Sari la conținut

Best Bike Of All Time(dupa Zx7r) :p


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

diferentele dintre diverse tipuri de motoare din aceeiasi categorie si clasa (si sa fie si cam acelasi an de fabricatie) e foarte mica ,un experimentat al circuitelor si competitiilor dupa mai multi km de mers cu fiecare isi poate da seama care e mai buna si la ce anume(fiindca una poate avea frane mai bune alta sa stea pe curbe...etc), pentru motociclisti de oras sincer e cam greu sa zici ca motorul x sau motorul y e mai bun chiar daca le ai la dispozitie pe amandoua pt teste , cu atat mai putin daca nici macar nu leai calarit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

diferentele dintre diverse tipuri de motoare din aceeiasi categorie si clasa (si sa fie si cam acelasi an de fabricatie) e foarte mica ,un experimentat al circuitelor si competitiilor dupa mai multi km de mers cu fiecare isi poate da seama care e mai buna si la ce anume(fiindca una poate avea frane mai bune alta sa stea pe curbe...etc), pentru motociclisti de oras sincer e cam greu sa zici ca motorul x sau motorul y e mai bun chiar daca le ai la dispozitie pe amandoua pt teste , cu atat mai putin daca nici macar nu leai calarit..

 

Aici era vorba despre 2 motoare destul de diferite,chiar daca-s ambele din categoria superbike. Sunt sigur ca 1098R difera de ZX10R nu doar prin 'looks'.

Dar sa ne spuna mai multe expertii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e Suzuky? E cumva Suzuki facuta de chinezi?

 

 

zise jorjel si mai lua o gura de aer! ....greseala de tipar...probabil m`am grabit!!

 

 

si totusi ! ...alta treaba n`ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah aici e ca la spitalul de psihiatrie. io stiu un singur lucru : kaskazaki sunt cele mai proaste la fiabilitate. asa ca, mai bine imi fac o ciorba decat sa imi iau asa ceva. macar ciorba tine doua zile daca o pui la frigider. :crack:

 

 

se usuca repede iarba de la kaskazaki...vine toamna, cam atat tine, un sezon smecheria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah aici e ca la spitalul de psihiatrie. io stiu un singur lucru : kaskazaki sunt cele mai proaste la fiabilitate. asa ca, mai bine imi fac o ciorba decat sa imi iau asa ceva. macar ciorba tine doua zile daca o pui la frigider. :crack:

 

 

se usuca repede iarba de la kaskazaki...vine toamna, cam atat tine, un sezon smecheria

poate dintre japoneze(si nu toate modelele)dar peste ducati (dinpunctul asta de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate dintre japoneze(si nu toate modelele)dar peste ducati (dinpunctul asta de vedere

 

 

 

 

numai catelusii astia care studiaza aparenta in profunzime umbla cu asa ceva. trenurile kawasaki sunt bune, dar altceva mai putin...nici cu italienele nu ma laud. oare cand se invata romanul sa caute calitatea in detrimentul prostiei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate dintre japoneze(si nu toate modelele)dar peste ducati (dinpunctul asta de vedere

Daca ai fi avut ducati nu vorbeai asa!

 

Lunga iarna asta dom'le si multi meseriasi se arata in anotimpuri din astea.Lasa....vine primavara si va scoateti si voi bicicletele si mergeti la o tura in parc si va luati unu la altu cate o inghetata si daca o sa fiti cuminti mosu (la anu) o sa va aduca cate un sticker cu ce marva vreti voi sa fie bicicleta voastra.

Peace and out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axe cu came de zx7r.... cred ca pe cilindrul 3 nu prea are ungere... probabil o fi mers fara ulei mult.... voi ce parere aveti? aaa sa nu mai zic de distributie... patina de pe capacul de la culbutori nu mai exita... era peste limita admisa. adica peste maximum cum vine intins lantul..... si ca sa scoti lantul de distributie la zx7r, trebuie sa intorci motorul sa dai juma de motor jos. adica sa dai baia de ulei jos si sa desfaci o parte din motor.... grea treaba cu astea.

 

Foto-0034.jpg

Foto-0035.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi avut ducati nu vorbeai asa!

 

Lunga iarna asta dom'le si multi meseriasi se arata in anotimpuri din astea.Lasa....vine primavara si va scoateti si voi bicicletele si mergeti la o tura in parc si va luati unu la altu cate o inghetata si daca o sa fiti cuminti mosu (la anu) o sa va aduca cate un sticker cu ce marva vreti voi sa fie bicicleta voastra.

Peace and out!

nu e vorba ca nu am avut,sa-ti povestesc o intamplare,vara trecuta am mers cu un prieten in italia el vroia un motor da nu era hotarat,la un moment dat se hotaraste ca vrea ducati,mergem la un concesionar care vindea ducatii ne uitam, si prietenul meu ii explica ca vrea sa-l duca pe roti acasa (motorul era second nu nau) cand a auzit concesionarul (ca vrem sa mergem pe roti pana in romania ) a spus ca el nu are curajul sa mearga cu unul nou atatia km si nea sugerat sa luam o japoneza daca vrem sa facem asta, lucru care sa si intamplat prietenul meu sia luat o hondita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axe cu came de zx7r.... cred ca pe cilindrul 3 nu prea are ungere... probabil o fi mers fara ulei mult.... voi ce parere aveti? aaa sa nu mai zic de distributie... patina de pe capacul de la culbutori nu mai exita... era peste limita admisa. adica peste maximum cum vine intins lantul..... si ca sa scoti lantul de distributie la zx7r, trebuie sa intorci motorul sa dai juma de motor jos. adica sa dai baia de ulei jos si sa desfaci o parte din motor.... grea treaba cu astea.

