.jpgpost-7245-1197221755_thumb.jpg

post-7245-1197221781_thumb.jpgpost-7245-1197221813_thumb.jpgpost-7245-1197221848_thumb.jpg

Dupa ce ne-am ,,inmultit ,, :

post-7245-1197221928_thumb.jpgpost-7245-1197221951_thumb.jpg

La Cetatea Targovistei:

post-7245-1197222483_thumb.jpgpost-7245-1197222511_thumb.jpgpost-7245-1197222560_thumb.jpg

post-7245-1197222601_thumb.jpgpost-7245-1197222634_thumb.jpgpost-7245-1197222672_thumb.jpg

post-7245-1197222723_thumb.jpg

 

Mi-a facut placere sa merg alaturi de voi, cei mai noi si cei mai vechi cu care deja ma cunosteam. :crack:

Pe data viitoare, eventual la niste bai termale autohtone :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca ceata s-a orpit in apropierea targovistei , nu am vazut peisajul pe drum (abia se vedea drumul) dar am vazut cetatea :crack:

 

 

cum nu ai vazut peisajul .. era parca luat dintr-un film de groaza :lol: :D

 

mi-a parut bine sa va cunosc si poate mai o scoatem de o plimbare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, intr-adevar! Frumos! Ceata a fost cam rea cu noi si s-a incapatanat sa ne mai ia din elan.Nu a reusit. Compania celor cunoscuti a fost placuta(adica Bubucaty) si a celor necunoscuti evident la fel. Mi-a facut placere sa va am alaturi pe toti, mai ales pe cei cu care am ajuns in Bikers. Abia astept sa facem o baie la izvoarele acelea. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca ceata s-a orpit in apropierea targovistei , nu am vazut peisajul pe drum (abia se vedea drumul) dar am vazut cetatea :crack:

post-26029-1197225001_thumb.jpg

 

hoinarici cum ai reusit sa faci poza aia ca io nu mai aveam destule maini sa-mi sterg viziera de aburi , sa racai gheatza de pe ea si sa mai trag si de manetutele alea din cand in cand sa nu intepeneasca de frig :lol: . Adevaru' e ca la dus era un tip la 2 motoare in fata care cred ca s-a plictisit tot drumu' ...mai avea putin si se apuca si de crosetat :crack: Am crezut ca in timp se mai diminueaza "nebunia" si pe vreme cainoasa ies mai mult cei ca mine care n-au apucat sa se dea vara si mai putin cei care au avut un sezon plin. dar se pare ca nu exista leac :D

 

BAFTA

Editat de pandulinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hoinarici cum ai reusit sa faci poza aia ca io nu mai aveam destule maini sa-mi sterg viziera de aburi , sa racai gheatza de pe ea si sa mai trag si de manetutele alea din cand in cand sa nu intepeneasca de frig :lol: . Adevaru' e ca la dus era un tip la 2 motoare in fata care cred ca s-a plictisit tot drumu' ...mai avea putin si se apuca si de crosetat :crack: Am crezut ca in timp se mai diminueaza "nebunia" si pe vreme cainoasa ies mai mult cei ca mine care n-au apucat sa se dea vara si mai putin cei care au avut un sezon plin. dar se pare ca nu exista leac :D

 

BAFTA

pai pe asa vreme ce sa faci?

poze, o integrama, eventual un joc pe telefon :crack:

ce am uitat sa spun

a fost a placere sa merg cu voi, pt mine ca incepator

S-a mers frumos si ordonat, soldateste de nici radaul nu a avut ce prinde, ba chiar ne-au filmat sa ne dea la Pro - "incredibil - radarul din localitaea X a suprins ieri o trupa de motociclisti care circula cu viteza legala !!!"

pana la urmatoarea iesire

astfalt si haine uscate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha deci voi erati cei cu care m-am intalnit in Tgv cand ma intorceam de la Campulung-

Ne-am intalnit exact cand bagam eu motoru la garaj :crack:

Data viitoare cand mai veniti in Targoviste dati si voi un semn :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: , felicitari stimati colegi, felicitari !

maine daca o sa am timp voi pune si eu imagini din excursia mea facuta de sambata noaptea si terminata duminica noaptea.

