Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Frumos motor, poate pui si niste poze cu el...eu am un CB550K Four din 78.

poze am dar numai cum era, adica jalnic , l-am dat spre folosire la baieti in club ,si l-au cam folosit , acum tre sa repar si motor si rotii ,,voi pune ceva poze maine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai spor la restaurare! Sunt motociclete bune si fiabile, ar fi pacat de ele sa se piarda...

Daca esti din Bucuresti poate ne vedem odata.

 

Ce ulei de motor folosesti, sau ai folosit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de folosit folosesc Motul :) dar am optiune pt un ulei nou ,ceva rusesc:) stiu multi cred ca este o prostie dar,, il voi folosi la cb :) da sunt din bucuresti,

Nu folosi orice ulei iti iese in cale. E o vorba pe care o zic mereu „Uleiul e cel mai ieftin mecanic”!

Motul folosesc si eu, mai exact Motul 3000 20W50 mineral. E o mare diferenta intre uleiuri pt aceste motoare.

Nu recomand uleiul sintetic!

Ramai pe Motul, 4 L de Motul 20W50 mineral gasesti la 110 lei, nu e asa mult, dar face bine motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu folosesc sintetic decat daca este specificat pt motor , in general folosesc semisintetic . dar te asigur ca uleiul ala rusesc chiar merita, este semisintetic se comercializeaza sub sigla unei firme olandeze , laboratorul si fabricatia este sub controlul firmei olandeze deci, fara frica, ,acum tre sa plec la munca vb mai multe maine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze am dar numai cum era, adica jalnic , l-am dat spre folosire la baieti in club ,si l-au cam folosit , acum tre sa repar si motor si rotii ,,voi pune ceva poze maine :)

In cazul in care nu le ai deja:

- manualul de utilizare: http://www.fileshare.ro/e31039514

- manualul de service: http://www.fileshare.ro/e31039522

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

N-am suportat niciodata parbrizele (de nici un fel) pe naked-uri (nici alea de pe monstere).

 

Dar parbrizu de pe mobra asta din clip, are ceva aparte, mi se pare ca o completeaza superb. Are un alt unghi + forma.......ii da o dinamica aparte. Ar arata mai naspa fara el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depinde si de gusturi, nici mie nu-mi plac in general. Dar cica-s bune la drumuri lungi. Ma gandeam odata sa-mi montez si eu unul, dar am preferat sa ma lupt cu vantul, vorba aia It's better in the wind! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Un parbriz e eficient daca vorbim de un V Strom si parbrizul cu care e echipat el .


Cand vine vorba de un Monster, parbrizele alea micute is frectie, mai mult: pot muta curentul fix in mutra, si-ti face ''turbulente'' :)

 

Daca vrei sa nu simti vantul, te urci pe o Busa, K1200S, etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

cati bani implica punerea la punct a mobrelor ( mai ales transformari de genul asta), si daca vrei sa o dai ulterior, lumea se uita stramb la tine,daca ceri o suma anume, se asteapta sa o cumpere la pret de ''dumping''....

 

Numai gumele noi + ulei,filtre lichide si kit de lant deja trec de pretul uneia SH (neservisata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am de munca :) in mod special la roti, ca nu toti inteleg ca levieru nu rezilva problema :)) trebuie toba refacuta, ceasurile, garnituri ghiuloasa pinion spate,, bani adica .

Pare un inceput promitator!

Rotile cu spite le mai ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Top 3-ul meu:

 

Norton Commando 961 Cafe Racer

2011-Norton-Commando-961-Cafe-Racer-02.j

 

 

Ducati Sport Classic 1000

5423510031_5008dd8fe0.jpg

 

 

Triumph Thruxton

Triumph-Thruxton-John-Player-Special-14.

 

 

 

Ar mai fi:

 

Royal Enfield Continental GT

Royal%2BEnfield_AutoExpo2012%2B17.JPG

 

MotoGuzzi V7

moto-guzzi-cafe-racer.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...