Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am pus de la Powerbronze - 272 ron, 1 ora de manopera in service (trebuie pus motorul intr-o anumita pozitie, chinuit la surubul original, etc)

 

Arata asa (poze de azi)

post-2950-1174405083_thumb.jpg

post-2950-1174405333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am pus de la Powerbronze - 272 ron, 1 ora de manopera in service (trebuie pus motorul intr-o anumita pozitie, chinuit la surubul original, etc)

 

Arata asa (poze de azi)

 

Auuu mama cum poa' sa arate galeriile alea. :baldy:

Eu le am facut la GS cu un spray negru mat de toba si aratau pericol! Dar in unele portiuni a inceput sa rugineasca dupa un timp. Insa oricum... arata mult mai bine decat asa 'ruginii'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , si bine v-am gasit.

Tocmai am intrat si eu in grupul FERICITILOR posesori de gs500 achizitionand un gs500F.Abea astept sa-i fac actele si sa o scot la plimbare. Mentionez ca este prima mea motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , si bine v-am gasit.

Tocmai am intrat si eu in grupul FERICITILOR posesori de gs500 achizitionand un gs500F.Abea astept sa-i fac actele si sa o scot la plimbare. Mentionez ca este prima mea motoreta.

welcome :baldy:

pune o poza

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea zice ca ia ti gs ca e model raspandit si nu ai probleme cu piesele.kiar asa sa fie :baldy: ?de o luna ma kinui sa gasesc suportul si maneta de ambreiaj si nu reusesc :baldy: .aveti ceva idei sau oferte?

daca ai suportul manetei spart....poti sa-l sudezi in argon, eu asa am facut si a iesit super bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am pus de la Powerbronze - 272 ron, 1 ora de manopera in service (trebuie pus motorul intr-o anumita pozitie, chinuit la surubul original, etc)

 

 

 

Sal, Powerbronze adica de la www.powerbronze.co.uk? Sau exista in Romania reprezentantza? Sau aduce cineva? Si ce service?

 

Eu am GS500F, sper ca exista si pt modelul asta ceva :baldy:. Mai are cineva puse protectii la 500F? Daca da dati-mi si mie un semn :baldy:. Ca deja am luat o mica cazatura si mi-am zgariat carena si capacul de la mototr =((.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru maneta...cred ca gasesti la louis..deci iti aduce cineva sau cei cu magazinul de la ploiesti

pentru modelul meu au piesele astea:

 

http://www.louis.de/_20761af48fb880a25a4ea..._id=GM51%252F96

 

 

cred ca maneta ar fi asta:

 

http://www.louis.de/_20761af48fb880a25a4ea...chterm=10019875

 

nu e foarte scumpa..11 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tcmai mi-am laut un GS 500 F si inca nici incepator nu sunt...sper in 3 saptamani sa am carnetul.

Am cautat cu " search" si nu am gasit...asa ca...daca ma repet imi cer scuze..

Intrebare

Cum pot sa limitez un gs 500 (ceva mecanic pe la carburatoare)...?..ca tare imi e teama ca cine stie ce reusesc sa fac..si nu vreau sa se tureze la maxim...+ alte chesti care pot rezulta.

Va multzumesc anticipat :baldy: :baldy:

:baldy: :baldy:

Editat de Bo_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...