P.S. Am trecut si eu prin Targoviste, dar am venit mult mai de sus,.... felicitari .

:crack: :crack:

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Din pacate pe Grivitei... bine ca nu a fost nimic grav. Mai bine daca nu ar fi fost de loc.

 

P.s. @yamabushi daca vrei iti aranjez eu capacu.

 

Asa e, mai bine nu ar fi fost. Dar tot raul spre bine, eu invatat o lectie :lol:

 

Multumesc frumos de ajutor(pt. capac) dar cred ca trebuie schimbat, a inceput sa curga ulei :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina iesirea, pacat ca aproape de final am dat cu yama de asfalt :lol: :crack: . multumesc ca m-ati luat si pe mine. :D

 

 

Ptiu drace , tu ai R6 - le ala albastru cu Gauloises?

Faina capra!

Pacat de tavaleala , bine ca n-a fost mai nasol!

Hai , doamne -ajuta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mers intr-adevar foarte organizat, vremea potrivnica "ne-a unit". :crack:

 

Nu zice nimeni nimic de "autobuzul ucigas" de pe drumul de intoarcere?

 

ma bag si io in seama .... nu eram cam multi pentru un singur grup?

adica devenisem cel mai lung "vehicul " de pe sosea si era inevitabil ca in cazul unei depasiri cineva sa intre intre noi.

 

yamabushi imi pare rau ca ai cazut: te-ai relaxat la final?

oricum daca tu n-ai patit nimic asta e cel mai important. Cred ca stopurile tale au o problema prin faptul ca sunt "directionate" in sus si sunt si ingropate in coada, de aia nu se vad decat dintr-un unghi foarte mic.

 

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io in seama .... nu eram cam multi pentru un singur grup?

adica devenisem cel mai lung "vehicul " de pe sosea si era inevitabil ca in cazul unei depasiri cineva sa intre intre noi.

Exact asta s-a intamplat. In plus, Tano a incercat cat a putut sa ne tina spatele cu camionul lui, lucru care cred ca l-a enervat pe dobitocul ala cu autobuzul.

 

In conditiile in care mergeam noi (ceata, viteza redusa fata de masini) grupul trebuia sa se separe in grupuri de 4-5 motoare, iar intre grupuri trebuiau lasate spatii pentru reincadrarea masinilor ce depaseau. In nici un caz nu trebuia sa facem ce-am facut, sa ne retragem pe dreapta si sa-l lasam pe nebun sa ne inghesuie mergand in paralel cu noi.

 

Visez la un drum organizat, cu deschizator si inchizator de coloana, cu statii de emisie-receptie, cu reguli explicate inainte de plecare, cu incepatori incadrati la mijloc, etc. Poate la anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta s-a intamplat. In plus, Tano a incercat cat a putut sa ne tina spatele cu camionul lui, lucru care cred ca l-a enervat pe dobitocul ala cu autobuzul.

 

In conditiile in care mergeam noi (ceata, viteza redusa fata de masini) grupul trebuia sa se separe in grupuri de 4-5 motoare, iar intre grupuri trebuiau lasate spatii pentru reincadrarea masinilor ce depaseau. In nici un caz nu trebuia sa facem ce-am facut, sa ne retragem pe dreapta si sa-l lasam pe nebun sa ne inghesuie mergand in paralel cu noi.

 

Visez la un drum organizat, cu deschizator si inchizator de coloana, cu statii de emisie-receptie, cu reguli explicate inainte de plecare, cu incepatori incadrati la mijloc, etc. Poate la anul.

 

am incercat si eu sa tin spatele cat am putut dar poate data viitoare ne sincronizam mai bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io in seama .... nu eram cam multi pentru un singur grup?

adica devenisem cel mai lung "vehicul " de pe sosea si era inevitabil ca in cazul unei depasiri cineva sa intre intre noi.

 

yamabushi imi pare rau ca ai cazut: te-ai relaxat la final?

oricum daca tu n-ai patit nimic asta e cel mai important. Cred ca stopurile tale au o problema prin faptul ca sunt "directionate" in sus si sunt si ingropate in coada, de aia nu se vad decat dintr-un unghi foarte mic.

 

BAFTA

 

 

:crack: Stopurile o sa le schimb, cred ca in primavara.

Numai bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...