Sari la conținut

s-a deschis zezonu'


sorin
 Share

Postări Recomandate

Da! venit primavara domnilor. Miercuri am scos motorul si eram vesel.

Joi astept momentu' cu infrigurare, ptiu, iar m-am imbracat prea gros.

Sa nu o lungim, pun fata pe motor, si da-i spre unde-aveam treaba.

Stiti cheiul garlii ? Putin dupa intersectia cu cotroceni ? eheee.... e o groapa.

De groapa stiam, asa ca mergeam incet. Da ce sa vezi ? apare cam brusc si groapa si-un taxi in stanga (pe unde vroiam eu sa ocolesc groapa). Ating putintel frana, si suprizaaaaa.... zgrrrrrrrr (roata blocata pe nisip). Da ma duceam fix in groapa, si ghidonu se "virase" complet dreapta. Dau drumul la frana, zic "daca nu o ocoloesc, macar sa ghidonu drept". Vad loc intre taxi si groapa, si incepe motoreta mea sa zvacneasca, ma simt tras impins, dezechilibrat, lovesc cu cizma stanga asfaltul (inca ma mai doare destu' mare).

Ma nu stiu cum ca deja eram lungit aproape pe motor, da am trecut printre groapa si taxiu, (ala baiat de viata s-a dat cand a vazut cum face motoru). Dar suprindere, motorul meu usor ca fulgu'... Ce sa fie, ce sa fie?

Zana mea ma privea de la vreo 10 metri din spate, de pe banda1 de dupa groapa. Adica de pe asfaltu' patriei....

 

Opresc si astept sa vina la mine, e drept putin socata... "Esti bine fata?"

"Da nu am nimic"......

 

Abia cand am ajuns la destinatie am vazut ca gingasul piciorus a indoit un semnal si numaru' de la motor...

 

Asteptam si varianta ei Very Happy

 

Sorinake

 

P.S.

Asta dupa ce pe la 5-6 am oprit 2cm dupa locul in care a deschis un imbecil portiera. Tot nisip, ca altfel opream la timp. Am tinut de motor sa nu se duca pe jos.... Bune cizme, n-au aluncat pe nisip....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de asta: au inflorit enorm de multe gropi noi pe starzile infectei noastre Kpitale... :cheers: Mare grija....

 

Sorinake, bine c-ati scapat asa ieftin. Multa sanatate si succes pe mai departe amandurora. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija fratilor la gropi ca e de belea pana s-or dezmetici astia sa le mai carpeasca...mai ales cei care aveti motoare de strada :laugh:

 

 

P.S. Eu tocmai mi-am tras un Valvoline full sintetic in furca fata si acum caut gropi cat mai adanci sa il testez :laugh: E bun, dom'le :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...