Sari la conținut

Ma Ajuta Si Pe Mn Cineva?


mau_89
 Share

Postări Recomandate

post-29583-1198185711_thumb.jpgfratilor am si eu o mica-mare problema la un piaggio zip i-am pus kit de 70 a mers ceva km, si dupa ceva vreme cand se incalzea nu mai dadea scanteie il lasam sa se raceasca si dadea scanteie ,mia facut chiestia asta de vro 2-3 ori dar acum nu mai da scanteie deloc .are cineva idee de la ce poate fi ??????????de la bobina nu e sigur ca am inlocuito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-29583-1198185711_thumb.jpgfratilor am si eu o mica-mare problema la un piaggio zip i-am pus kit de 70 a mers ceva km, si dupa ceva vreme cand se incalzea nu mai dadea scanteie il lasam sa se raceasca si dadea scanteie ,mia facut chiestia asta de vro 2-3 ori dar acum nu mai da scanteie deloc .are cineva idee de la ce poate fi ??????????de la bobina nu e sigur ca am inlocuito

5 topicuri pentru o intrebare pe care o puteai pune la service scutere :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e incepator ; asta.. e adminul o sa il inteleaga si o sa stearga celelalte topicuri.. si gata..

da macar ajutati-l.

 

:rolleyes: :crack: de ce ca si tu ai fost ca el ?? aaa ...stai ca inca mai esti .... si nu ma refer la "incepator"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot aveti cu gilerik ?? :crack:) toata lumea isi bate p*** de el :rolleyes:

 

on : imprumuta sau cumpara si u o bujie ca a ta si vezi daca iti mere

AM CUMPARAT SI O BOBINA NOUA SI O BUJIE SI ACUM NU MAI DA DELOC SCANTEE CRED CA E DIN APRINDERE DAR NU STIU CUM SA O VERIFIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM CUMPARAT SI O BOBINA NOUA SI O BUJIE SI ACUM NU MAI DA DELOC SCANTEE CRED CA E DIN APRINDERE DAR NU STIU CUM SA O VERIFIC

 

Pune limba pe fir si dai cheie ... vezi daca inteapa putin la limba :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine dute la un electrician auto. Cred ca e singurul care poate sa te ajute. Pot fi mai multe cauze: magnetou, instalatia electrica,bobina,fisa etc. Nu cred ca o sa-ti rezolvi problema pe forum, pt ca este o problema electrica si problemele electrice se rezolva la fata locului si de cineva care se pricepe. Asa ca fa o vizita unui electrician-auto... numai el e in masura sa te ajute. Numai bine si succes in rezolvarea problemei :rolleyes: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inlocuieste cititorul.el este de vina. :rolleyes:

pai cred ca el e de vina pt ca bobinele sunt intacte si asa deodata sa se strice.dar sigur e cititoru devina ca nu vreau sa il schimb si pe ala si sa nu fie de la el sa dau bani si pe ala degeaba. :crack: dar la bobine mama uitat sunt intacte probabil sa fie de la cititor o sa il schimb si pe ala ce sa fac . :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - verifica continuitatea bobinei de pick-up (aia care iti da comanda pt scanteie) cu un aparat de masura...tre sa aiba in jur de 400-500 ohmi...daca este bulita nu iti da scanteie aprinderea

2 - verifica legaturile electrice sa nu ai ceva in scurt sau intrerupt

3 - poate nu ai cablat corect bobina de inductie (cea care da catre bujie)

 

multa bafta...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - verifica continuitatea bobinei de pick-up (aia care iti da comanda pt scanteie) cu un aparat de masura...tre sa aiba in jur de 400-500 ohmi...daca este bulita nu iti da scanteie aprinderea

2 - verifica legaturile electrice sa nu ai ceva in scurt sau intrerupt

3 - poate nu ai cablat corect bobina de inductie (cea care da catre bujie)

 

multa bafta...!

 

 

repede tu iti exprimi cunostintele :crack: :rock: hai o tura prin mamaia ca e prea frumos afara :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e incepator ; asta.. e adminul o sa il inteleaga si o sa stearga celelalte topicuri.. si gata..

da macar ajutati-l.

 

tu esti avansat ? :crack:

 

Cu toate ca fac Energeticul si o sa ies electricean , habar nu am :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...