 

Foto-0034.jpg

Foto-0035.jpg

 

 

 

:crack:

 

Cand o invata forumizdul ca nu iegzista doar Honde pe lumea asta.

 

asa se scrie pe la voi prin serbia? :crack:

 

Cand o invata forumizdul ca nu iegzista doar Honde pe lumea asta.

 

de ce vinzi kaskazaki? ca e prea bun? sau...tu esti ala care nu-i lasa pe cei de la cargo sa cante la bv ? tu esti meseriasul ala cu mana de aur de a scos la inaintare gunoiul ala verde de viteza si in 20 min i-a facut cam ''mov'' motorul? pai toata lumea radea mah de tine dar nu te-ai prins ca erai de departe... ''ce mana are baiatul ala...pai sigur ca maine dimineata e de vanzare gunoiul verde'', spunea lumea... vad ca inca nu te-ai scapat de el...ce noroc pe potentialii cumparatori de gunoaie ca nu te-au nimerit...

 

 

vakazaki e fruncea :crack:

 

pai sa stii ca prostia e la frunce, acolo la tine tata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah aici e ca la spitalul de psihiatrie. io stiu un singur lucru : kaskazaki sunt cele mai proaste la fiabilitate. asa ca, mai bine imi fac o ciorba decat sa imi iau asa ceva. macar ciorba tine doua zile daca o pui la frigider. :crack:

 

 

se usuca repede iarba de la kaskazaki...vine toamna, cam atat tine, un sezon smecheria

 

De unde esti tu asa de convins de fiabilitate la Kawasaki? :crack: ....Intreb de curiozitate mai mult...pentru ca am auzit chestia asta de atatea ori ca m-am plictisit....si nici un argument solid sa sustina prostia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde esti tu asa de convins de fiabilitate la Kawasaki? :crack: ....Intreb de curiozitate mai mult...pentru ca am auzit chestia asta de atatea ori ca m-am plictisit....si nici un argument solid sa sustina prostia asta...

 

gata sefu gata. citeste, vizioneaza si testeaza. eu am plecat de pe topicul asta ca e naspa si titlul. numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata sefu gata. citeste, vizioneaza si testeaza. eu am plecat de pe topicul asta ca e naspa si titlul. numai bine

 

 

 

la 57 ani ...eo cred ca ar trebuii sa ai grija de nepotzi si sa lasi forumurile!! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 57 ani ...eo cred ca ar trebuii sa ai grija de nepotzi si sa lasi forumurile!! ...

 

:crack:

corect

:crack:

 

aia e varsta maxima pe care am putut sa o scriu acolo. o imparti la 3, mai aduni ceva si rotunjesti putin... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata sefu gata. citeste, vizioneaza si testeaza. eu am plecat de pe topicul asta ca e naspa si titlul. numai bine

am vazut multi prosti la viata mea mai ales pe forumul asta(de asta intru din an in pasti) dar pentru tine am facut o exceptie de la regula asta de aur

ai scris asa tampenii mari incat nu m-am putut abtine

io nu stiu de unde aveti atatea ”argumente” ...

si statistici

dupa cum spuneam vorbele ajung din gura in gura

cel mai rau e ca se crede fara sa se cerceteze

sanatate tuturor care aveti cap...si il folositi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba ca nu am avut,sa-ti povestesc o intamplare,vara trecuta am mers cu un prieten in italia el vroia un motor da nu era hotarat,la un moment dat se hotaraste ca vrea ducati,mergem la un concesionar care vindea ducatii ne uitam, si prietenul meu ii explica ca vrea sa-l duca pe roti acasa (motorul era second nu nau) cand a auzit concesionarul (ca vrem sa mergem pe roti pana in romania ) a spus ca el nu are curajul sa mearga cu unul nou atatia km si nea sugerat sa luam o japoneza daca vrem sa facem asta, lucru care sa si intamplat prietenul meu sia luat o hondita

Chiar nu am inteles aluzia cu drumul lung si ducati nou.......crede-ma ca daca as avea resursele as avea si eu unu(848) dar cum suntem morti de foame .....ramanem la poze

Peace and out!

 

 

daca va uita-ti la asta... va veti da seama singuri.

La inceputul filmuletului zice...This is the ultimate motorcycle OF IT'S TIME......deci in ani 80 o fi fost ea buna!

peace and out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la inceputul filmuletului zice...This is the ultimate motorcycle OF IT'S TIME......deci in ani 80 o fi fost ea buna!

peace and out!

 

da sefu... atunci... si acum e lafel. ca de la ea au inceput. doar nu s-au prostit sa le faca mai proaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FIABILITĂTE s.f. 1. Totalitatea calităților unui sistem tehnic care determină capacitatea acestuia de a funcționa fără defecțiuni într-un interval de timp în anumite condiții date. 2. Mărime care caracterizează siguranța în funcționare a unui sistem tehnic în conformitate cu normele prescrise. :crack:

 

deci lamuriti-ma ,ca nu mai stiu de mine,care sunt mai naspa,kawa sau ducati? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...